Fıstık resimleri - DIY el sanatları

El Sanatları – antep fıstığı resimleri

Antep fıstığı, kremsi bir tada sahip olan ve herhangi bir yemeği orijinal bir şekilde tamamlayan gerçekten harika fındıklardır. Antep fıstığı olgunlaştığında, kabukları hafif açık bir şekil alır ve bir gülümsemeyi andırır. Çinliler antep fıstığına “şanslı fındık” adını verdiler ve anavatanlarında “gülen fındık” olarak adlandırılıyorlar. Bu yazıda fıstık kabuklarından güzel bir pano yapmayı öğreneceksiniz. Artık fıstık severler sadece fındığın tadını çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi elleriyle harika kompozisyonlar da yaratabiliyor..

El Sanatları - antep fıstığı resimleri

Fıstık resmimizi yapmak için malzemeler:

– fıstık kabuğu;

– akrilik boyalar;

– saman;

– tutkal tabancası;

– zamk;

– Su;

– Fotoğraf çerçevesi;

– anilin boya.

Antep fıstığı boyama panoları

Antep fıstığı paneli. Usta sınıfı

1) Kabuktan çiçekler oluşturun. Bunu yapmak için, tabanda üç kabuk birbirine yapıştırılır..

2) Şimdi tabanını sıcak tutkalla yağlayın ve tomurcuğa yapıştırın. Çiçeğin doğal görünmesi için sadece tabana yapıştırıcı sürün.

3) Çerçevenin fikrine ve boyutlarına bağlı olarak çiçeğin boyutunu artırın.

fıstık kabuklarını bir daire içinde yapıştırın

4) Bir panel için birçok renk gereklidir. Aynı zamanda, kendinizi tek bir boyutla sınırlamayın ve küçük ayrıntıların resme hassasiyet ve incelik kazandıracağını unutmayın..

5) Tüm boşluklar hazır olduktan sonra boyamaya başlayabilirsiniz. Çiçeklerin yüzeyini akrilik veya sprey boya ile kaplayabilirsiniz. Boyama işlemini hızlandırmak için marketlerde bulabileceğiniz bir anilin boyası kullanın. Boya, talimatlara göre suda seyreltilmelidir..

Fıstık resmimizi yapmak için malzemeler:

6) Boya solüsyonunu uygun bir kaba dökün. Çiçekleri bir kaşıkla kaseye batırın. Çiçeğin tamamen renkli suyla kaplandığından emin olun, aksi takdirde lekelenme düzensiz olur. Tüm çiçekleri farklı renkler veya tonlar kullanarak boyayın.

7) Bir fotoğraf çerçevesi çekin. Zanaat hacimli olacağından cam çıkarılmalıdır. Çerçevenin arkasını tutkalla örtün ve samanla yuvarlayın. Çimlerin yapışması için iyice bastırılması gerekir..

fıstık resmi yap

8) Tüm çiçekleri herhangi bir sırayla sıcak tutkallayın. Bunları renk ve boyutta birleştirebilirsiniz. Yapıştırırken samanı biraz hareket ettirin, böylece fıstık çiçeği çerçeveye yapışır..

Panelin iyice kurumasını sağlayın. Ürün duvara asılacağından, tüm parçaların iyi yapıştığını dikkatlice kontrol edin..

Konuyla ilgili bir video izleyin: Antep fıstığından paylaşıldı

Antep fıstığının orijinal resmi, Provence tarzı iç mekanların uzmanlarına ve çiçekçilik severlere hitap edecek. Sitede tüm ilginç el sanatlarını da görebilirsiniz.