Kendi elinizle kartondan bir zanaat şehri nasıl yapılır

Şehrimi kendi ellerinle kur – çocuğunuzla vakit geçirmenin çok iyi bir yolu. Çocukluğunu geçirdiği yeri birlikte yapmak, güzel anılar biriktirmenin en iyi yoludur. Karton kutulardan ve renkli kağıtlardan kendi ellerinizle güzel yüksek binalar yapabilir, anıtlar dikebilir ve hatta güzel özel evler inşa edebilirsiniz. Makalemizin tüm aile için ilginç boş zaman etkinlikleri için iyi bir temel olacağını umuyoruz..

Malzemeler:

– ne adam;

– boyalar;

– fırçalar;

– yapıştırıcı;

– PVA tutkalı;

– renkli kağıt;

– makas;

– karton.

Kartondan bir şehir yapın. Fotoğraflı ana sınıf

 1. Whatman kağıdı bir kentsel ve banliyö alanı olarak hizmet edecek, bu yüzden yeşile boyayın – çimen olacak, gölü mavi veya mavi boya ile boyayın ve asfalt yolları griye boyayın. Ve evleri koyduğumuzda, yollar veya yaya yolları çizmek mümkün olacak..Whatman kağıdı bir kentsel ve banliyö alanı olarak hizmet edecek, bu yüzden yeşile boyayın - çimen olacak, gölü mavi veya mavi boya ile boyayın ve asfalt yolları griye boyayın. Ve evleri koyduğumuzda, t çizmek mümkün olacak.
 2. Çok katlı binalar yapmak için karton kutulardan boşlukları kesin. Bir ev için iki özdeş boşluk yapmanız gerekir. Onları bir kalemle ikiye bölün ve kesin, ancak tamamen değil.Çok katlı binalar yapmak için karton kutulardan boşlukları kesin. Bir ev için iki özdeş boşluk yapmanız gerekir.
 3. Evleri boyamaya başla.Evleri boyamaya başlayın
 4. Boyalar kuruyunca boşlukları birbirinin içine sokun ve eviniz sağlam dursun. “Benim Şehrim” kompozisyonu için birkaç ev yapmanız gerekiyor. Banliyö bölgesi hakkında unutma.

  Boyalar kuruyunca boşlukları birbirinin içine sokun ve eviniz sağlam dursun. Karton kutulardan ev yapımı

 5. Özel evler yapmak için, her iki tarafta sekiz santimetre olan kahverengi kağıttan yirmi kare kesmeniz gerekir. Kenarlardan birini bir çubukta tutkalla yağlayın ve her bir kağıt parçasını bir kurşun kalemle sarın ve tutkalla yağlanmış bir yere bağlayın. Bunlar evin yapıldığı kütükler olacak. Bu noktada küçük bir ev, belirtilen sayıda rulo kağıt alacaktır. Daha uzun bir ev istiyorsanız, daha fazla kütük yapın. Daha geniş bir ev istiyorsanız, kütük boşluğunun boyutunu değiştirin.

  Günlükler hazır olduğunda, kulübeyi onlardan yerleştiririz. Her bir kenardan yarım santimetre geri çekilerek iki katlanmış kağıt parçasını birbirinin karşısına koyduk.Kağıt tüplerden ev yapımı

 6. Günlükler hazır olduğunda, kulübeyi onlardan yerleştiririz. İki katlanmış kağıt parçasını birbirinin karşısına koyduk, her kenardan yarım santimetre geri çekildik, PVA tutkalı damlattık ve diğer iki rulo kağıt parçasını paralel olarak uyguladık. Ve bunu günlükler bitene kadar yapıyoruz..
 7. Evin çatısını yapıyoruz. Çatının tabanını kartondan on dört x sekiz santimetre kesin, ikiye katlayın ve sarı akordeon katlanmış yaprakları yapıştırın. Boyutları sekize sekiz santimetredir. Sazdan bir çatı olacak. Köydeki çeşitli evler için düz bir çatı da yapabilirsiniz, ancak akordeon katlanmış bir yaprak da yapıştırabilirsiniz, böylece daha güzel olacaktır..

Videoyu izleyin: Kağıt el sanatları Kağıt tüplerden yapılmış ev

Farklı evler hazır olduğunda, onları Whatman kağıdı veya karton taban üzerine kurabilirsiniz. Şehrin manzaralarını, örneğin stel, sonsuz alev veya diğer anıtları unutmayın. Bu karton zanaat, “En Sevdiğim Şehir” yarışması için idealdir..

Bir akşam, çocuğunuz veya tüm ailenizle birlikte kendi ellerinizle koca bir şehir yapabilirsiniz. Hayal edin ve sonra şehriniz canlanacak. Küçük insanlar kartondan yapılabilir veya mağazadan satın alınan hazır figürleri kullanabilir.. zanaat şehri – Çocuğun yaratıcılığını geliştirme ve memleketini nasıl gördüğünü görme fırsatı.