sonbahar el sanatları

Sonbahar, gelecekte çeşitli el sanatları yapabileceğiniz çok miktarda çeşitli malzeme toplayabileceğiniz en iyi zamandır. Nelerden ilginç şeyler yaratabilirsiniz? Düşüneceksin. Zanaat malzemenizin olacağı ortaya çıktı:

 • yapraklar,
 • tohumlar,
 • kestane,
 • tümsekler.

Bir buket sonbahar yaprağı nasıl yapılır

Sarı yapraklar sonbahar el sanatları için en çok talep edilen malzemedir. Yapraklardan sonbahar aplikleri ve çeşitli el işleri yapılır. Ayrıca, yeniden boyanırlar ve onlardan gerçekten güzel şaheserler yaratılır. Şimdi sonbaharda düşen yapraklardan bir buket yapmayı önereceğiz..

doğal malzemelerden ev ödevi

İlerlemek:

Yani, akçaağaç yapraklarına ihtiyacınız var. Bu tür işler için kuru yapraklara değil, zaten sararmış, esnek olanlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden akçaağaç yaprağından gül yapmaya değer. İlk olarak, ortası için akçaağaç yaprağını ikiye bükün. Bu durumda, sayfanın ön tarafı dışarıda olmalıdır. Levha ikiye katlanır ve sıkı bir tüpe sarılır..

Ortaya çıkan orta, yapraklarla desteklenmelidir. Tomurcuk oluşturmaya yardımcı olacaklar onlar. Bu iş için, ortadan yaklaşık 1,5 cm yukarıda, ikiye katlanmış bir sonbahar yaprağı eklemeye değer. Bundan sonra, ortasını bu tabaka ile sarıyoruz ve iplerle bağlıyoruz. Yukarıdan çıkıntı yapan kenarlar bükülmelidir. Her gül için 7 yaprak yapıyoruz.

Doğal malzemeden kendin yap el sanatlarıDoğal malzemelerden kendin yap el işisonbahar el sanatlarısonbahar temalı el sanatlarıdoğal malzemelerden zanaatkendin Yap

Meşe palamutlarından sonbahar el sanatları

Uzun ve yağmurlu akşamlarda, tüm sakinler sonbahar temalı el sanatları yaparlar. Böyle bir aktivitenin düşünmeyi geliştirmeye yardımcı olduğu söylenmelidir. Ek olarak, böyle bir aktiviteden sürekli olumlu duygular elde edebilirsiniz..

Sonbaharda, ormanda veya parkta çok sayıda meşe palamudu toplayabilirsiniz. Ve bu doğal malzemeden evinizin tasarımını değiştirecek benzersiz el sanatları yapabilirsiniz..

Meşe palamutlarından sadece el sanatları yapılamaz. Cam tabaklara dökülebilecekleri ve evi dekore etmek için kullanabilecekleri ortaya çıktı..

kendin yap sonbahar el sanatları

Ve bir sonraki zanaat için kuru bir dal ve meşe palamutlarına ihtiyacınız olacak. Bu durumda meşe palamudu akrilik ile boyanmalı ve bu kuru dal üzerine asılmalıdır. Palamut dalı çekici bir vazoya yerleştirilmelidir. Hepsi bu kadar, şimdi bu alışılmadık dekor öğesine hayran kalacaksınız..

DIY el sanatları sonbahar

Bir notta! El sanatını orijinal yapmak için boyamadan önce meşe palamutlarının kapaklarını çıkarın. Boya kuruduktan sonra geri yapıştırın..

