Doğal malzemelerden kendin yap el sanatları

Sonbahar zamanı, kendi ellerinizle harika el sanatları yaratabileceğiniz harika bir zamandır. Ve hepsi, doğanın kendisi, onlardan ilginç şeyler yaratmak için bize tamamen ücretsiz birçok malzeme verdiği için. Ancak, el sanatları yaratmaya başlamadan önce, bu materyali toplamanız ve hayal gücünüzü açmanız gerekir. Bildiğiniz gibi, anaokulundaki birçok kişinin yaratıcılık dersleri var. Ve bu nedenle, sonbaharda, eğitimcilerle birlikte, bu tür sınıflardaki çocuklar bağımsız olarak benzersiz gizemler yaratabilecekler. Ancak anaokulu için kendi ellerinizle ne tür sonbahar el sanatları yapabileceğinizi bu yayından öğreniyoruz. Bu yazıda, her okul öncesi çocuğun yapmaktan hoşlanacağı harika el sanatları görebilirsiniz..

Konilerden hangi sonbahar el sanatları yapılabilir?

Tomurcuklar doğal bir malzemedir. Sonbaharda, çok miktarda bu tür malzememiz var. Ve siz ve çocuklar harika el sanatları yapabileceğiniz konilerden. Örneğin, bu tür ayıları oluşturmak için koniler tutkal veya ipliklerle birbirine bağlanır. Ayrıca, konileri sağlam bir çubuğa kolayca koyabilirsiniz. Konilere dekorasyon olarak diğer doğal malzemeleri de yapıştırabilirsiniz..

Öyle oluyor ki, yumru çok zor geliyor. Ve işte kullanmak için sade suya batırmanız yeterlidir. Prosedür 2 gün boyunca tavsiye edilir..

doğal malzemelerden hangi el sanatları yapılır

Konilerden basit bir zanaat – bir kuş.

Çocuklarınız ilk kez konilerle çalışıyorsa, onları bu tür kuşları yapmaya davet edin. Belki de bu zanaat en kolayıdır. Böyle bir zanaatın üretimi için hazırlanması tavsiye edilir:

 • tümsekler,
 • meşe palamudu,
 • zamk,
 • süslemeler.

Böyle bir zanaat yaratmak çok basittir. Bir parça kalın karton ile değiştirilebilen standa bir koni (gövde) yapıştırılmıştır. Bundan sonra, kuşun başı olacak olan yumruya bir meşe palamudu yapıştırılır. Bitmiş tekneye parlak renkli kağıttan yapılmış kanatlar yapıştırılır..

doğal malzemelerden bahçe için el sanatları

Konilerden zanaat – geyik.

Bir sonraki koni zanaat bir geyik. Bunu yapmak biraz zor olacak. Ama işin ilerleyişine bakarsanız, o zaman yapabilirsiniz. Böyle bir deve oluşturmak için esnek bir tel hazırlamanız tavsiye edilir. Üzerinde bir hayvanın boynunu taklit edecek bir yumru germeniz gerekir..

anaokulu için kendin yap sonbahar el sanatları

Konilerden zanaat – lesovik.

Bu makale, anaokulunda sonbahar el sanatlarının ne yapılacağı sorusunun cevabını görmenize yardımcı olacaktır. Bu makaleyi okuduktan sonra, yaratıcılık derslerinde yapmak için bir zanaat seçebilirsiniz..

Böyle komik ve kibar bir orman adamı, olgun ve yeşil konilerden yapılır. Ve ellerinizi sabitlemek için bir tel kullanmanız önerilir. Ancak ormancının kafasının vücuda tutkalla tutturulması önerilir. Yumru pullarla gözler oluşturun. Ve iğneler bıyık oluşturmak için uygundur..

basit sonbahar bahçe zanaat

Baklagillerden el sanatları

Orijinal bir DIY fasulye dekoru öğesi.

Sonbahar, ekinlerin bahçeden hasat edildiği zamandır. Bu nedenle, bazı meyveler ilginç el sanatları yapmak için kullanılabilir. Örneğin şimdi çocukların ebeveynleriyle veya bir öğretmen yardımıyla yapabilecekleri ilginç bir şişe oluşturma fikrini önereceğiz. Bu nedenle, böyle bir zanaat için şeffaf bir şişeye ve farklı tonlarda fasulyeye ihtiyacınız olacak..

Böyle bir şişe oluşturma sürecinden bahsedersek, fasulyeleri katmanlar halinde dökmeye ve sadece bir mantarla kapatmaya değer. Bu zanaat çok çekici görünüyor..

anaokulu için kendin yap sonbahar el sanatları

Fasulye zanaat. Tavuk oluşturmak için ana sınıf.

