Wyrusz z nami w trasę i odkryj niewyobrażalne możliwości podejścia do świata latania w nieco inny sposób

W 1984 Herbert Grönemeyer opublikował piosenkę „Samoloty w brzuchu” – piosenkę o ochłodzonej miłości i rozstaniu, które nastąpiły. Zwrot „motyle w brzuchu”, słynący z nowo zakochanych, został omamiony przez piosenkarza, aby podkreślić jego ból i smutek. Ale podejmujemy to banalne powiedzenie na nowo i nadajemy mu zupełnie inne znaczenie: w tym sensie samoloty są jak motyle, gdy porównujemy kochanków i fanów samolotów. Czy możesz sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie poświęcili całe swoje życie lotnictwu? Nie mówimy tu o pilotach, stewardesach, agentach rampowych itp., których codziennymi zadaniami jest przewóz i bezpieczeństwo pasażerów. Są też ludzie, którzy latają dla zabawy, są na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o ruchu lotniczym i od czasu do czasu udają się na lotnisko, aby po prostu obejrzeć starty i lądowania wielkich samolotów. Chociaż nie są aktywni w sektorze lotniczym (w zależności od powodu) to faktycznie mają „samoloty w brzuchu”! Jeśli samoloty to także jedna z Twoich pasji, podążaj za nami i odkryj zupełnie nowy świat!

„Samoloty w brzuchu” – ILA Berlin Air Show

samoloty na wystawie brzucha w Berlinie

ILA oznacza Międzynarodowa wystawa lotnicza, odbywa się co dwa lata w Berlin ExpoCenter na lotnisku Berlin Brandenburg Airport (ostatnia wystawa odbyła się od 1 do 4 czerwca 2016 r.) i przyciąga tysiące zwiedzających, podobnie jak targi lotnicze w Paryżu i Farnborough (Hampshire). Pokazy lotnicze są otwarte nie tylko dla wystawców, profesjonalistów i przedstawicieli linii lotniczych, ale także dla szerokiej publiczności i po dość przystępnej cenie wejścia!

W dużych halach lotniska prezentowane są najnowsze innowacje i postępy w sektorze lotniczym, wojskowym i siłach zbrojnych, a także prezentowane są śmigłowce i bezzałogowe pociski rakietowe. Na świeżym powietrzu zwiedzający mają możliwość wsiadania do różnych samolotów i poznania prawdziwych pilotów, zadawania pytań i robienia zdjęć w kokpicie. Największy samolot świata – Airbus A380 – cieszy się dużym zainteresowaniem, ale czasem trzeba czekać nawet cztery godziny w kolejce przed jego wejściem.

„Samoloty w brzuchu” – serce dla każdego, kto uwielbia latać

serce na niebie samoloty

A avioshow jest punktem centralnym dla zwykłego zwiedzającego – helikoptery latają w powietrzu, piloci „szlifują” różne kształty na niebie swoimi małymi samolotami. Wyszkoleni piloci Patrouille Suisse zapierają dech w piersiach, ponieważ samolot w ich rękach zamienia się w prawdziwą zabawkę, a latanie wygląda jak sztuczka! Wejście do tego magicznego świata to niezapomniane przeżycie, ale jest jedna rzecz, na którą trzeba uważać: zbyt mało czasu, aby móc brać udział we wszystkich zajęciach i rozmowach.

Deutsches Museum Monachium – latanie od początku do dnia dzisiejszego

samoloty w monachijskim muzeum brzucha

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o lotnictwie historycznym – wczesne dzieje lotnictwa, słynni baloniarze, pierwsze samoloty z napędem. Liczne eksponaty, których można dotknąć, sprawiają, że wizyta staje się wyjątkowym przeżyciem, które goście będą mile wspominać na nowo. Wystawa poświęcona lotnictwu 1928-1945 i lotnictwu nowoczesnemu będzie zamknięta do 2019 roku z powodu prac remontowych w muzeum. Tutaj możesz usiąść w symulatorze lotu i pozwolić wysoko wykwalifikowanym specjalistom wyjaśnić, dlaczego i jak latają samoloty. Dzięki urządzeniu do szkolenia lotniczego, które służy do szkolenia i szkolenia pilotów, wcielasz się w rolę kapitana i uświadamiasz sobie, jak męczące, ale jednocześnie przyjemne może być latanie. Chociaż takie muzea są na całym świecie, jedne z najbardziej znanych i najciekawszych to te w Moskwie, Warszawie i Singapurze.

Zjedz coś w samolocie!

Samoloty w żołądku jedzą pysznie

Jedzenie na pokładzie w większości przypadków nie smakuje tak dobrze, ale od teraz możesz cieszyć się doskonałym jedzeniem i pierwszorzędną obsługą w wyjątkowym otoczeniu. Stary Douglas DC6 na lotnisku w Coventry został przerobiony na restaurację, jedynym minusem jest mała przestrzeń – zmieści się tu tylko czterdzieści osób. W restauracji lotniczej możesz spojrzeć na kokpit i zbliżyć się do marzenia o odlocie. Kelnerzy są wzywani przez naciśnięcie przycisku nad siedzeniem, tak jak stewardesy w prawdziwym samolocie.

„Planes in Your Belly” – ten program to coś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś

samoloty w brzuchu berlin messe

Odważ się wejść na pokład?!

samoloty na niebie pasji brzucha

„Samoloty w brzuchu” – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

wystawa pasji hubsraeuber w berlinie

Również na paryskich Targach Kosmicznych i Lotniczych jest wiele do przeżycia

paryż samolot lotnictwo lotnictwo

„Samoloty w brzuchu” – W symulatorze lotu wszystko wygląda realistycznie

samoloty w symulatorze brzucha

Niepowtarzalna atmosfera w zapierającej dech w piersiach restauracji

Jedząc samoloty w żołądku