DIY sonbahar temalı el sanatları

Ev dekorasyonu için meşe palamutları yünden keçelenebilir. Ancak onlara doğal şapka yapıştırmak daha iyidir..

sonbahar kendin yap teması

Ayrıca meşe palamudu şapkaları bir resim çerçevesini veya aynayı süslemek için uygundur. Ayrıca fotoğrafın altındaki çerçeveyi meşe palamudu ile süsleyebilirsiniz. Çok şık ve aynı zamanda güzel görünüyor.

sonbahar temalı el sanatları

Sonbahar konulu kendin yap el sanatları

doğal malzemelerden zanaat

Meşe palamudu şenlikli dekor için mükemmeldir. Örneğin, onlardan bir salkım üzüm yapabilirsiniz. Ve böyle bir zanaat yapmak için iyi kurutulmuş meşe meyveleri almanız gerekir. Meşe palamutlarında bızlı bir açık delik vardır. Sonra meşe palamutlarını telin üzerine koyuyoruz. Meşe palamudu kesimleri oluklu kağıda sarılır, ancak meşe palamudu akrilik ile boyanır. Salkım üzüm, çelenk dokuma prensibine göre hasat edilir. Ve fırçanın yaprakları genellikle kağıttan yapılır. Üzüm salkımları bunlarla süslenecek.

doğal malzemelerden el sanatları ne yapılır

doğal malzemeden el sanatlarıDoğal malzemelerden orijinal sonbahar el sanatlarıdoğal malzemelerden el sanatlarıSonbahar konulu kendin yap el sanatlarıdoğal malzemelerden el sanatları

Konilerden hangi el sanatları yapılabilir?

Bu yayında, doğal malzemelerden yapılmış tüm sonbahar el sanatlarını görebilirsiniz. Meşe palamutlarına ek olarak, sonbahar el sanatları için konilerin kullanıldığını söylemeye değer. Artık konilerden nasıl komik bir örümcek yapılacağını görebilirsiniz..

El sanatları için hazırlanmaya değer:

 • Bacak olacak 4 dal,
 • büyük atış,
 • gözetleme deliği için hamuru,
 • iplik ve süper yapıştırıcı.

İlerlemek:

 1. İlk önce bir örümceğin pençelerini yapıyoruz. Bunu yapmak için, fırçayı bir iplikle geçirin ve ardından iplikleri bükün..
 2. Koninin kabarık olmayan kısmına gözler takıyoruz.
 3. Şimdi ipliği tutturmak ve örümceğimizi asmak için kalır.

doğal malzemeden el sanatlarısonbahar el sanatlarıDoğal malzemelerden orijinal sonbahar el sanatları

1428421812_d084c14aaeee15625edd5917fc4a8f3d

Aynı teknolojiyi kullanarak konilerden komik canavarlar yapabilirsiniz..

1428421871_296170a0fe2961e90b9dc98b1543a192

Çubuklardan ve yapraklardan zanaat

Evinizde yılın herhangi bir zamanında bir sonbahar yıldızı ayarlayabilirsiniz. Ve böyle bir zanaat yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

kendin yap sonbahar el sanatları

 • yapraklardan çubuklar veya kesimler,
 • tel ve iplik,
 • dekorasyon için kullanılacak küçük meyveler ve yapraklar.

İlerlemek:

 1. Bu tür dallardan yıldızın unsurlarını yapmaya değer. Bu durumda, üst kısımlar tel veya dişlerle sabitlenmelidir..
 2. Ardından, zanaatın tüm parçaları tek bir bileşimde birleştirilmelidir. Bu durumda, her bir parçayı, kendisiyle kesişen diğer parçaların üstüne ve altına çizeriz..
 3. Son aşamada, genellikle yıldızlara çeşitli süslemeler bağlanır..

sonbahar el sanatlarıSonbahar konulu kendin yap el sanatlarıkendin yap sonbahar el sanatları

Ayrıca büyük çubuklardan ev dekorasyonu için muhteşem yıldızlar yapabilirsiniz. Fotoğrafa bakın ve bu zanaatın nasıl yapılacağı size netleşecek.

sonbahar temalı el sanatlarısonbahar temalı el sanatlarısonbahar el sanatlarıkendin yap sonbahar el sanatları

kendin yap sonbahar el sanatları

Nihayet

Bu yazımızda sizlere sonbahar el sanatlarından sadece bazılarını sunduk. Ve bu el işi serisini yaratıcı düşüncenizle ekleyebilirsiniz, eminiz ki sizi ve sevdiklerinizi memnun edecek sevimli küçük şeyler elde edebilirsiniz..