Noel sezonu, evi dekore etmek için kendin güzel bir şey yapman için sana ilham verdi mi? Ama belki de kendi Advent takviminizi, ön kapı için çelenkinizi veya pencere ve şömine rafı için dekorasyonunuzu zaten yaptınız ve şimdi farklı bir şey denemek mi istiyorsunuz? O zaman bu makaleyi okuyun! Burada, kendi kendinize güzel Noel ağacı süslemeleri yapmanıza yardımcı olabilecek Noel için 5 basit el işi talimatı bulacaksınız..

Noel için el işi talimatları: dekoratif yıldızlar

Tinker Atatürk çiçeği kendiniz yapın

Orijinal Noel Atatürk çiçeği için el işi talimatları

Noel için hazırlama talimatları, yıldızları kağıttan kendiniz yapın

Noel ağacı süsleri kağıt yıldız

Kağıttan yapılmış Noel renkli yıldızlar için el işi talimatları

Noel renkli kağıt yıldızlar için el işi talimatları

renkli kağıt Atatürk çiçeği DIY

Müzik kağıdından yapılmış Noel yıldızı için el işi talimatları

Noel orijinal kağıt yıldızı için el işi talimatları

Noel için hazırlama talimatları kağıt yıldızları kendin yap

Noel ağacınızın yeni toplara ve süslemelere ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz? Benzersiz Noel ağacı süsleri yaratmak için Noel için hazırlama talimatlarımızdan birini takip edin! Burada sunulan fikirleri kendiniz yapmak kolaydır, böylece çocuklarınız da katılabilir. Örneğin, kağıttan muhteşem yıldızlar yapmak için birlikte çalışabilirsiniz. Bunun için renkli metal folyoya (örneğin kırmızı veya altın), cama, tükenmez kaleme, makasa, yapıştırıcıya ve ipliğe ihtiyacınız var. Önce camı folyonun üzerine yerleştirin ve kalemle çevreleyin. Ardından elde edilen daireleri kesin (sayıları yıldızlarınkine karşılık gelir). Bir daire alın ve üçgen bir parça elde edene kadar üç kez ikiye katlayın. Daha sonra bir eşkenar dörtgen oluşturulacak şekilde kesilmelidir (bu amaçla üçgenin noktasının karşısında başka bir simetrik noktayı şekillendirmek için makas kullanmalısınız). Geriye kalan tek şey sonucu görmek için parçayı açmak! İplik ve yapıştırıcı ile bitmiş yıldızı Noel ağacına asabilirsiniz..

Noel için el işi talimatları: Kağıttan melekler

Müzik kağıdından melekler Noel için el işi talimatları yapıyor

Noel ilginç kağıt melekler için hazırlama talimatları

Kağıttan kendi Noel ağacı süslerinizi yapın

Kağıttan yapılmış Noel küçük melekleri için el işi talimatları

Çocuklarla Noel kağıt melekleri için kendin yap fikirleri yapın

Noel kağıt çelenk melekleri için el işi talimatları

Noel quilling melekleri için el işi talimatlarını kendiniz yapın

DIY quilling meleği

Noel için el işi talimatları kağıttan kendi küçük meleklerinizi yapın

Kağıttan yapılmış Noel narin melek figürleri için el işi talimatları

Kendiniz deneyebileceğiniz bir başka orijinal zanaat fikri, melekleri quilling yapmaktır. Quilling’i duymuş olabilirsiniz – bu, haddelenmiş kağıt şeritlerini kullanmayı içeren orijinal bir işçilik tekniğidir. Sevimli küçük melekler yapmak için ihtiyacınız olan tek şey makas, kürdan, yapıştırıcı, quilling kağıdı ve sebzelik. Meleğin gövdesi ve kanatları için kağıt şeritleri sebzeliğin üzerine sarın. Bunları üstüne yapıştırın ve yapıştırıcının iyice kurumasını bekleyin. Ardından, ortaya çıkan disk kafanız için yeterince büyük olana kadar birkaç şerit kağıdı bir kürdan üzerine sarın. Daha sonra kafa gövdeye yapıştırılır. Meleğiniz için bukleler oluşturmak için beş ila dört inç uzunluğunda kağıt şeritler alın. Bunların ayrıca bir kürdan üzerine yuvarlanması ve daha sonra kafasına yapıştırılması gerekiyor. tamamlayınız!

