Eski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Herkese iyi günler! Rusya’da tatiller hala devam ediyor. Ve bu yüzden hafta sonunu nasıl fayda ile geçirebileceğinizi düşünmek için bir neden var. Size çok ilginç bir yaratıcı etkinlik sunuyoruz – Eski Yeni Yıl için el sanatları yapmak. Bu iş için her evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz! Onların yardımıyla çok ilginç ve orijinal bir şey yapmaya çalışacağız..

Makalemizin ana bölümünü yaratıcılık için malzemelere ayırdık. Ve son bölümde ise toz toplayan ve uzun süredir kullanılmayan eski bir saatten nasıl resim yapacağınızı anlatacağız..

Çeşitli el sanatları yapmak için hangi eski şeyler yararlı olabilir?

Bu makale size eski yeni yıl için kendi ellerinizle nasıl el işi yapacağınızı öğretecek. Tabii bu durumda çok pahalı malzemeler gerekmiyor. Etrafa bakmalı ve etrafa bakmalısın. Ne gördün? Elbette, rahat evinizi görüyorsunuz. Şimdi dairenizi çeşitli el sanatları ile dekore edeceğiz. Bu amaçlar için ne alınmalıdır? Rahat bulduğunuz herhangi bir malzeme. Resim, oyuncak veya dekorasyon yapmak için ne kullanılabilir??

 • Eski CD’leri, ağaç dallarını, kokteyl tüplerini, eski Noel toplarını alabilirsin..
 • Eski ampullerden ilginç el sanatları yapabilirsiniz: kağıda, örgü için uygun olmayan yünlere, vidalı kapaklı hediye kavanozlarına ihtiyacımız var.Eski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Yukarıdakilerin hepsinden neler yapılabileceğini size söyleyeceğiz. Belki sizin de ilginç fikirleriniz vardır? bizimle paylaşabilirsiniz.

Eski zanaat diskleri

Eski diskler küçük parçalar halinde kesilebilir ve örneğin bir mozaik veya orijinal bir Noel ağacı dekorasyonu gibi onlardan yapılabilir. Ayrıca parlak renklerle boyanabilirler. Diskin parlak tarafına da karmaşık desenler çizilebilir..

Avustralyalı usta Sean Avery, gereksiz eski CD’lerden nasıl kurtulacağını bulmayı başardı. Eski disklerin raflarda boş yere saklanmadığından, taşmaları ile faydalı olabileceğinden ve parlayabileceğinden bahsetti. Sean, CD’leri küçük parçalara ayırıyor ve sonra onlardan hayvan figürleri yapıyor..

Eski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatları

Eski Yeni Yıl için CD disklerinden el sanatları için çok ilginç seçenekler de var – bunlar tıklanabilir resimler.

kokteyl tüpleri

Yeni Yıl için eski şeylerden el sanatları ile ilgileniyorsanız, bu makalede en iyi fikirleri görebilirsiniz. Kokteyl tüplerinden orijinal bir hacimsel kar tanesi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için yaklaşık 20 tüpe ihtiyacınız olacak. Ortada sıkıca birbirine bağlanmalı ve birlikte çekilmelidirler. Yanlara tam olarak bükememeleri durumunda, farklı yönlerde bükerek onlara bu konuda yardımcı olacağız. Ve renkli tüpleriniz varsa, onlardan parlak el sanatları yapabilirsiniz. Noel ağaçları, kar taneleri, tüplerden yapılmış çelenkler – çocuklar ve yetişkinler için hızlı ve ilginç el sanatları!

yeni yıl için eski şeylerden el sanatları

yeni yıl için eski şeylerden el sanatları

Ağaç dalları

Bu zanaat çocuklarla yapılabilir. İki büyük dal ve iki küçük dal almanız gerekir. Onları çapraz olarak sabitleyin. Daha sonra ortaya çıkan haçlar, sekiz ışınlı bir kar tanesi elde edecek şekilde birbirine sabitlenmelidir. Yukarıdan, kar tanesi balıksırtı dalları, jüt veya serpantin ile süslenebilir..Eski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Noel topları

Noel ağacımız 10 gündür odada ve şimdiden biraz yorulduk. Onu yeni Noel ağacı süsleriyle süsleyebilir veya birkaç, üç yeni top ekleyebilirsiniz. Noel toplarını güzel boyalarla süsleyebilir veya parıldıyor serpebilirsiniz..

