anneler günü için kendin yap

Şüphesiz Anneler Günü, anneliğin onurlu durumunu vurgulayan özel bir bayramdır. Annenizin gözlerinin mutlulukla parlaması biraz zaman alıyor. Çocukların sadece Anneler Günü için doğal malzemeden el sanatları yapmaları veya bu tür ürünler oluşturmak için başka bir seçenek seçmeleri gerekir. Ancak seçiminiz doğal malzemeye karar verdiyse, belirli el sanatları yaratmak için sizi birkaç ana sınıfla memnun etmeye hazırız..

Doğal malzemeden hangi el sanatları yapılır

annenin portresi.

İnternette doğal malzemelerden yapılmış el sanatları fikirlerine bakarsanız, bu tür birçok fikir olduğuna ikna olabilirsiniz. Ancak bu durumda, annenizin fotoğrafını alışılmadık derecede güzel bir sonbahar kıyafeti ile süslemenizi önereceğiz. Böyle bir portre yapmak için şunları kullanmalısınız:

 • Sonbahar yaprakları,
 • Buğday taneleri,
 • kabak çekirdeği,
 • Tutkal ve boncuklar.

doğal malzemeden anneler günü el işleri

İlerlemek:

 1. Başlangıç ​​olarak, gelecekteki aplike için bir çerçeve ve arka plan oluşturulur. Ana olan herhangi bir karton levha olabilir..
 2. Bir karton kağıda annelerin fotoğrafı yapıştırılır. Özellikle burada yüzün yakın çekimde yer alacağı böyle bir resmin olması gerekiyor..
 3. Bir sonraki adım, fotoğrafı süslemeye başlamaktır. Saç buğday tanelerinden yapılır. Yapıştırılmış bir taç yaprağı kafama.
 4. Altta da sarı bir yaprak var. Ayrıca kabak çekirdeğinden boncukların takıldığı bir kolye yaparlar..
 5. Kırmızı boncuklar bu harika kompozisyonu tamamlayabilir..

Sonbahar çiçekli vazo.

Birçok okulda ve diğer eğitim kurumlarında anneler günü için anneler için kendin yap el sanatları yaratılır. Ancak burada sadece fanteziyi değil, aynı zamanda zaten var olan fikirlere de dikkat edebilirsiniz. Hangi anne güzel bir el yapımı buketi reddeder? Gerçekten de, böyle çok az kadın olacak. Buket, doğal malzemelerden daha da orijinal. Ve bunu yapmak için kullanmanız gerekir:

anneler günü el sanatları

 • Hamuru ve yapıştırıcı,
 • Tohumlar ve kuru yapraklar,
 • kurutulmuş çiçekler.

İlerlemek:

 1. Bir vazonun silueti bir karton kağıda yapıştırılır. Hazırlanan doğal malzemenin tohumları ile yapıştırılır..
 2. Şimdi yapraklı dallar yapıştırılmış.
 3. Papatyaların merkezleri turuncu veya sarı hamuru yapılır. Akçaağaç kanatları onlara bağlı..
 4. Ardından, diğer kuru çiçekleri tutkalla yapıştırın.
 5. İstenirse, böyle bir kompozisyon, anne için her türlü sözle süslenebilir..

Küçükler için zanaat.

Bu yazımızda Anneler Günü el sanatlarını listeliyoruz. Tabii ki, en küçük çocuklar bile annelerini memnun etmek ister. Ve bu görev onlar için mümkün olacak. Doğal malzeme kullanarak bir tür anne portresi yapabilirsiniz. Burada ihtiyacınız olabilir:

 • Boş albüm sayfası,
 • Kalem tutkalı ve işaretleyiciler.

anneler günü el sanatları fotoğrafları

İlerlemek:

 1. İlk olarak, çocuklar albüm yaprağına annelerinin bir portresini çizerler..
 2. Ardından, doğal malzeme kullanarak süslemelerine izin verin..
 3. Ancak üvez meyveleri yardımıyla yüz özellikleri özetlenebilir..

Anne güneş için tebrik kartı.

Anneler için birçok harika el işi var. Ve burada en iyisini sunuyoruz. Anneler için kolay el işleri yapmak gerçek bir zevktir. Ve bir sonraki zanaatı yapmak için sadece kullanın: kuru ve güzel yapraklar ve sarı bir karton daire.

doğal malzemeden anneler günü el işleri

İlerlemek:

 1. Diğer el sanatlarında olduğu gibi burada da bir temel gereklidir. Beyaz bir karton levha olabilir.
 2. Daha sonra, kuru yapraklar bir daire içinde yapıştırılır. Ve üstüne sarı kartondan bir daire yapıştırılmıştır. Güneşin yüz özelliklerinin çizileceği bir dairenin eklenmesi tavsiye edilir..

Annem için güzel buket.

Anneler Günü için el sanatları görmek istiyorsanız, size bu tür ürünlerin bir fotoğrafını sunuyoruz. Aşağıdaki zanaat, daha büyük sınıflar ve annelerini şaşırtmak isteyenler için uygundur. Bir zanaat yapmak için şunları alın:

anneler günü için kendin yap

 • İç mekan süs bitkilerinin kuru yaprakları.
 • Hamuru yeşil veya sarı.
 • Yeşil boya ile önceden boyanmış kalın tel.
 • Tutkal, makas ve bız.

İlerlemek:

 1. Telden, renk oluşturmak için gerekli olan bölümleri kesin. Hamuru, çiçeklerin ortası için yuvarlak topaklar oluşturur. 3 cm çapında olmalıdırlar.Topaklar ayrıca 2 cm çapında olacak yeşil hamuru kalıplanır..
 2. Böylece yeşil topaklarda daha fazla delik oluşur. Saplar onlara yerleştirilir. Her sapın sonunda, çiçeklerin çekirdeği olacak sarı toplar ekilir. Delikler bir bız ile yapılır.
 3. Bir sonraki aşamada, yapraklar eklenir. Güvenli bir şekilde tutturmak için, petalin kenarına uygulanan bir damla tutkal kullanın..
 4. Hazır çiçekler sadece güzel bir vazoya yerleştirilmeli ve belirlenen günde annenize sunulmalıdır..

doğal malzemeden anneler günü el işleri

Nihayet

Anneni memnun etmek her zaman harikadır. Ve gördüğünüz gibi, burada karmaşık bir şey yok. Bunun için iyi hazırlanmak yeterlidir. Ve bu hazırlık, değerli bir hediye satın almaktan ve çocuklar için bir tür el işi yapmaktan ibarettir..