birinci sınıf öğrencileri için basit anneler günü el işleri

Ülkemizde sonbaharda da çeşitli bayramlar kutlanmaktadır. En parlak ve en sevilen tatil, genellikle sonbaharda kutlanan Anneler Günü’dür. Bu gün için okulda ve anaokullarındaki çocuklar anneler için konserler hazırlıyor. Ayrıca çocuklar kendi başlarına çeşitli el sanatları yaparlar. Bu el sanatları genellikle tatil sırasında annelere sunulur. Bu yazımızda sizler için ilkokulda kendi ellerinizle yapması çok kolay olan Anneler Günü el işlerini seçtik. Fikirlerimizi beğeneceğinizi ve ilginç bir şeyler yapabileceğinizi umuyoruz..

Anneler Günü El Sanatları

Peçeteden anneye hediye.

Anneye dokunaklı bir hediye yapmak çok kolay. Şimdi size annenize olan sevginizi ifade edebileceğiniz ilginç bir ustalık sınıfı sunacağız. Böyle harika bir hediye yapmak için hazırlayın:

 • kırmızı karton levha,
 • yapıştırıcı,
 • kağıt peçeteler (pembe ve beyaz),
 • dar saten kurdele,
 • makas ve çift taraflı bant,
 • basit bir kalem ve bir yaprak sarı renkli kağıt,
 • albüm sayfası.

anneler günü için birinci sınıf öğrencileri için el sanatları

İlerlemek:

 1. Elle bir karton parçasına bir kalp çizin. Kes şunu.
 2. Kalbi beyaz tarafı yukarı gelecek şekilde çevirin ve avucunuzu çarşafın üzerine koyun. Basit bir kalemle daire içine alın.
 3. Şimdi beyaz ve pembe peçeteleri alın. Her peçeteyi 4 eşit şerit halinde kesin. Daha sonra her şeridi 3×3 cm boyutunda kareler halinde kesin..
 4. Ayrıca, bu tür her karenin bir topak halinde yuvarlanması gerekir. Aynı zamanda kağıda çok fazla bastırmamalısınız. Bitmiş yumru kabarık olmalı, ancak sert olmamalıdır..
 5. Tutkalla çizdiğiniz avuç içini yağlayın. Kontur boyunca yağlamanız gerekir. Beyaz topakları tutkalın üzerine yerleştirin. Ayrıca, avucunun tüm alanını doldurmaları gerekir. Bu durumda, toplar birbirine oldukça sıkı bir şekilde tutturulmuştur..
 6. Topların iyi yapışması için iş parçasının bir süre uzanması gerekir. Bundan sonra, çift taraflı bant ile kalbe yukarıdan yapıştırılan saten kurdeleden bir parça kesmeye değer. Bu kalp için bir kolye olacak..
 7. Avuç içi etrafındaki toplarla doldurulmayan boşluk tutkalla bulaşır. Şimdi tutkalın üzerine pembe peçete topakları serilir. Topaklar birbirine yeterince yakın yerleştirilmelidir..
 8. Şimdi beyaz bir kağıda bir kalemle yaprakları olan bir çiçek çizmeye değer. Makasla kesin ve kalbe yapıştırın. Sarı kağıttan çekirdeği kesin ve çiçeğe yapıştırın..
 9. Bundan sonra, arka yüzeye, kağıda yazıldığı sıcak kelimeleri yapıştırabilirsiniz..

anneler günü için birinci sınıf öğrencileri için el sanatlarıanneler günü için birinci sınıf öğrencileri için el sanatlarıanneler günü için birinci sınıf öğrencileri için el sanatları

Anne için ilginç zanaat. 

Resmi tatillerde annelerin sevimli hediyeler vermesi adettendir. Temel olarak, anneler için kağıt ve kartondan hediyeler yapılır. Bir sonraki zanaat için renkli kağıt ve kartona ihtiyacınız olacak..

 1. Kesilmesi gereken başka bir kağıda bir avuç çizilir.
 2. İlk olarak, kartondan bir tencere yapılır. Tabii ki, bu durumda, neşeli renklerde karton kullanılır..
 3. Çiçekler, avuç içi süslemek için kullanılacak parlak karton üzerine ayrı ayrı çizilir. Avuç içi tencereye yapıştırılır ve sonuç olarak harika bir zanaat hazırdır..

ilkokulda kendin yap anneler günü el işleri

Anneler için salyangoz.

Bu yazımızda Anneler Günü için yapılan birinci sınıf el sanatlarını listeliyoruz. Anne için harika bir hediye olacak renkli kağıttan sevimli el sanatları yapmak çok kolay..

Şeritler, kalbin yapıştırıldığı renkli kağıttan kesilir. Şeritler kartondan kesilir. Çizgilerde yüz özelliklerini tasvir etmeye değer.

birinci sınıf öğrencileri için basit anneler günü el işleri

Anneler için çiçekler.

Elbette anneler hediye olarak çiçek almayı severler. Parlak bir tatilde anne karton çiçeklerden memnun olabilir. Sadece bir karton lale tomurcuğu ve bir sap kesin. Bu elemanlar yapıştırıcı ile birbirine yapıştırılır. Dekorasyon için bir kurdele kullanabilirsiniz..

birinci sınıf öğrencileri için basit anneler günü el işleri

Annem için çiçekli vazo.

Anneler Günü için çeşitli basit el sanatları birinci sınıf öğrencilerinin yapması için yeterlidir. Aşağıdaki zanaat da yapmak çok kolaydır. İş için şunları hazırlamanız gerekir:

 • düz kağıt peçeteler,
 • hamuru,
 • gereksiz işaretçiler,
 • eski yoğurt kapları.

anneler günü için birinci sınıf öğrencileri için el sanatları

İlerlemek:

 1. Peçeteler kareler halinde kesilir.
 2. Hamuru bir top yuvarlamanız gerekir. Keçeli kaleme konur.
 3. Şimdi peçete kesilerek hamuru yapıştırılır. Bütün topu peçetelerle doldurmaya değer.
 4. Peçeteli bir çubuk, hamuru vasıtasıyla bardağa tutturulur.
 5. Bardağın üzerindeki etiket, üzerine anne için iyi bir dilek yazabileceğiniz bir etiketle kapatılmıştır..

ilkokulda kendin yap anneler günü el işleri

Nihayet

Gördüğünüz gibi Anneler Günü için çok çeşitli el işleri yapabilirsiniz. Böyle bir zanaat size harika bir ruh hali verecektir. Bu nedenle anneler için yaratıcılık derslerinde el işleri yapın ve sevdiklerinize mutluluk verin..