Kilitlerden eski anahtarlardan kendin yap el sanatları

Modern pazar, seri üretimin dekoratif ürünleri ile dolup taşmaktadır, ancak el yapımı şeyler popülerdir. El yapımı, zanaatkarların tek bir performansta yetenek göstermelerine ve muhteşem şeyler yaratmalarına izin veren gerçek bir sanattır. Ayrıntılı ustalık sınıflarını kullanarak, herkes kendini bu sanat yönünde gerçekleştirmeye çalışabilir, örneğin Avustralyalı kendi kendini yetiştiren usta Michael gibi. El sanatlarının temeli, orijinal el sanatlarının elde edildiği olağan anahtarlardır..

Anahtar zanaat fikirleri

Evde de eski anahtarlarınız var mı? Lehimlemenin temel temellerini öğrenin, bir eskiz alın ve bunları bir dekor öğesine dönüştürün. Anahtarlardan el sanatları yazarı Michael, bazı kurumlarda lehimleme eğitimi almadığını, ancak YouTube’dan videolar izlediğini ve temel bilgilerde ustalaştığını belirtti..

Metal lehimlemenin temel temelleri

Lehimleme Lehimlerin eritildiğinde lehimlenecek yüzeyleri ıslatarak güçlü bir dikiş oluşturması işlemidir. Temas elemanlarının yüzeylerinin etrafında akışın oluşabilmesi için metallerin ve lehimin erime sıcaklığının dikkate alınması gerekir..

anahtarlardan kilitlere el işleri

Ev anahtarları çelik, pirinç, alüminyum veya demirden yapılmıştır. Tüm bu metallerin erime noktaları herhangi bir kimyagerin ansiklopedisinde bulunabilir. Lütfen parçaların erime noktasının lehimin erime noktasından daha düşük olması gerektiğini unutmayın. Lehimli yüzeyler lehimin erime sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır. Metal kısımlar ince ise lehim eriyene kadar havyayı bir yerden bir yere hareket ettirin, kalın kısımlar ise havyayı uzun süre tek bir yerde tutmanız gerekecektir..

DIY anahtar el sanatları

Anahtar zanaat fikirleri

Anahtarlardan veya madeni paralardan hemen hemen her heykel yapılabilir. Başlamak için en iyi yer dikdörtgen ve küresel şekillerdir. Başlangıçta, gelecekteki ürünün bir taslağı çizilir. Ayrıca hamuru bir model yapmayı deneyebilir ve üzerine anahtar baskılar yapabilirsiniz. Bundan sonra, yapıştırma yerlerini işaretleyin ve daha sonra birleştireceğiniz parçaları lehimlemeye devam edin..

Anahtarlardan veya madeni paralardan hemen hemen her heykel yapılabilir.

Profesyonel sanatçılar veya tasarımcılar, yeni heykelin nasıl görüneceğini görsel olarak temsil etmek için bir bilgisayarda 3D maketler oluşturur. Heykel sanatı yapan tek usta Michael değil. 2010 yılında Prag’da devrime adanmış anahtarlardan bir anıt dikildi. 85741 anahtardan oluşur.

Anahtar ve madeni paralardan güzel şamdanlar, hediyelik eşyalar, vazolar, bardaklar yapabilirsiniz.

Anahtarlar ve madeni paralar güzel şamdanlar, hediyelik eşyalar, vazolar, bardaklar ve dekoratif şişeler yapmak için kullanılabilir. Her şey lehimleme becerinize ve gereksiz anahtarların sayısına bağlıdır..