Fasulye sadece farklı yemekler pişirmek için kullanılamaz. Fasulyelerin orijinal ve parlak bir aplike oluşturmak için bile uygun olduğu ortaya çıktı. Tavuğu uygulamak için önceden hazırlamanız gerekecek:

 • makas,
 • renkli karton,
 • kalem basit,
 • 8 adet tohum,
 • kuru fasülye,
 • mısır tanesi,
 • hamuru siyah ve kırmızı,
 • PVA tutkalı.

İlerlemek:

 1. İlk olarak, kartonun üzerine bir tavuğun siluetini çizin. O zaman kesilmesi gerekiyor.
 2. Tavuğun silueti, fotoğraftaki gibi bir renkli yeşil kağıda yapıştırılmalıdır..
 3. Şimdi kırmızı hamuru küçük bir parçayı sıkıştırmaya ve fasulyelere yapıştırmaya değer. Bundan sonra, bu fasulye bir tavuğun siluetine yapıştırılmalıdır..
 4. Bu nedenle, tavuğun tüm siluetinin fasulye ile yapıştırılması önerilir. Ancak, bu çalışmada gaga ve göz için yer bırakmaya değer..
 5. Siyah hamuru alıyoruz, küçük bir topu sıkıştırıyoruz ve ondan bir tavuk gözü çıkarıyoruz..
 6. Hamuru bir mısır tohumu da eklenmeli ve tavuğa yapıştırılmalıdır..
 7. Şimdi tohumlardan tavuk budu yapmaya değer. Bu durumda, siyah hamuru kullanılması tavsiye edilir..

kendin yap sonbahar el sanatlarıbahçe için doğal malzemelerden el sanatlarıDoğal malzemelerden kendin yap el sanatlarıanaokulu için doğal malzemelerden ne yapılır

kendin yap bahçe zanaat

Kabak çekirdeği balıksırtı.

Kabak çekirdeğiniz varsa, onlardan kabak çekirdeğinden basit bir Noel ağacı yapabilirsiniz. Çalışmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • plastik kova kapağı;
 • saptan çubuk;
 • hamuru.

İlerlemek: 

 1. İğneleri iş parçasının altından tutturuyoruz.
 2. Şimdi siyah hamuru alıp siyah sosisleri çıkarıyoruz. Bu sosisler çubuğun tabanına yapıştırılmalıdır. Sonuç olarak, benzer bir temel almalısınız..
 3. Hamuru kullanarak bir sandık yapıyoruz. Bu durumda, çubuğa hamuru uygularız. Bu, güçlenene kadar yapılmalıdır..
 4. Ardından, bu çubuğa bir tükenmez kalemden yerleştiriyoruz. Çubuk yerine başka herhangi bir destek kullanılabilir..
 5. O zaman gelecekteki ağaç için bir katman yapmaya değer. Bunun için küçük bir hamuru top kullanıyoruz.
 6. İlk olarak, kapağa bir hamuru tabakası uygulamaya değer. Bu durumda, tüm kapağın üzerine dikkatlice sürülmelidir..
 7. Bir sonraki satır kademeli olmalıdır. Zirveye ulaşana kadar bu şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda, iğneler dibe indirilmelidir..
 8. Hepsi bu kadar Noel ağacı hazır.

anaokulu için kendin yap sonbahar el sanatlarıbahçede sonbahar zanaatdoğal malzemelerden zanaatkendin yap bahçe zanaatanaokulunda ne sonbahar el sanatları yapmakBahçede kendin yap el sanatlarıdoğal malzemelerden el sanatlarıDoğal malzemelerden kendin yap el sanatları

doğal malzemelerden ne yapılır

Sonbahar Yaprakları Aplikler.

Anaokulu için kendin yap sonbahar el sanatları yapraklardan kolayca yapılabilir. Bu tür el sanatları için yapraklar istenen şekilde bulunmalı ve daha sonra bir pres altında kurutulmalıdır. Pres olarak sıradan kalın bir kitap kullanabilirsiniz. Ancak kuru olmayan yapraklar el sanatları için uygun olabilir. Çünkü elastik doğal malzeme ile bebeklerin çalışması daha kolay olacaktır..

Ve yaprakların komik hayvanlar veya küçük adamlar olması için gözler ve yüzün diğer unsurları ile desteklenmeleri gerekir. Bu tür uygulamalar oluşturmak için karton ve PVA yapıştırıcısına da ihtiyacınız olacak. Parlak sonbahar yapraklarından hangi örneklerin yapılabileceğini görün.

anaokulu sonbahar için el sanatları

anaokulu için sonbahar el sanatları

sonbahar bahçesinde basit el sanatları

Nihayet

Sonbahar harika bir zamandır. Değil mi! Bu yüzden küçüklerinizle yapın. Onlarla ince motor becerilerinin doğru bir şekilde gelişmesine yardımcı olacak harika el sanatları yapın. Ayrıca, bu tür el sanatlarının yaratılması, her çocuğa önemli sayıda olumlu duygu verebilir..