doğa konulu el sanatları kış akşamı konulu yünden ustalık sınıfı resimler

Her insanın en sevdiği mevsim vardır, bu yüzden size temalar üzerine bir dizi zanaat ustalığı sınıfı sunmaya karar verdik: kış, ilkbahar, yaz, sonbahar. Güzel doğa konulu el sanatları size altın sonbaharı, karlı kışı, deniz tatillerini veya ilkbaharda çiçek açan bitkileri hatırlatacak. Eğitim kurumlarında temalı sınıflarda veya evde, birine kendi ellerinizle bir hediye vermek için yapılabilirler. Bu yazıda yünle boyama, sıra dışı otların nasıl yapıldığını, doğal malzemelerden güzel bir hatıra ve sonbahar yapraklarından orijinal bir kartpostal hakkında bilgi edineceksiniz. Doğal temalardaki bu tür el sanatları, hurda malzemelerden kendi ellerinizle yapmak kolaydır. o zaman başlayalım…

Kış akşamı konulu yün boyama ustalık sınıfı

Yün boyama da belli beceriler gerektiren titiz bir iştir. Bununla birlikte, bitmiş iş, orijinal bir iç dekorasyon veya değerli bir hediye olabilir. Yünle çizim, fırça, boya veya su gerektirmez, renkli yün liflerinin sıralı bir şekilde döşenmesi yöntemiyle yapılır..

Kış akşamı konulu yün boyama ustalık sınıfıDoğal Yün Boyama

Yün ile boyamak için malzemeler:

– camlı fotoğraf çerçevesi;

– yün veya penye renkli şerit;

– cımbız;

– makas;

– dokunmamış.

Doğa El Sanatları: Kış Akşamı

1. Çerçevenin tabanını tela ile kaplayın. Bundan sonra beyaz yün ipliklerini farklı yönlere uygularız. Telleri, yünün uçları resmin 1.5-2 cm ötesine taşacak şekilde yayın..

Doğa El Sanatları: Kış Akşamı

2. Penye şeridi yün yünün içine sıkıştırın. Şimdi bir kış akşamı konulu resmin arka planını oluşturmamız gerekiyor. Mavinin tonlarıyla çalışın ve yün parçalarını karanlıktan aydınlığa uygulayın. Üst üste bindirilmiş yün katmanlarının kalitesini değerlendirmek için mümkün olduğunca sık cam uygulayın..

3. Drift yapmak için beyaz yünü kullanın. Bunu yapmak için yoğun yün parçalarını çıkarın ve yatay olarak yerleştirin..

Drift yapmak için beyaz yünü kullanın. Bunu yapmak için yoğun yün parçalarını çıkarın ve yatay olarak yerleştirin.

4. Ağaç çizmek için ince koyu mavi teller çıkarmanız ve bunları ipliklere bükmeniz gerekir. Ayrıca ağaçların silüetlerini beyaz ince tellerle süslüyoruz..

5. Ağaçların tacı için bir parça beyaz yün alıp elinizle güzelce şekillendirmeniz gerekir..

6. Ay, ince bükülmüş beyaz yünle çizilebilir ve ince kıyılmış yünle doldurulabilir..

7. Evi kahverengi yünle çizin ve çatıyı beyazdan kesin. Yünle ilk kez çalışmak zor olabilir, ancak kestiğinizde kağıtla çalıştığınızı hayal edin..

8. Evin altını beyaz liflerden oluşan kar yığınları ile örtün.

Pencereleri ve onlardan kar üzerine düşen bir ışık gölgesi yapın. Parlak teller daha sonra beyaz liflerle kapatılabilir.Kış akşamı konulu yün boyama

9. Pencereleri ve onlardan kar üzerine düşen bir ışık gölgesi yapın. Parlak teller daha sonra beyaz liflerle kapatılabilir..

Kusurları zamanında düzeltmek için resme mümkün olduğunca sık cam uygulayın. Bitmiş resim temiz camla kaplanmalı ve çerçevelenmelidir..

kendin yap bitki uzmanları

Bahar severler evlerinin iç mekanları için güzel otlar yapabilirler. Bitki uzmanı kimdir? Bu, düzenli olarak sulanırsa süs otunun büyüdüğü bir hayvandır. Bu hatıra genellikle anaokullarında yeşil bir köşeyi süslemek veya mutfağı süslemek için yapılır..

kendin yap bitki uzmanları

Bitki uzmanı için malzemeler:

– naylon çoraplar;

– talaş;

– makas;

– çim çimen tohumları;

– dekorasyon boyaları;

– fırçalamak;

– iplikli iğne.

Kendi elinizle bir bitki nasıl yapılır

1. Çorabı 10 cm boyunda kesin, alt tarafını dikin.

2. Üst deliğe talaşı neredeyse tepeye kadar dökün.

3. Çimlerin tohumlarını filizlenmesini istediğiniz yere dökün. Bunu yukarıdan yapmak en iyisidir, o zaman yeşillikler zanaatınızdaki saçın yerini alacaktır..

Kendi elinizle bir bitki nasıl yapılırKendi elinizle bir bitki nasıl yapılır

4. Çorap doldurulduktan sonra üstüne de dikin.

5. Şimdi çimleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Naylon çoraplardan daireler kesin, kenar boyunca dikin, talaşla doldurun ve sıkın. Bu şekilde burun, kulak, kol ve bacak yapabilirsiniz..

