Bir çataldan kendi ellerinizle yapabilecekleriniz - 5 ipucu

Çataldan kullanışlı bir zanaat nasıl yapılır.

Çatal – tarih boyunca şeklini değiştiren bir ev eşyası. Bir zamanlar çatalın sadece bir çatalı vardı, ancak 16. yüzyılda bugün bize tanıdık gelen bir tasarıma kavuştu. Her hostesin mutfağında birkaç eski gereksiz çatal bıçak takımı bulabilir ve “Eski şeyler için yeni hayat” sloganını kullanarak bunları orijinal iç dekorasyonlara dönüştürebilirsiniz..

Malzemeler:

– demir, alüminyum veya gümüş tapalar;

– pense;

– delmek;

– çekiç;

– bulaşıklarla çalışmak için toksik olmayan boya.

Çatal fotoğraf standı.

Fikir # 1. Çatal fotoğraf standı.

Standı oluşturmak için dört uçlu bir çatala ihtiyacınız olacak. Pense ile, fotoğrafı tutmak için iç dişleri bir yönde (standın kendisini tutacaktır) ve yan dişleri diğerinde bükmeniz gerekir, bu sırada onları uçlarından hafifçe bükün..

kendin yap boyama

Fikir numarası 2. DIY boyama.

Çatal bıçak takımını boyar, tuvale yapıştırır ve çerçevelerseniz, mutfağın iç kısmına lezzet katacak yaratıcı bir panel elde edebilirsiniz..

Farklı amaçlar için kancalar

Fikir numarası 3. Farklı amaçlar için kancalar.

Çatalları kanca şeklinde şekillendirin. Dişler herhangi bir şekilde bükülebilir ve tabanda çivi delikleri açılabilir. Bu kancalar mutfakta bardaklar için veya koridorda anahtarlar için kullanıma uygundur..

Bilezikler, yüzükler ve kolyeler

Fikir numarası 4. Bilezikler, yüzükler ve kolyeler.

Biraz hayal gücü ve biraz çaba ile eski çatallardan gerçek mücevherler yapabilirsiniz. Pense kullanarak basit kolye ve bilezikler yapmak kolaydır. Tek tek elemanları düz hale getirmek için bir çekiç kullanın. Bağlantı elemanlarını takmak için delikleri delin. Biraz da olsa takı yapma beceriniz varsa, ek teknikler ve araçlar kullanarak gerçek sanat eserleri yapabilirsiniz..

çatal tutucular

Fikir numarası 5. Çatal tutucular

Notları yapıştırmak için düğmelerden ve mıknatıslardan bıktınız mı? Çatal tutucular yapın. Bunu yapmak için, fişleri duvara takmanız yeterlidir. El yapımı sevenler, telefon tutacağı işlevi gören çatallardan hediyelik eşyalar için seçenekler sundu..

Ayrıca çataldan tutucu yapma videosunu da izleyin

Eski bir şeyi atmadan önce düşünün: iç mekanı dekore etmek için kullanılabilir mi yoksa ilginç bir hatıraya dönüştürmek için kullanılabilir mi? Bugün, çeşitli fikirlerin ve ustalık sınıflarının fotoğraflarının yardımıyla kendi ellerinizle her şeyi yapabilirsiniz. Ana şey denemek ve hayal etmektir. Ayrıca web sitemizde kendin yap el sanatları bölümünün tamamına bakın..