ev için faydalı el sanatları

Her modern insan rahat bir evde yaşamayı hayal eder. Elbette günümüzde tüm evler modern sistemlerle donatılmıştır. Ancak evinizin konforunu daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Örneğin, kendi ellerinizle onun için güzel bir dekorasyon olabilecek ilginç ürünler yaratabilirsiniz. Ve bu yazıda size kendi ellerinizle ev konforu için el sanatları yapmayı anlatacağız. Özellikle sizler için yapımı çok kolay ve basit olacak el işleri için ilginç fikirler vereceğiz..

Eviniz için hangi el sanatları yapılır

yaratıcı lamba.

Yeni Yıl harika bir zamandır. Ancak bu süreyi olabildiğince uzatmak istiyorum. Öyleyse neden bu şekilde yapmayı denemiyorsunuz? Evinizi alışılmadık bir lamba ile dekore etmeyi öneriyoruz. Bunun için bir çelenk ve basit disklere ihtiyacınız olacak..

İlerlemek:

 1. Garland’ı yapıştırmak için bant kullanın. Ondan bir top oluşturmaya değer.
 2. Bundan sonra, diskler yapıştırıcı ile garland’a yapıştırılır..
 3. Ayrıca bir stand yapmaya değer..

Ev konforu için kendin yap el işleri

Kahve çekirdeği saat.

Evinizin içi her zaman yaratıcı hale getirilebilir. Bunu yapmak için kahve çekirdeklerinden bir saat yapmanız yeterlidir. Bu tür zanaat şık ve çok güzel görünecek. Saat yapmak çok basit. Ağır karton, yapıştırıcı, kahve çekirdekleri ve oklara ihtiyacınız olacak..

İlerlemek:

 1. Kartondan bir daire kesilir. Düz olmalı.
 2. Kahve çekirdekleri dairenin yüzeyine yapıştırılır.
 3. O zaman bu daireye bir saat mekanizması monte etmeye değer..
 4. Rakamları oluşturmaya da değer. Kalın kartondan da yapılabilirler. Bu numaralar kahve çekirdeklerinin üzerine yapıştırılır..

Ev konforu için kendin yap el işleri

Güzel şamdan

Ev için el sanatlarının elle yapılabileceğini söylemeye değer. Bir sonraki fotoğrafa bir göz atın. Sıradan bir bardağın nasıl güzel bir şamdana dönüştürülebileceğini görün. Böyle bir ürün yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • güzel cam,
 • parafin, fitil.

İlerlemek:

 1. Bir suşi çubuğu kullanarak, fitil bardağın altına yerleştirilir..
 2. Parafin kapta ayrı olarak eritilir.
 3. Bir bardağa dökülür ve soğumaya bırakılır..

ev için ilginç kendin yap el sanatları

Bir notta! Evinizde bu tür birkaç şamdan olabilir..

İplikten yapılmış parlak kilim ve battaniyeler.

Evinizi dekore etmenin en kolay yolu rengarenk kilimlerdir. Onları kendi ellerinizle örmek yeterlidir. Bu becerilere sahipseniz, böyle bir işle çabucak başa çıkacaksınız. Fikirlerimizden ilham alın! Güzel bir parça yapmaya çalışın.evin içi için el sanatları

ev için faydalı el sanatları

ev için güzel kendin yap el sanatları

Aynı şekilde bir kanepe veya yatak için eşsiz bir battaniye yapabilirsiniz. Birçok motiften oluşturulabilir veya güzel bir desene sahip büyük bir tuval olabilir..

evin içi için el sanatları

ev için ilginç kendin yap el sanatları

Eski CD’lerden ilginç kranklar.

Yaratıcı bir insansanız, aşağıdaki zanaat evinizde haklı yerini alacaktır. Muhtemelen evde eski diskleriniz vardır. Bu yüzden onları atmamalısın. Güzel bir parça oluşturmak için kullanışlı olabilirler. El sanatları için ayrıca şunları hazırlamanız gerekir:

 • Bardak altlıkları ve yapıştırıcı,
 • Uzun metal çubuklar ve hamuru,
 • Eski yoğurt şişeleri ve tel.

İlerlemek:

 1. İlk önce, hamuru çubuklar için bir taban yapın. Küçük bir hamuru slayt olabilir. İçine bir çubuk yerleştirin ve plastik bir parça olabilecek bir stand üzerine sabitleyin..
 2. Hamuru kullanarak diskleri bu çubukların üzerine sabitleyin ve küçük adamları üzerlerine yerleştirin..
 3. Küçük insanları kendi takdirinize göre dekore edebilir ve ellerinizi telden yapabilirsiniz. Ayrıca şekli komik olan hamuru kulaklar da yapabilirsiniz..

kendin yap ev el sanatları fotoğrafı

Küçük perdeden yapılmış: cam, yapay elmaslar ve taşlar.

Ev dekorunuzu büyülü kılacak benzersiz el sanatları bugün var. Sarayda yaşamak ister misin? Sonra bir sonraki fikre bir göz atın. Böyle bir dekorasyon oluşturmak için şunları yapın:

 • küçük cam parçaları,
 • kalın ipek iplik,
 • makas, mum ve çakmak.

