Bir diskten DIY Noel buzdolabı mıknatısı

Yeni Yıl yaklaşıyor. Ve her zaman olduğu gibi, “Şu ya da bu ne verilir?” sorusu akla geliyor. Bulmak, kendi elinizle bir buzdolabı mıknatısı yapma fikri olacaktır..

Bireysel bir el yapımı hediye her zaman çok takdir edilecektir. Hediyelerinizin orijinal olmasının yanı sıra, yine de bir taşla iki değil üç kuş vurabilirsiniz..

Mıknatıs üretimi için malzeme atık, denilebilir ki, çöpe atılması üzücü. Bu ikinci tavşan – çöp imhası. Ve üçüncü tavşan – tasarruf! Sevimli mıknatıslar yapmak sadece bir kuruş olacak.

Buzdolabı magneti yapmak için gerekenler:

• Kırık CD’ler.

• Dekorasyon için parıltılı yapıştırıcı.

• Bir resim veya uygun bir peçete çıktısı.

• PVA tutkalı.

• Vernik.

• Mıknatıs.

• Makas.

• Süper yapıştırıcı veya ısı tabancası.

• Kendi takdirinize bağlı olarak diğer dekoratif unsurlar.

Buzdolabı magneti yapmak için gerekenler:

Kendi ellerimizle bir buzdolabı mıknatısı yapalım:

1. Diskin hazırlanması. Doğal olarak ayna tarafına yapıştırmazsınız. Bu, önce yüzeyi yağdan arındırın, yazıtları veya çıkartmaları çıkarın. Çizimin mümkün olduğunca net görülebilmesi için, resmi uyguladığınız yüzey beyaza boyanmalıdır. Basitçe bir beyaz kağıt kat yapın ve kurumasını bekleyin. Ayrıca, deliği güçlendireceksiniz ve seçtiğiniz çizim ortada “düşmeyecek”.

Ayrıca, deliği güçlendireceksiniz ve seçtiğiniz çizim ortada

2. Ardından, bir PVA tabakası uygulayın ve bir fırça kullanarak dikkatlice seçtiğiniz deseni yerleştirin. Bu bir peçete üzerinde bir çizimse, tüm katmanları ayırın ve çizimle yalnızca bir tane bırakın. Ve bu bir çıktıysa, kağıdı görüntüye zarar vermeden inceltmelisiniz. Çıktı bir lazer yazıcıda yapılmalıdır. Çünkü inkjet suda çözünür mürekkep kullanır. Ve bu sıvının belirli bir yüzdesi PVA’da olduğu için tüm çizimi çözme riskiyle karşı karşıyasınız. Görüntü, CD’nin yüzeyinde kırışıklıklar olmadan düzgün bir şekilde durmalıdır..

Görüntü, CD'nin yüzeyinde kırışıksız düzgün bir şekilde durmalıdır.

3. Ürün tamamen kuruduktan sonra. Vernikle açıyoruz veya suyla seyreltilmiş PVA ile kaplıyoruz. Bu işlem mıknatısın ömrünü uzatacak ve ona parlak bir görünüm kazandıracaktır..

4. Resmin dış hatları parlak vernik veya bir çeşit yazı ile işaretlenebilir. Burada istediğiniz dekoratif unsurları ekleyebilirsiniz..

Çizimin konturları simli vernik ile işaretlenebilir veya bir çeşit yazıt yapılabilir.Bir diskten DIY Noel buzdolabı mıknatısı

5. Mıknatısı unutmayalım. Süper yapıştırıcı veya ısı tabancası üzerine yapıştırın.

Tüm hatıra – buzdolabı mıknatısı hazır! Daha fazla hediye verin çünkü vermek almaktan daha iyidir. En azından popüler bilgelik böyle söylüyor. Yeni Yılın Kutlu Olsun!