Eski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Ampuller

Eski akkor ampulden kartuşu çıkarmakta çok cesur olmadığımızı kabul etmek gerekir. İşte şimdi bal patlayacak gibi görünüyor. Ama yine de size bir pençeden nasıl güzel bir mücevher yapabileceğinizi söyleyeceğiz! Bir ampulde kar küresi yapabilirsiniz. Ampullerden renkli bir çelenk yapabilirsiniz! Ayrıca onlardan bir Noel ağacı oyuncağı yapabilirsiniz..14 Ocak için el sanatları

Kavanozdan kar küresi

Bu konu hakkında daha önce yazmıştık. Ama tekrar hatırlatalım. Herhangi bir heykelcik kapağa sıkıca yapıştırılmalıdır. Gliserinin bir kısmı ile birlikte kavanoza su dökmeniz ve karla örtmeniz gerekir. Ardından kapağı iyice sıkarak sızıntı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Bundan sonra kavanozu sallayıp ters çevirebilirsiniz. Kavanozdaki bir kartopu uzun süre dönecektir..Eski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Yün

Ve burada birçok ilginç fikir var! Örneğin, yapıştırıcıya batırılmış yünü bir balonun üzerine yuvarlayabilirsiniz. Tamamen kuruduktan sonra top söndürülmelidir. Güzel bir iplik yumağıyla kaldın.

14 Ocak için el sanatları14 Ocak için el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatları

Ustalık sınıfı: Bir saatten kış boyama

14 Ocak için el sanatlarını dikkatinize sunuyoruz. Kendi ellerimizle bir şeyler yapmayı gerçekten seviyoruz. Eski düğmelerden bazı el işlerini sizinle paylaşalım. İhtiyacımız olacak: boncuklar veya boncuklar, eski saatler, iplikler, dantel, hamuru, kurdeleler, yapıştırıcı, eskiz için bir kalem, bir tornavida.

yeni yıl için eski şeylerden el sanatları

İlerlemek:

 1. Düz düğmeler için hamuru kullandık, böylece arka plana çok sıkı basılmayacaklardı. Bu durumda resmimiz hacim kazanabilecektir..
 2. İlk önce camı saatten çıkarmanız gerekir. Şimdi kardan adam için düğmeleri hazırlamaya başlamanız gerekiyor. Onları iplerle ördük.
 3. Bir kalem kullanarak bir eskiz çizin ve üzerine düğmeleri koyun..
 4. Yapmanız gereken ilk şey saat ibrelerini ayarlamaktır. Tabii ki, saati gösterecekler – 23:55, Eski Yeni Yıl’ın başlangıcından tam beş dakika önce!
 5. Ayrıca bir dalgada saten kurdeleler takarak hemen rüzgârla oluşan kar yığınları yapabilirsiniz. Ayrıca ışınları olan güneşi de unutmamalısınız. Ancak bundan sonra resmin geri kalanını yapmaya başlayabilirsiniz..
 6. İplik, borudan duman çıkarmak için kullanılmalıdır..
 7. Şimdi bir ev yapıyoruz. Çatıyı hamuru üzerine yapıştırmanız gerekiyor.
 8. Hafif bir eğim ve biraz örtüşme altında, bacaklardaki düğmeleri üst üste yapıştırmanız gerekir. Bu evin duvarı olacak.
 9. Şimdi ev için pencereler yapmaya başlıyoruz.
 10. Kardan adam. İplerle örülmüş düğmelerden oluşacaktır. Kardan adam yapmak için başka ne gerekir? Üzerine hamuru ve tutkal düğmeleri hazırlamanız gerekir. Havuç ağzı ve kardan adam boşlukları yapmak için dantel ve boncuk parçaları da kullandık. Kar toplarını öncekinden nasıl daha büyük yapabilirsiniz? Etraflarına düğmeler yapıştırdık.
 11. Şimdi düğümlü birkaç ip almalı ve dal tutamakları yapmalısınız. Her şey! Kardan adamımız hazır!
 12. Kar taneleri, onları dantelden yapabilirsiniz. Veya bunun gibi – tutkal üzerine kar taneleri-boncuklar koyun.
 13. Bundan sonra, saati camla kaplamak kalır. resim hazır!

Eski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıEski yeni yıl için kendin yap el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatlarıyeni yıl için eski şeylerden el sanatları

DIY fikirlerimizi beğeneceğinizi umuyoruz.