Pamuklu pedlerden aplike kardan adam. Fotoğraf. MK

Kardan adam yapmak, günümüzde en yaygın kış oyunlarından biri olarak kabul edilir. Isınma dönemlerinde yoldaki karı temizlemenin basit bir yöntemi, top haline getirmek ve ardından üst üste istiflemektir. Sıradan bir kardan adam üç toptan oluşur. Ama ya kar yağmazsa? Çocuğunuzla birlikte basit bir aplike tamamlamayı ve pamuklu pedlerden bir kardan adam yapmayı deneyin. Farklı materyallerle çalışmak okul öncesi çocuklarda el hareketliliğini olumlu yönde etkiler ve yaratıcılığı da geliştirir..

Malzemeler:

– Pamuk ped;

– PVA tutkalı;

– Keçe;

– renkli karton;

– pamuk yünü;

– örgü ipliği beyaz.

Master sınıfı: pamuklu pedlerden yapılmış bir kardan adam

Basit bir uygulama yapabilmek için sadece üç adet pamuklu ped yeterlidir. Aplike için fikir ve renk şeması hakkında önceden düşünün. Ortaya çıkan resmin nasıl görüneceğini hayal etmek için önceden bir kardan adam çizebilirsiniz..

Basit bir uygulama yapabilmek için sadece üç adet pamuklu ped yeterlidir. Aplike için fikir ve renk şeması hakkında önceden düşünün. Ortaya çıkan resmin nasıl görüneceğini hayal etmek için önceden bir kardan adam çizebilirsiniz.

Disklerden kardan adam yapmak için pek çok fikir var, bu yüzden farklı uygulamalar yapmaya çalışın. Büyük ve temel unsurlardan başlayarak her şeyi adım adım yapın. Önce pamuklu pedleri karton veya mavi veya başka bir renkte renkli kağıda yapıştırın. Bundan sonra, keçe alın ve kardan adamınız için bir eşarp ve şapka kesin. Bu malzemenin kenarları parçalanmadığından keçe kullanımı çok uygundur. Detayları aplike üzerine yapıştırmak kolaydır. Açıkça düşmemelerini sağlamak için sıcak tutkal kullanın..

Disklerden kardan adam yapmak için pek çok fikir var, bu yüzden farklı uygulamalar yapmaya çalışın. Büyük ve temel unsurlardan başlayarak her şeyi adım adım yapın. Önce pamuklu pedleri karton veya mavi veya başka bir renkte renkli kağıda yapıştırın.

Ayrıca okuyun: Polimer kil kardan adam ana sınıfı

Keçeli kalem kullanarak bir kardan adamın gözlerini ve ağzını çizebilirsiniz. Pamuklu pedler yırtılmaz, bu yüzden dilerseniz bir tanesine kolayca ağız ve göz nakışı yapabilirsiniz..

Keçeli kalem kullanarak bir kardan adamın gözlerini ve ağzını çizebilirsiniz. Pamuklu pedler yırtılmaz, bu nedenle dilerseniz bir tanesine kolayca ağız ve göz nakışı yapabilirsiniz.

Kar simülasyonu için pamuk yünü veya beyaz örgü ipliği kullanın. İnce keçeden kar taneleri kesmeyi veya kaymalar yapmayı deneyin..

Kar simülasyonu için pamuk yünü veya beyaz örgü ipliği kullanın. İnce keçeden kar taneleri kesmeyi veya kaymalar yapmayı deneyin.

İlginç makale: Hamurdan kendin yap tuz kardan adam

Rusya’da kardan adamlar kışın ruhları olarak saygı gördüler, bu yüzden gökyüzüne uçabilmeleri için ellerine bir süpürge saplandı. Bu kar figürünün süpürgesi de buradan geldi. Aplikeyi kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz, bu yüzden süpürge yapacak bir şey yoksa bunalma. Bir kardan adamın yüzündeki ifade aynı zamanda hayal gücünüze de bağlıdır, çünkü daha önce peri masallarında o kötü bir karakterdi ve zararsız bir kahraman değildi..

Bu kar figürünün süpürgesi de buradan geldi. Aplikeyi kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz, bu yüzden süpürge yapacak bir şey yoksa bunalma. Kardan adamın yüzündeki ifade aynı zamanda hayal gücünüze de bağlıdır, çünkü daha önce peri masallarında zararsız bir kahraman değil, kötü bir karakterdi.

Pamuklu pedlerden, çocuğun daha sonra annesine veya büyükannesine vereceği bir kartpostal için aplike yapabilirsiniz. Pamuk yünü çevre dostu bir malzemedir, bu nedenle anaokulundaki el sanatları için idealdir.. Pamuklu pedlerden kardan adamlar renkli kağıt üzerinde kendi kış el sanatlarınızı yaratmak için ilginç bir fikir olacaktır..