Yaz kapıyı çalıyor ve ev ve bahçe dekorasyonlarının canlı renklere sahip olma arzusu bizi sardı. Ve çiçeklerin kendisinden daha güzel bir bahçe dekorasyonu var mı? Güzel yaz çiçekleri arıyorsanız, yıldız çiçeği alın! Bu çiçekler olağanüstü bir güzellik ve doğal zarafet yayıyor. Yaz aylarında bahçeyi ve balkonu güzelleştirirler. Ayrıca, çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Aşağıda, size kesinlikle çok yardımcı olacak dahliaların bakımıyla ilgili birkaç ipucu vereceğiz.!

Dahlia Care – Bu yaz çiçeği özellikle talepkar değil

dahlia, muhteşem renk çeşitliliğine ve sıra dışı çiçeklere özen gösterir

Yıldız çiçeği hakkında ilginç gerçekler

Bu parlak renkli bahçe çiçeği, papatya ailesinden geliyor. Yaklaşık 35 çeşit dahlia bilinmektedir. en çok çok yıllık Irklar. Bu cinsin en önemli temsilcileri, diğer dahlia türlerinin ortaya çıktığı Dahlia coccinea ve Dahlia pinnata’dır..

Bu güzel bahçe çiçeği geliyor Orta Amerika’dan ve ona hayran  Şekil ve renk zenginliği. Farklı yıldız çiçeği türleri, temel olarak yükseklik ve çiçek boyutu açısından farklılık gösterir. Bazı çiçekler 30 cm çapa ve iki metre yüksekliğe kadar ulaşır. Bu çeşitler özellikle bahçe yatağında etkilidir. Daha küçük çeşitler ise saksı bitkilerinden daha uygundur..

Dahlias zengin bir renk paleti ile etkileyicidir. Hatta aralarında iki veya daha fazla renkli çeşidi vardır. Ayrıca bahçe yatağında birkaç renk kombinasyonu mümkündür. Yıldızçiçeklerinde hem çift hem de dolgusuz çiçekler görülebilir. Dahlialar ikiye ayrılır 13 farklı sınıf. Çeşitliliğe bağlı olarak, dahlias çiçek açar hazirandan itibaren ilk dona kadar.

Dahlias hala denir Gürcüler. Aksi takdirde botanik adı yıldız çiçeği. Bu harika çiçek, İsveçli botanikçi Andreas Dahl’ın adını almıştır..

Dahlia bakımı – bu yaz çiçeğinin bakımı hakkında gerçekten bilmeniz gerekenler?

yıldız çiçeği bakımı güzel buket taze bahçe dekorasyonu

Yıldız çiçeği bakımı hakkında faydalı ipuçları

Dahlias bahçe çiçeklerinin bakımı kolaydır. Güneşli yerlerde olmalılar. Toprak geçirgen ve besin açısından zengin olmalıdır. Bu nedenle gerekirse dahliaları dikmeden önce toprağı iyileştirmelisiniz. Yüksek bitkiler için rüzgardan korunan bir yer seçin, aksi takdirde gövdeler kırılabilir. Bu nedenle onları sopalarla destekleyin. Georgins ayrıca düzenli sulamaya ihtiyaç duyar. Ancak bitkiye su vermeden önce bahçedeki veya saksıdaki toprağın iyice kurumasını bekleyin. Bunu her zaman aşağıdan dökün. Aksi takdirde, bitki normalde doğrudan güneş ışığına maruz kaldığı için yaprakları yanabilir. Çiçek aslında kuraklıkla iyi başa çıkıyor. Ancak su basması bu yaz çiçeğinin büyük bir düşmanıdır..

Genellikle dahliaları gübrelemenize gerek yoktur. Eğer yapmak istediğiniz buysa, organik gübre kullanmak daha iyidir. Aksi takdirde Georginler çok fazla nitrojen alırdı. Sonuç olarak, nadiren çiçek geliştirirler. Ağustos ise, artık çiçekleri gübrelemenize gerek yok. Gürcülerin çiçeklenme sürelerini uzatmak için kuruyan yerleri hemen kesmelisiniz..

Gürcüler dayanıklı değiller. Bu nedenle bahçe bitkilerinin yumrularının sonbaharda kazılıp serin bir yerde saklanması gerekir. Mayıs ayının başında dahliaları tekrar dikebilirsiniz. Toprağın çok nemli olmamasına dikkat edin. Yumrular çok kuruysa, birkaç saat su dolu bir kovaya koyun. Bir dikim deliği kazın ve dikim deliğine biraz kompost koyun. Ancak o zaman yumruları toprağa beş ila on santimetre derinliğe koyarsınız. Gürcüleri bir küvete de yerleştirebilirsiniz. Bitkinin içinde iyi gelişebilmesi için yeterince büyük bir kap seçtiğinizden emin olun..

Yıldızçiçeklerinin toprağının çok nemli veya çok kuru olması gerekmez.

yıldız çiçeği bakımı beyaz çiçekler bahçe fikirleri yaz

Hastalıklar ve zararlılar

Gürcüler yanlış bakılırsa bazı hastalıklar gelişir. Örneğin, yıldız çiçekleri çok gölgeli veya çok nemliyse, bitki viral enfeksiyonlar ve yaprak lekesi hastalığı geliştirir. Çok yağışlı ve büyük sıcaklık farklılıkları olan yaz aylarında külleme yaygın bir hastalıktır. Kış aylarında bile yumru kökler hastalıklara, yani kuru çürümeye maruz kalabilir..

Çiçekleri salyangoz ve yaprak biti gibi bazı zararlılardan da korumanız gerekir. Voles ayrıca bitkiye büyük zarar verebilir.

Bahçedeki gürgenler yazı daha renkli ve daha taze hale getiriyor

yıldız çiçeği bakımı farklı çeşitler şık güzellik keyifli renk çeşitliliği

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çeşit var

yıldız çiçeği bakımı bahçe renkli şekil yaz

Çiçekleri sizi tek kelime etmeden bırakır…

yıldız çiçeği bakımı bahçe şekli yaz yaz çiçekleri

Dahlias güzel ve bakımı kolaydır

Dahlia, dahlias ipuçlarına uygun şekilde özen gösterir

yıldız çiçeği bakımı büyüleyici renk kombinasyonu mor beyaz

yıldız çiçeği bakımı bahçe fikirleri yaz saksı bitkileri yaz çiçekleri

yıldız çiçeği bakımı harika dekorasyon fikirleri yaz çiçekleri

Dahlia birkaç çeşit için bakım çeşitli renk çeşitliliği

yıldız çiçeği bakımı bakım ipuçları bahçe çiçekleri yaz

yıldız çiçeği bakımı yaz bahçesi fikirleri bahçe çiçekleri taze renkler

yıldız çiçeği bakımı saksı bitkileri bahçe şekli yaz

dahlia bakımı bilmeye değer faydalı ipuçları

yıldız çiçeği bakımı olağandışı çiçekler güzel renkler