Viking dövmesi anlamı

Vikingler kimlerdir? Viking dövmesi bugünlerde neden bu kadar popüler ve anlamı nedir??

Vikingler, büyüleyici kültürleri nedeniyle tarihte ölümsüzleşen ve İskandinav mitolojisinin önemli bir parçası haline gelen, 8. yüzyıldan 11. yüzyıla kadar İskandinav bölgelerinde yaşayan bir klan veya insan grubuydu. “Viking” kelimesi “evinden uzakta uzun bir yolculuğa çıkan deniz savaşçısı” anlamına gelir. Kendi topraklarında doğal kaynakların olmaması nedeniyle, büyük ölçüde yağmalayarak yaşıyorlardı. Günümüzde Viking kültürü, Vikingler gibi televizyon dizilerine veya Marvel Evrenindeki Thor ve Loki gibi karakterlere ilham kaynağı olmuştur. Vikinglerin felsefesi ve görünümü büyük ölçüde sinemadan bilinir – kas, uzun karmaşık örgüler ve dövmeler. Viking dövmeniz tam olarak böyle görünecek ve sadece – İskandinav mitolojisinde özel anlamları olan birçok sembol var. Bugün, birçok insan onları İskandinav kökenlerinden gurur duyduğu veya İskandinav kültürüne duyduğu saf hayranlıktan ya da sadece sert görünmek istedikleri için giyiyor. Bir Viking dövmesinin kullanıcısına tam olarak ne anlama geldiğini ve ne anlama geldiğini bu yazıda öğreneceksiniz! Kendinizi modaya uygun dövmeli erkeklere kaptırın ve anlamlarını öğrenin.

İskandinav mitolojisinin sembolleri

İskandinav mitolojisinin sembolleri

Viking dövmelerinin tümü, baltalı kasklarda kaba, sakallı erkekleri tasvir etmez. İskandinav mitolojisine daha derinden dalmak isteyenler için, başlı başına bir sanat eseri olan ve vücudunuzu süsleyen bazı geleneksel Viking sembollerini tanıtıyoruz.!

Wyrd Ryne veya Web of Wyrd simgesi

Wyrd Ryne veya Web of Wyrd simgesi

Bu, inancın Viking sembolüdür – aslında oldukça basit görünen ve kesişen birkaç çizgiden oluşan güçlü bir sembol. Resim aslında rünlerdeki tüm formları temsil eder ve bu nedenle geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm olasılıkların bir temsilidir..

“Helm of Awe” dövmesi

Huşu miğferi, üstün güç ve korumayı ifade eden ortak bir sembol olarak görülüyordu. Bu sembol aynı zamanda kullanıcıya korku ifadesi verir, yani kullanıcıyı cesur kılar. Mücevher, tılsım, taş üzerinde veya dövme olarak kullanılabilecek popüler bir semboldür..

Viking dövmesi olarak Valknut sembolü

Viking dövmesi olarak Valknut sembolü

Valknut iç içe üç dövmeden oluşuyor. Avusturyalı bilim adamı Simek, bunun ölümle ilişkilendirilen dini bir sembol olduğuna inanıyor – Vikinglerin korkmaktan ziyade saygı duyduğu bir şey. Alternatif olarak, İngiliz bilim adamı Ellis Davidson, korkuyu kendilerinden uzaklaştırarak onları savaşta daha cesur yapan Odin ve onun özgürleştirici “zihinsel bağlar” halkından bir işaret olduğuna inanıyordu..

Valkirie Dövme Anlamı

Valkirie Dövme Anlamı

Vikingler, Amazon kültürü gibi, kadın savaşçıları memnuniyetle karşılar ve onlara “kalkan bakire” denirdi. “Valkyrie” – “Öldürülmüşlerin Seçilmişi” – bir savaş alanına gelen ve kimin öleceğine ve kimin yaşayacağına karar veren bir kadın varlığı olmalıdır. Valkyrie’ler, onları tercih edenlerin hayatlarını koruyarak ve onları sevmeyenlere ölüm getirerek savaş meydanlarında uçtular..

En Popüler Viking Dövmesi: Odin Dövmesi

En Popüler Viking Dövmesi: Odin Dövmesi

Bu, İskandinav kültüründe Vikinglerde en yaygın dövme veya resimlerden biridir. Odin, İskandinav mitolojisinde iyi bilinen bir karakterdir. Günümüz kültüründe, kişi bir savaş alanı komutanı ve saygın bir lider olarak tanımlanabilir. Kasklı ve örgülü saçlı, sağlam ve sakallı bir adam görebilirsiniz. Bu muhtemelen Yunanlılar için Zeus neyse, Vikingler için de o olan Odin’in bir temsilidir..

Bu geleneksel Viking dövmeleri kesinlikle büyüleyici olsa da, Viking kültürüne ilham veren tüm işaretlerin, sembollerin ve mitlerin yüzeyini bile çizmezler. Kültürlerini ve mitolojilerini araştırmak, dikkatinizi ödüllendirecek harika dövme fikirleri ve büyüleyici hikayelerden oluşan bir hazineye dalmak gibidir. Daha fazla ilham almak için birçok güzel dövme tasarımını bulabileceğiniz resim galerimize göz atın.!

Viking dövme şablonları

Viking sembolleri dövmeleri

Viking dövme kabile

Viking sembolleri dövmeleri

Viking dövme kabile fikirleri

Savaşçı dövmesi

Viking gemi dövmesi

Viking dövme önkol

Ücretsiz Viking dövme şablonları

Viking dövmesi geri

Viking dövme kabile

Viking dövmesi Loki

Viking dövmesi kadın dövmeleri