Boncuk fotoğraf MK çiçek buketi

Lily bir sebepten dolayı çiçeklerin kraliçesi olarak kabul edilir. Bu narin ve titreyen çiçek, bitki dünyasının sınırsız güzelliğini ve karmaşıklığını bünyesinde barındırır. Çiçeğin kökeninin asaleti, Fransa Kraliçesi’nin bu çiçeğin taç yapraklarıyla taçlandırılmış bir taç giymesi gerçeğiyle kanıtlanmıştır. Bu yazıda bir fotoğraf ana sınıfı göreceğiz: kendin yap boncuklu çiçekler.

Boncuklu zambak çiçeği: ana sınıf

Sadece canlı bir zambak inanılmaz derecede güzel olabilir, aynı zamanda boncuklardan da yapılabilir. Bir şaheser yaratmak için ihtiyacınız olacak:

  • Bir çiçek oluşturmak için aşağıdaki renklerde boncuklara ihtiyacınız var: beyaz, sarı ve kahverengi.
  • Yaprakları oluşturmak için herhangi bir yeşil boncuk tonunu almanız gerekir..
  • Ana parçaların oluşturulması için tel (yeterince ince) gereklidir, gövde için kalın gereklidir.
  • Yeşil dekoratif şerit veya iplik.
  • Zambak yaprakları yapmak için boncuklardan yay dokuma tekniğini kullanmalısınız..

Petal şu ​​şekilde oluşturulur: taban sarı boncuklardır ve petalın üst kısmı beyazdır. Bu nedenle, beş dönüş (yay) yapmanız gerekir, bundan sonra bir ajur kenar yaprağı oluşturmanız gerekir..

boncuk zambakları dokuma photodokuma boncuk zambak photo

Böyle bir taç yaprağı oluşturmak için, şemada gösterildiği gibi tel üzerine boncuklar dizmek gerekir, daha sonra taç yaprağın tepesine yaklaşık 1/5 kısım ulaşmadan önce teli döndürmeli ve parçayı sabitlemelisiniz. bu, son tamamlanan satıra kadar iş başındadır. Bundan sonra, her şeyi orijinal konumuna geri getiriyoruz. İkinci tarafta, petalin aynı bir açık kenarı yapılmalıdır..

Bu nedenle, beş dönüş (yay) yapmanız gerekir, bundan sonra bir ajur kenar yaprağı oluşturmanız gerekir.

Bir zambak oluşturmak için altı yaprak yapmanız gerekir..

İkinci tarafta, petalın aynı bir açık kenarı yapılmalıdır.Boncuklardan çiçek yaprağı yapımı

Çiçeğin ortası iki renkten oluşacaktır: alt kısım sarı ve üst kısım kahverengidir (bu durumda boncuklarla dokuma iğne yöntemi kullanılır). Her taç yaprağı için bir tane olmak üzere altı merkez yapmanız gerekir..

Çiçeğin ortası iki çiçekten oluşacak

Çiçeği topluyoruz

Merkezden bir çiçek toplamaya başlamalısın. Pistili ortasına yerleştiriyoruz ve organlarındakileri etrafına yerleştiriyoruz. Her şeyi iyi tutmak için, onları yeşil bir iplik ve özel bir bantla sıkıca bağlamalısınız..

Merkezden bir çiçek toplamaya başlamalısın.

Ardından, ortada olacak üç ana yaprağı düzeltmeniz gerekiyor..

Bir zambak tomurcuğu oluşturmak için bir taç yaprağı yapmanız ve bir spiral içinde bükmeniz gerekir.

Bundan sonra, aralarında dışarıda olan üç yaprak daha yerleştirmeniz gerekir. Her ayrıntı iyi sabitlenmelidir, bu çiçeğinize iyi bir şekil verecektir. Ana gövde yeşil bir bantla kaplanmalı ve kalın bir iplikle sarılmalıdır..

kendi elleriyle bir buket boncuklu çiçekDIY boncuklu çiçek buketi

Bir zambak tomurcuğu oluşturmak için bir taç yaprağı yapmanız ve onu spiral şeklinde bükmeniz gerekir..

DIY boncuklu buketler

Gerçek bir zambak dalı oluşturmak istiyorsanız, boyutunu kendiniz seçtiğiniz üç büyük çiçek, birkaç tomurcuk (3-4 adet) ve altı yeşil yaprak yapmanız gerekir..

boncuklu zambak videosu

Böyle bir ürün, herhangi bir iç mekan için harika bir dekorasyon veya sevilen biri için orijinal bir el yapımı hediye olacaktır..