6. Gözler ve ağızlar yağlı boya ile boyanabilir veya renkli kağıttan kesilebilir..

Bu hatıraları sulamayı unutmayın! Çimler filizlendiğinde, el sanatlarınız canlanacak.

DIY deniz hatırası

Denizin, ılık kumun, tuzlu suyun ve parlak güneşin anılarının hayallerine dalmak ne kadar keyifli. Deniz tatilinin anısına bir hatıra ve kumlu sahil boyunca yürüyüş yapmayı teklif ediyoruz..

DIY deniz hatırası

Deniz hatırası için malzemeler:

– kapaklı kavanoz;

– yün iplikler;

– makas;

– PVA tutkalı (onsuz yapabilirsiniz);

– banyo tuzu;

– kabuklar veya çakıllar.

Kum ve deniz kabuklarından yapılmış bir doğa teması üzerine ustalık sınıfı hediyelik eşya.

1. Herhangi bir boyutta, şekilde bir kavanoz alınabilir. Bir ön koşul – iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır.

2. Tercihen deniz temasına yakın bir renk olan bir yün ipliği alıyoruz, gerekli uzunlukta kesiyoruz.

3. Yün ipliğin bir ucuna kabukları veya çakılları bağlayın. İçlerinde doğal delikler yoksa delikler açabilirsiniz. Bir delik açmak zorsa, dişleri yapıştırın veya bağlayın.

Kum ve deniz kabuklarından yapılmış bir doğa teması üzerine ustalık sınıfı bir hatıra.Doğa konulu el sanatları

4. İpliğin diğer ucunu kavanozun boynuna bağlayın. Sarabilir ve ardından ipliğin her iki ucunu birbirine bağlayabilirsiniz..

5. Şimdi kavanozun içine tuz dökün. Bu nedenle, tuzun nemi doyurmaması ve topaklanmaması için kavanoz tamamen kuru olmalıdır. Kabukları tuzun üzerine koyun. Denizle ilgili başka öğeler varsa, örneğin renkli camlar, çakıl taşları, çapa veya küçük bir gemi gibi bunları da kullanmaktan çekinmeyin..

6. Kapağı iyice sıkın ve ardından kavanozu bir kabukla süsleyin.

Bu zanaat banyo dekorasyonu veya deniz partisi dekoru olarak kullanılabilir..

DIY sonbahar boyama

Neden birçok insan sonbaharı sever? Her ağaca verdiği renkler, düşen yapraklar ve parkta yaprakları hışırdatma fırsatı için. Yılın bu zamanı sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de keyifli. Sadece sonbahar nemli havasının ve parlak renklerin tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda el sanatları için bir çok malzeme de toplayabilirsiniz. Sonbahar konulu bir ana resim sınıfı izlemenizi öneriyoruz..

Malzemeler:

– iki yaprak karton;

– makas;

– boyalar;

– fırçalar;

– sonbahar yaprakları;

– PVA tutkalı.

Doğa sonbahar hakkında el sanatları yapmaya başlayalım

1. Ağaçlardan düşen güzel yaprakları toplayın. Yapraklar, yakınınızda yetişen herhangi bir kiraz, elma, armut, tatlı kiraz veya erik olabilir. Ana şey, farklı renk ve tonlarda olmalarıdır..

2. Bir karton alın ve içini oval bir şekilde kesin. Bir çerçeve gibi bir şey çıkıyor. şimdilik bir kenara koyalım.

DIY sonbahar boyama

3. Şimdi resmi boyalarla boyamaya başlayalım. Üst kısımdaki bütün bir karton parçasına gökyüzünü çizin. Yüzeyi mavi ile boyayabilirsiniz, ancak sonbahar gökyüzünün tonlarını iletmek daha iyidir: mavi, gri ve mor tonlar. Uçan kuşlar veya kara bulutlar çizin.

4. Karton üzerindeki boyalar kuruyunca ormanın yapımına geçilir. Bunu yapmak için, yaprakları kartona birbirine yakın yapıştırıyoruz..

5. Şimdi 2. adımda yaptığımız karton çerçeveyi alıp üzerimize gökyüzü ve yapraklarla yapıştırıyoruz. Bir çerçeve içinde Sonbahar ormanının bir resmini çekmelisin. Yaprakların uçları güzel bir gökyüzünün arka planına karşı sonbahar ağaçlarının tepelerine benziyor ve uzaktan kuşların uçup gittiğini görebilirsiniz..

Sonbahar zanaat hazır. Arka yüzüne ise sıcak dilekler yazıp bu resmi kartpostal olarak sunabilirsiniz. Bu kartpostal için karton sadece beyaz değil, renkli de alınabilir. Bütün yaprakları yapıştırmak gerekli değildir, yapraklardan başka bir aplike yapabilir ve ayrıca düzenleyebilirsiniz..

Konuyla ilgili video: Gravyanichok. Kendi elinizle bir bitki nasıl yapılır

Mevsim temalı el sanatları, çocuklara emek derslerinde öğretmek için okul ve okul öncesi kurumlarda kullanıma uygundur. Ayrıca ebeveynlerin tüm aile için ilginç boş zaman etkinlikleri için fikirler bulmasına yardımcı olacaklar. Çeşitli sanat ve zanaat teknikleri, sadece çocukların değil, yetişkinlerin de çeşitlenerek gelişmesine izin verecektir. Ayrıca, doğa konulu el sanatları, yılın farklı zamanlarında çevrenin güzelliğini iyi bir şekilde hatırlatacaktır..