Keçeden Noel ağacı süsleri yapın

Keçeden yapılmış Noel Noel ağacı için el işi talimatları

Keçe köknar ağaçları, Noel için el işi talimatlarını kendiniz yapın

Keçeden yapılmış Noel ağacı topları için el işi talimatları

Keçeden yapılmış Noel hediyeleri için el işi talimatları

Keçe kardan adamların kendileri Noel için el işi talimatları yapıyor

Keçeden yapılmış Noel melek figürleri için el işi talimatları

Ancak güzel Noel ağacı süsleri başka malzemelerden de yapılabilir – örneğin keçe. Keçe ile Noel için çok sayıda el işi talimatını çevrimiçi olarak bulabilirsiniz, çünkü bu, çalışması kolay, ucuz bir malzemedir. Keçe katmanlarından kendiniz de çok kolay bir şekilde bir Noel ağacı yapabilirsiniz: tek yapmanız gereken yeşil keçeden farklı boyutlarda yıldız şeklinde parçalar kesmek, bunları üst üste istiflemek ve ardından tek tek katmanları birbirine yapıştırmak veya dikmek. Hala eksik olan, gövde için kare, kahverengi bir keçe parçası, “üst” için bir yıldız ve onu asmak için bir kurdele. Ayrıca keçeden güzel Noel ağacı topları ve komik figürler yapabilirsiniz – örneğin melekler, kardan adamlar ve tatlı baykuşlar veya penguenler. Keçeden yapılan renkli küçük “hediyeler” de Noel ağacınıza orijinal bir görünüm kazandırabilir. Sadece hayal gücünüzün vahşi olmasına izin verin! Birbirinden güzel yılbaşı ağacı takı fikirlerini burada bulabilirsiniz..

Çam kozalakları ile işçiliği

Orijinal olarak dekore edilmiş Noel kozalakları için el işi talimatları

Noel komik baykuşu için zanaat talimatları

Noel dekorasyon fikirleri çam kozalakları

Çam kozalakları ile Noel dekorasyonu

Çam kozalaklarını parıltıyla süsleyen Noel için hazırlama talimatları

Doğal malzemelerle yapılan el sanatlarını seviyor musunuz? O zaman tam size göre harika bir fikrimiz var – çam kozalaklı el işleri! Orijinal olarak dekore edilmiş çam kozalakları, Noel ağacı süsleri olarak mükemmeldir. Farklı boyutlardaki çam kozalakları toplayın ve onları gerçek sanat eserlerine dönüştürmek için farklı oje renkleri kullanın! Çam kozalakları ayrıca inciler veya yapay elmaslarla süslenebilir – bu amaçla sadece ahşap için özel yapıştırıcıya ihtiyacınız vardır..

Tuzlu hamurdan yılbaşı süsleri

Tuzlu hamurdan DIY Noel ağacı süsleri gerekli malzemeler

Tuzlu hamur hazırlamak için Noel hazırlama talimatları

Tuzlu hamurdan Noel kesme figürleri için hazırlama talimatları

Tuzlu hamurdan kendin yap figürleri, Noel için yapım talimatları

Fırında tuzlu hamurdan Noel pastası figürleri hazırlama talimatları

Tuzlu hamurdan Noel boyama figürleri için hazırlama talimatları

Tuzlu hamurdan boya ile yapılmış Noel süsleme figürleri için üretim talimatları

Noel için hazırlama talimatları, asmak için tuzlu hamurdan yapılmış figürler hazırlar

Tuzlu hamurdan Noel ağacı süslemeleri için el işi talimatları

Tuzlu hamurdan muhteşem Noel süsleri de yapılabilir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler: iki su bardağı un, bir su bardağı tuz, bir su bardağı su, oklava, kurabiye kalıbı, fırça, akrilik boya, sağlam bant ve dilediğiniz dekoratif taşlar. İlham almak için yukarıdaki resim kılavuzuna bakın!