Abajurları kendinize özgün dekorasyon fikirleri yapın

Bireysel ve rahat bir atmosfer yaratan şeyin iç mekandaki küçük detaylar olduğu konusunda ortak görüşü paylaşıyor musunuz? Eğer öyleyse, bu makale tam size göre! Burada kendi kendinize nasıl abajur yapabileceğinizi gösteriyoruz. Boş zamanlarınızda el işi yapmaktan hoşlanıyorsanız, şüphesiz farklı malzemelerle kendin yap fikirlerimizi beğenirsiniz. Abajurların kopyalanması da özellikle zor değildir ve şık görünümleriyle iç mekanda kesinlikle harika bir vurgu olacaktır. Önerilerimizi deneyeceğinizi umuyoruz! iyi okumalar!

Ahşap kaplamadan kendi abajurunuzu yapın

Abajurun kendisi ahşap kaplamaya harika bir görünüm kazandırır

Ahşap kaplamadan kendi abajurunuzu yapın

Abajuru kendin yap ahşap kaplama

Abajurların kendileri ahşap kaplamayı orijinal ve şık hale getirir

Abajurlar sadece göz alıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda pratik avantajlara da sahiptir – ışık yoğunluğunu azaltır ve odada sosyal ve romantik bir ortam yaratırlar. Bu nedenle abajurlar yatak odası, yemek odası veya oturma odası için harika bir fikirdir. Kendiniz bir abajur yapacaksanız elbette tesis ile koordineli bir şekilde yapılmalıdır, bu yüzden bu yazımızda size seçim yapabileceğiniz çeşitli fikirler sunuyoruz. Ahşap kaplamadan yapılmış süper çekici bir abajur için ilk önerimizle başlayalım. Bunun için ihtiyacınız olan:

  • bir parça yüksek kaliteli ahşap kaplama – en az 1 metre uzunluğunda
  • Lamba kablosu
  • Ampul
  • Abajur tutucu
  • Lamba rozeti
  • Ahşap tutkalı
  • mandal

Ahşap kaplama parçasını birkaç eşit boyutlu şerit halinde kesin. Kaplama her iki tarafta da aynı görünmüyorsa, her iki şeridi birbirine yapıştırmak için ahşap tutkalı kullanın ve 12 veya 24 saat boyunca iyice kurumasını bekleyin (ek bir tutuş gerekiyorsa, şeritleri mandalla sabitleyin). Ardından, dağınık bir top elde etmek için kaplama şeritlerini sarın. Abajur tutucuyu bir tarafa monte etmeden önce şeritlerin dağınık olduğu tüm yerleri sabitlemek için ahşap tutkalı kullanın ve topun iyice kurumasını bekleyin. Ve bitti! Bir kontrplak parçasının ortasına bir delik açarak ve lamba kablosunu içinden geçirerek abajur tutucusunu kendiniz yapmak da çok kolaydır..

Abajuru kendiniz yapın ve süsleyin – silüetler ile harika bir fikir

Abajur talimatlarını kendin yap

Kendi abajurunuzu yapın ve şehir silüetini süsleyin

Abajur kendiniz harika bir fikir yapın şehir silueti

Kendiniz kedi silüeti abajur yapın

Abajur kendiniz yapın orijinal fikirler

Silhouette Piter Pan ile kendi abajurunuzu yapın

Bir zamanlar kendi abajur Siluetinizi yapın

Bir sonraki fikrimiz, komodininizdeki zemin lambası için özellikle iyi çalışıyor. Abajur gün içinde çok sade görünecek, ancak lambayı açarsanız çok ilginç bir etkinin tadını çıkaracaksınız. Abajurun içine yapıştırmanız gereken gizemli silüetler hakkında. Örneğin, siyah kağıttan bir şehir silueti kesebilir ve bireysel kesikler biraz üst üste gelecek şekilde yapıştırabilirsiniz. Efektin sonunda daha temiz olması için bir sprey yapıştırıcı kullanılması tavsiye edilir. Ve lambayı açtığınızda, silüetler ortaya çıkar ve yatak odanızda romantik bir atmosfer yaratır. Birkaç harika fikir için yukarıdaki fotoğraflara göz atın!

Abajuru kendiniz yapın ve renklendirin – daha fazla yaratıcı öneri

Abajurları kendiniz yapın ve zincirleri süsleyin

Abajurları kendiniz yapın ve muffin kalıplarını renklendirin

Abajurları kendiniz yapın veya kek kalıplarını süsleyin

Kendi abajurunuzu yapın

En iyi fikirleri kendiniz abajur yapın

Zincirlerle kendinize bir abajur yapın

Abajur kumaşla kendin fikir yap

Evinizdeki her zemin lambasının sıkıcı beyaz tonu, başka şekillerde de yaratıcı bir şekilde renklendirilebilir. Aşağıdaki öneriyi de deneyebilirsiniz: abajur kapağını çıkarın, böylece sadece metal halkalar ve ampul tutucusu kalır. Her hobi mağazasında abajurun etrafına sarabileceğiniz dekoratif zincirler ve kordonlar bulacaksınız. Ve bitti! Sonuç özellikle harika ve eğlenceli görünüyor – kendiniz görmek için yukarıdaki fotoğraflara bakın! Ve sadece basit muffin kaplarının yardımıyla vintage görünümlü harika bir zemin lambası elde edebilirsiniz. Kalıplardan fırfırları (büyük, beyaz kek kalıpları kullanmak en iyisidir) elinizle yapıp, biraz tutkalla abajura yapıştırmalısınız. Sonunda mümkün olduğunca muhteşem görünmesi için mümkün olduğunca çok kalıp kullanın. Son olarak, lamba tabanı kremini boyayabilirsiniz. İki metal halka arasına bir kumaş parçası gerdirilerek de çok güzel bir abajur yapılabilir. Umarız önerilerimizi beğenmişsinizdir. İyi eğlenceler kopyalama!