1 Eylül için faydalı el sanatları

1. sınıfa yeni gidecek olan çocuklar sonbaharın başlangıcını dört gözle bekliyorlar. Gerçekten de sonbaharın ilk gününün hayatlarında özel bir yeri vardır. Ve hepsi 1 Eylül’den itibaren her birinci sınıf öğrencisinin hayatında bazı değişiklikler olacak. Ve bu gün çocukların ciddi hükümdardan sonra daha az endişelenmesi için, onları sınıfa bilgi günü için çocuklar için çeşitli el sanatları yapmaya davet edin. Yeni öğrencileri, iyi arkadaşları olacak ilginç el sanatları yapmaya davet edin..

1 Eylül’de yapılacak el sanatları

Ev yapımı yazma kalemi.

Bir hat dersi ve hatta okuldaki tüm dersleri tükenmez kalem olmadan hayal etmek zor. Yazı kalemlerini mağazadan satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Bu tür kalemler için mağazada sadece bir çekirdek satın almaya değer olduğunu söylemeye değer, ancak gövdeyi düz kağıttan yapabilirsiniz..

1 Eylül el sanatlarında ne yapmalıBir kalem yapmak için, çubuğa ek olarak, bir yaprak kağıda ve PVA yapıştırıcısına da ihtiyacınız olacak..

Üretime gelince, her şey basit. Gerekmeyen bir kağıt parçasını çubuğun etrafına sıkıca sarmalısınız. Ve yukarıdan, böyle bir tutamağı parlak ambalaj kağıdıyla sarmanız yeterlidir..

Ve işte, çabalarınızı buna koyabilmeniz sayesinde ortaya çıkan bitmiş kalem..

kendin yap el sanatları

Favori kitaplarınız ve ders kitaplarınız için eğlenceli yer imleri.

Okuldaki dersler kitap ve ders kitabı olmadan yapamaz. Ancak, kitap okumak, içlerinde bu tür yer imleri bulunduğunda daha eğlenceli olacaktır. Üstelik bu tür çalışmaları yapmak çok kolay. Bu iş için hazırlanmaya değer:

 • karton levhalar,
 • basit kalem,
 • makas,
 • yapıştırıcı,
 • hükümdar,
 • çeşitli süslemeler ve keçeli kalemler.

1 Eylül'de öğrencilerle kendi elleriyle ne yapmalı

İlerlemek:

En basit yer imi türünü yapmak için, bir köşeyi kesmenin önerildiği bir posta zarfı almanız yeterlidir. Daha sonra bu köşe çeşitli çiçeklerle süslenebilir ve üzerine boncuk veya pul yapıştırılabilir..

1 Eylül için el sanatları1 Eylül'de öğrencilerle el sanatlarıBilgi günü için kendin yap el sanatları1 Eylül için el sanatları1 Eylül için kendin yap el sanatlarıÖğrencilerle 1 Eylül el sanatları1 Eylül'de öğrencilerle ne yapılır1 Eylül'de öğrencilerle el işi yapıyoruzbilgi günü el sanatlarıhurda malzemelerden basit el sanatları

Ama amacınız güzel ve yaratıcı bir yer imi oluşturmaksa, o zaman biraz çalışmanız gerekir..

 1. Bu nedenle, basit bir yatay sayfaya aynı boyutta olacak 3 kare çizmelisiniz. (Bu karelerin boyutu yaklaşık 6 cm olmalıdır).
 2. Şimdi, bir cetvel kullanarak, üst ve alt üçgenlerde çapraz bir çizgi çizmeye değer. (Doğru anlamak için fotoğrafa bakın).
 3. Daha sonra gölgeli kısımlar makasla kesilir. Sonuç olarak, bitişik üçgenleri olan bir kare almalısınız. Bu heykelciğin gelecekteki tüm komik yer imlerini yapmak için bir şablon olacağını unutmayın..
 4. Şimdi bir karton levha alıp ona bir şablon eklemeye değer. Bundan sonra, basit bir kalemle ana hatları çizilmelidir..
 5. Ardından, bir cetvel kullanarak kareye bitişik üçgenlerin kenarları boyunca çizgiler çizmeye değer..
 6. Bir yer imi için, bir kare renkli kağıdı kesmeye değer, bundan sonra bir tutkal kalem kullanarak iş parçasına bu şekilde yapıştırmanız önerilir..
 7. Fotoğraftaki gibi bir üçgeni içe doğru katlıyoruz.
 8. Şimdi üst üçgene yapıştırıcı sürüyoruz ve ilk üçgene yapıştırıyoruz..
 9. Bitmiş yer iminin üstüne, alt kısmıyla aynı renkte bir parça renkli kağıt yapıştırın..
 10. Yer imini daha ilginç hale getirmek için, iri gözler ve komik dişlerin yardımıyla bu şekilde süsleyin..

okul çocukları için el sanatları

Bilgi gününde hamuru zanaat.

1 Eylül’de öğrencilerle kolayca harika el işleri yapabilirsiniz. Ve bunun için tüm öğrenciler hamuru ile kutular hazırlamalıdır. Ve bir hayvanat bahçesinde böyle bir fil yaratmak için pişirmeniz gerekir:

 • hamuru kendisi,
 • dekoratif gözler için bir çift boncuk,
 • çalışmak için yığınlar,
 • PVA tutkalı.

Resimde bir filin adım adım yaratılışını görebilirsiniz..

bilgi günü için faydalı el sanatları

Kağıttan öğretmen için kartpostal.

Bu yazıda, okul çocukları için tüm kendin yap el sanatlarını listeliyoruz. Tüm bu ilginç şeyler, tören hattı ve diğer etkinliklerden sonra tüm sınıf tarafından yapılabilir. 1 Eylül’de öğretmen için kolayca kartpostal yapabilirsiniz. Ve bu minimum aksesuar gerektirir. Renkli kağıt ve kartondan yapılan kartpostalların yapımı çok kolaydır. Ve burada her öğrenci hayal gücünü ve yaratıcılığını gösterebilir. Temel olarak, daha sonra uygulamalarla süslenmiş bir parlak karton levha alabilirsiniz. Bunlar çiçekler veya sonbahar kompozisyonları olabilir. Ve kartpostal biter bitmez güzel harflerle imzalanmalıdır..

1 Eylül için kendin yap el sanatları

Nihayet

Bu makale size 1 Eylül’ü inanılmaz bir zevke dönüştürebilecek küçük bir el işi seçkisi verdi. Tüm öğrenciler, belki de yıl boyunca onlar için güvenilir bir arkadaş olabilecek bu komik küçük şeyleri yapmayı seveceklerdir..