Kendi elinizle tülden bir Noel ağacı nasıl yapılır. Usta sınıfı

Noel ağacı, kış mevsiminde en yaygın el sanatlarından biridir. Okul öğretmenleri ve anaokulu öğretmenleri, çocuklarla çeşitli malzemelerden Noel ağaçları yaparlar. Ayrıca, birçok çocuk kış el sanatları sergilerine katılıyor, bu nedenle sürekli yeni fikirler aramanız gerekiyor. Daha önce Noel ağacı esas olarak kağıttan yapılmışsa, bugün hemen hemen her malzemeden yapılabilir. Sizi denemeye davet ediyoruz kendi elinizle tülden bir Noel ağacı yapın.

Malzemeler:

– bir karton levha;

– tutkal tabancası;

– makas;

– 1.5 m kenarlı tül kare;

– pusula;

– yeşil kumaş;

– dikiş makinesi;

– hükümdar;

– kalem;

– dekoratif kurdeleler.

DIY tül ağacı, ana sınıf

Bir parça karton alın ve koniyi yapıştırabilmeniz için dairenin bir bölümünü çizmek için bir pusula kullanın. Noel ağacı yapmak için yeşil karton kullanmak en iyisidir. Eğer böyle bir kartonunuz yoksa rengi yeşil bir bezle gizleyebilirsiniz. Tutkal tabancasından sıcak tutkal kullanarak kumaşı kolayca sabitleyin.

Bir parça karton alın ve koniyi yapıştırabilmeniz için dairenin bir bölümünü çizmek için bir pusula kullanın. Noel ağacı yapmak için yeşil karton kullanmak en iyisidir. Eğer böyle bir kartonunuz yoksa rengi yeşil bir bezle gizleyebilirsiniz. Tutkal tabancasından sıcak tutkal kullanarak kumaşı kolayca yapıştırın.

Şimdi Noel ağacı iğneleri yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için tülü şeritler halinde kesin. Bir 80 m genişliğinde, iki 100 mm genişliğinde ve iki 120 mm genişliğinde yapın. Şimdi bu bantların montajlarını bir dikiş makinesinde veya elle yapmanız gerekiyor. Yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir fırfır yapmak için onları da birlikte dikin. Çizgi tam olarak ortada gitmeli.

Okumanızı öneririz: DIY makarna ağacı, ana sınıf

Fırfır yapıştırmaya başlayın. Geniş ucu koninin alt kısmına sabitleyin ve spiral şeklinde sarmaya başlayın. Ağaç iğnelerinin düşmesini önlemek için bandı sıcak tutkalla sabitleyin. Her sıra arasındaki mesafe yaklaşık 15 mm olacaktır..

Fırfır yapıştırmaya başlayın. Geniş ucu koninin alt kısmına sabitleyin ve spiral şeklinde sarmaya başlayın. Ağaç iğnelerinin düşmesini önlemek için bandı sıcak tutkalla sabitleyin. Her sıra arasındaki mesafe yaklaşık 15 mm olacaktır.

Ağaca hacim ekleyin. Bunu yapmak için çıkıntılı kenarları kesin ve tülde küçük kesikler yapmaya başlayın. Ardından iğneleri tekrar kesin ve Noel ağacınızı süsleyin. Noel ağacı için orijinal süslemeler bulmaya çalışın veya yeşil değil pembe veya beyaz yapın. Tül üzerine beyaz böcekler veya pamuk topları dikerseniz, kış ormanından karla kaplı güzel bir Noel ağacı alırsınız..

Ağaca hacim ekleyin. Bunu yapmak için çıkıntılı kenarları kesin ve tülde küçük kesikler yapmaya başlayın. Ardından iğneleri tekrar kesin ve Noel ağacınızı süsleyin.

Bir tül Noel ağacı, bir iç mekanı kendi ellerinizle güzel ve ucuz bir şekilde dekore etmenin harika bir yoludur. Böyle bir zanaat yapmak için çok az zamana ihtiyacınız olacak, Noel ağacı ise kağıttan çok daha şık görünecek. Çocuklarınızla birlikte bir koni üzerinde ağaç yapmayı deneyin. Örneğin, her şeyi kestiklerini ve ruff’ı bir dikiş makinesinde diktiğinizi varsayalım. Ortak yaratıcılık eğitimde önemli bir süreçtir, ayrıca çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirebilir ve faydalı bir şekilde boş zaman geçirebilirsiniz..