Basit kalem bileklikler nasıl örülür?

Gençler için modaya uygun bir aktivite – her gün lastik bantlardan dokuma bilezikler gelişiyor. Zaten zanaatkarlar sadece bilezik değil, aynı zamanda çeşitli oyuncaklar ve hatta kıyafetler de yapabilirler. Bu eğlenceli aktivite sadece gençleri değil yetişkinleri de cezbeder, lastik bantlardan harika hediyeler yapabilirsiniz. Hafif el sanatları – renkli lastik bantlardan yapılmış bilezikler mücevher kadar iyi görünüyor. Hem makinede hem de onsuz birçok farklı dokuma yöntemi ve stili var. Bugün söyleyeceğiz, basit kalem bileklikler nasıl örülür.

Basit bilezikler basit şeylere ihtiyaç duyar!

– iki kurşun kalem veya tükenmez kalem

– iki renkli lastik bantlar (bir tane yapabilirsiniz, ancak daha iyi görünecektir)

O halde başlayalım:

Elimize iki kalem alıyoruz ve fotoğrafta gösterildiği gibi ilk elastik bandı (bizim durumumuzda kırmızı) bükerek takıyoruz.

Bugün size kalemlerdeki lastik bantlardan basit bileziklerin nasıl örüleceğini anlatacağız.

Şimdi farklı renkte bir elastik bant takıyoruz (siyahımız var), ancak bükülmeden. Daha sonra üzerine bir tane daha kırmızı olanını kıvırmadan koyuyoruz..

Dokuma için ilk boşluğu aldık – ilk elastik bükülmüş, diğer ikisi her zamanki gibi üstte giyinmiş. Artık dokumaya başlayabiliriz:

En alttaki (bükülmüş) elastik bandı parmağınızla bir taraftan kaldırın ve ortasına (kalemlerin arasına) bırakın. Aynı şeyi ikinci kısımla da yapıyoruz. Boyunduruk gibi en altta bağlanmış iki elastik bandımızı alıyoruz.

Lastik bantlardan makine olmadan basit bir bileklik örün

Şimdi üstüne yeni bir siyah elastik bant koyduk ve en alttakini koyduk (aynı zamanda siyah). Merkeze düşürdükten sonra ortada ikinci bir kelepçemiz var. Bileziğin uzunluğu bilek çevresini dolana kadar bu şekilde (üste bir yenisini ekleyip sonra kendinizi atın) örmeniz gerekir..

Şimdi basit bilekliğimizi dokumayı nasıl bitireceğimizden bahsedelim:

Şimdi basit bilekliğimizi dokumayı nasıl bitireceğimizden bahsedelim.

Tüm dokuma takımlarının standart tokaları vardır, plastikten yapılmıştır ve S harfine benzerler. Bitmiş bileziği kalemlerden çıkardığımızda, iki serbest ilmek elde ederiz (kalemlerin üzerindeydi). Onları bir araya getiriyoruz ve tutturucunun bir tarafıyla kancalıyoruz.

en basit lastik bileklik nasıl örülürAynısını bileziğin ikinci tarafı ile yapıyoruz. En basit iki renkli lastik bant bileziğimiz var. Kullandığımız dokuma tekniğinin adı "balık kuyruğu". Ayrıca, daha önce dikkate aldığımız birçok başka teknik de var: Fransız örgüsü ve ejderha pulları.

Faydalı video: Basit bir lastik bantlı bileklik "balık kuyruğu"

İlerleyen yazılarda elastik bantlarla dokuma yapmanın diğer yollarına bakacağız. Umarız yazılarımız sizin için faydalı olur. El işi sitemizi sık sık kontrol edin www.svoimi-rukamy.com