Derin sembolizme sahip basit dekorasyon, pek çok insanın önümüzdeki Noel 2020’yi özlemle beklediği şeydir. Bolluk ve gösteriş bir şekilde artık güncel ve anlamlı görünmüyor, çünkü yılın sonundaki tüm olaylar nedeniyle kişi orijinal insani veya Hıristiyan değerlerini hatırlamayı tercih ediyor. Noel piramidinin, Ore Dağları’nın halk sanatına kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Eskiden bu yörede bu tür eserler uzun kış akşamlarında büyük bir aşkla yapılırdı. Hala doğayla tam bir uyum içinde yaşayan insanlar tarafından yapıldılar. Bu zanaat geleneği sayesinde sevgi, aile, uyum ve rahat bir atmosfer sembolize edilir. Masal sahneleriyle odayı sihirle doldururlar. Noel piramitleri çok çeşitli boyutlarda gelir ve hepsi evinizi muhteşem, neşeli bir ruh hali ile doldurur..

Geleneksel olarak Noel piramitleri ahşaptan yapılır.

Noel piramidi DIY zanaat fikirleri

Noel piramidinin sembolizmi ve işlevi

Noel piramidinin sivri şekli maden kadehini simgelemektedir. Bu geleneğin kökleri Ore Dağları’nda yatar ve yerel folklordan büyük ölçüde etkilenmiştir. Yılın bu zamanında insanlar çiftçilikten ve diğer tipik faaliyetlerden uzaktı..

Bu yüzden böyle el sanatlarına vakitleri vardı. Noel piramidi ayrıca sembolik Noel ışıkları için bir çerçeve görevi gördü. Sayıları, çerçevenin boyutuna bağlı olarak farklıydı ve hala farklı. Advent haftalarının her birinde bir veya daha fazlası açılır.

Bu sanat eserleri bizi Ore Dağları’ndaki eski geleneklere bağlar.

Kalp dağlarından Noel piramidi DIY fikirleri

Sanatsal bir hediye fikri

Noel piramitlerinin orijinal geleneği hala kaybolmadı. Ore Mountains ve diğer bölgelerdeki birçok zanaatkar, bu harika figürleri hala özgün olarak üretebilmektedir. Kontrplaktan yapılırlar, bir veya daha fazla zemine ve döner mekanizmalara sahiptirler. Geleneksel tasarım genellikle daha modern unsurlarla birleştirilir. Günümüzde Noel piramitleri elektrikli mekanizmalar ve ışıklarla yapılmaktadır. Bu onları diğer şeylerin yanı sıra çocuklar ve yetişkinler için etkili hediye fikirleri yapar..

Elbette Noel piramitlerinin çok modern varyasyonları da var.

Modern hediye fikirleri Noel piramidi DIY

Noel piramitlerinin kullanımı

Başlangıçta, Noel piramitleri aynı zamanda bir tür şenlikli aydınlatma ve dekorasyon olarak tasarlandı. Çoğunlukla İncil konuları farklı katlarda tasvir edildi. Piramitlerin üzerindeki mumlar, her şeye düşünceli ve ciddi bir karakter kazandırmıştır. Günümüzde aynı ilkeye bağlı kalınmaktadır, ancak geleneksel ışıkların yerini genellikle modern elektrikli ışıklar almaktadır. Motifler de güncellenir ve genellikle Hıristiyan sembolizmi kapalı bir şey. Kış manzaraları, Noel Babalar ve din dışı diğer evrensel semboller giderek daha fazla kullanılmaktadır. Noel piramitleri raflar, pencere pervazları, masalar için dekorasyon olarak kullanılabilir. Buna ek olarak, büyük piramitler geleneksel Noel ağacının yerini alabilir. Odaları minimalist veya İskandinav tarzında dekore etmeyi seviyorlar. Ne de olsa bazen Noel pazarlarında devasa Noel piramitleri inşa ediyorsunuz. Genellikle vitrin vitrinleri için mücevher olarak kullanılırlar..

Döner mekanizmalar cazibesinin büyük bir bölümünü oluşturur

Noel piramidi Noel süsleri için kendin yap fikirleri

Noel piramidi, bir kış rüyasının gerçekleşmesi anlamına gelir

Noel piramidi her zaman ambiyansa mistik ve masalsı bir karakter verir. Sembolizmleri, kişisel tercihlere ve odanın veya ortamın tarzına uygun olması için ayrı ayrı seçilebilir. Çok küçük bir formatta bile, bu tür sanat kalbinize dokunacak ve içinizdeki çocuğa neşe getirecektir. Doğru sahneyi ve tasarımı seçerek kendi Noel peri masalınızı anlatabilirsiniz.!

Huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir bayram dileriz!

Geleneksel olarak, Noel piramitlerinde İncil sahneleri tasvir edilir.

Kendiniz yapmak için Noel piramidi DIY fikirleri

Bazı durumlarda Noel ağacını Noel piramidi ile değiştirebilirsiniz.

Noel piramidi kendin yap modern hediye fikirleri

Sembolizm zamanla çok daha çeşitli hale geldi

Noel piramidi kendin yap sürdürülebilir hediye fikirleri

Bu günlerde mumlar sıklıkla diğer aydınlatma türleriyle değiştiriliyor.

Noel piramidi DIY harika aydınlatma

Noel piramitleri asil hediye fikirleridir

Noel piramidi DIY geleneksel Noel süsleri

Bu yıl gerçek Noel ruhunu hissetmenizi diliyoruz!

Noel piramidi Kendin Yap gelenekleri ve kutlamaları