İlerlemek:

 1. Bir ürün oluşturmaya başlamadan önce, giriş kapısını ölçmeniz gerekir. Bu yükseklikte yapılmalıdır. Bu değerler gelecekteki bitmiş ipliğin uzunluğuna eşit olacaktır..
 2. Şimdi bu tür mücevherlerin sayısına karar vermeye değer. 2 cm’de bir iplik veya başka seçenekler olabilir. Her şey tercihinize bağlı.
 3. Ardından ipleri uzunlamasına kesin ve onlara 5 cm daha ekleyin..
 4. İplerin uçları bir mum alevi ile koterize edilmelidir..
 5. İpliğin bir ucunu bir düğüme bağlayın. büyük olmalı.
 6. Bundan sonra, bir ipin üzerine cam parçalarını bağlayabilirsiniz. Ancak, bu şu şekilde yapılmalıdır: ilk bardak düğüme kadar aşağıya iner, ikinci düğümü camdan 5-7 cm mesafede bağlayın, bundan sonra ikinci bardağı ipe geçirebilirsiniz..
 7. İpliğiniz bitene kadar yukarıdaki adımlar tekrarlanmalıdır..

ev için faydalı el sanatları

Bir notta! Cam parçaları arasındaki mesafeler farklı olabilir. Ayrıca, her iş parçacığı bir öncekine benzer olamaz. Gözlüklere ek olarak şunları kullanabilirsiniz: yapay elmaslar, figürler veya boncuklar.

Tüm elemanlar hazır olur olmaz, camlı ipler kapıya takılabilir..

Vazo dekoru.

Evinizde küçük güzel vazolar varsa, umutsuzluğa kapılmamalısınız. Ve hepsi, artık sevmediğiniz sıradan dizler kullanılarak her zaman dekore edilebildikleri için.

İlerlemek:

 1. Herhangi bir süs ile bir golf sahasından kesilmiş, ayak parmağı.
 2. Kalan kısım vazoya konur ve lastik bant üstte olmalıdır..
 3. Ayak parmağından küçük bir daire kesin. Bir vazonun dibine yapıştırılır..

kendin yap ev dekorasyonu

Plastik kaşıklardan el sanatları.

Piknikten sonra çok fazla plastik kaşık kaldıysa, onları atmanıza gerek yoktur. Her zaman harika bir şekilde kullanılabilirler. Bir tutamak basitçe onlardan kesilir ve kaşıkların kendileri bir nesneye yapıştırılır. Örneğin, bu şekilde bir saksıyı süsleyebilir veya benzersiz bir lamba yapabilirsiniz..ev için güzel kendin yap el sanatları

kendin yap ev el sanatları fotoğrafı

Plastik şişelerden fide veya çiçek saksıları.

Ev için kendi ellerinizle yapabileceğiniz ilginç el işlerinden hoşlanıyorsanız, bir sonraki fikir sizin için olmalıdır. Eski plastik şişeler ve gereksiz CD’ler sevimli fide saksıları yapmak için kullanılabilir. Pencere kenarında harika görünecekler. Üstelik üzerinde fazla yer kaplamayacaklar..kendin yap ev el sanatları fotoğrafı

Ev için lamba.

Eviniz için kendi ellerinizle yapacağınız güzel el işleri evinizi güzelleştirebilir. Kullanışlı malzemeler yardımıyla zor olmayan hareketlerle evinize özgün bir lamba yapabilirsiniz. Bir lamba yapmak için ipliğe ve bir balona ihtiyacınız var. Ayrıca yapıştırıcı stoklayın. Topu şişirin ve ipliği yapıştırıcıya batırın. Ardından topun etrafına sarın ve tamamen kurumasını bekleyin. Balon delindi, ancak hala iplik balonunuz var. Bir ampulü takmanız gereken şey budur.. ev için faydalı el sanatları

Eski tuvalet kağıdı ruloları ve kağıt havlulardan yapılan dekorasyon.

Eski kollar bile eşyalarınızı süslemek için özgürce kullanılabilir. apartmanlar veya evde. Onlardan duvara yapıştırılacak sevimli kar taneleri yapabilirsiniz..

 • Böyle bir mücevher parçası yapmak inanılmaz derecede kolaydır. İlk olarak, burçlar halkalar halinde kesilir..
 • Daha sonra bu halkalar mandallarla birbirine yapıştırılır..
 • Bitmiş kar taneleri küçük karanfillerle duvara çivilenir..

ev için güzel kendin yap el sanatları

Demir kutulardan güzel dekoratif unsur.

Demir kutular evinize büyüleyici bir hava katabilir. Sadece parlak kağıtla üzerlerine yapıştırın, iplerle bir askıya asın ve içlerine mum yerleştirin..Ev konforu için kendin yap el işleri

Odayı bir çelenk ile dekore etmek.

Bir odayı dekore etmek için sıradan bir çelenk bile kullanılabilir. Sihirli ışıklar onu çok sevimli yapacak. Odayı dekore etmek için elbette uzun bir çelenk gerekir. Yaşam alanınızın tarzıyla kombinlenecek olan ondan farklı şekiller yapabilirsiniz..evin içi için el sanatları

Nihayet

Gördüğünüz gibi, bugün ev konforu için birçok farklı el işi var. Bu ev yapımı ürünlerle evinizi veya dairenizi dekore etmek çok kolay. Bu durumda, eviniz sıcaklık ve rahatlık ile doldurulacaktır. Ve bu, içinde yaşamanın iki kat daha keyifli olacağı anlamına gelir..