Yeni başlayanlar için gazete tüpü şapkası. Usta sınıfı

Gazete tüplerinden dokuma veya dedikleri gibi, bir kağıt asmadan dokuma, iğne işi sevenler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bu basit teknik sayesinde iç mekanı dekore edebilir, aksesuarlar oluşturabilir ve sevdiklerinizi ve arkadaşlarınızı hediyelerle memnun edebilirsiniz. Kendi elinizle bir şapka oluşturarak gazete dokumacılığı ile tanışmaya başlayabilirsiniz. Hazırlanmış tüplerden bir şekil örerek boş zamanınızı ilginç bir şekilde geçirmekle kalmayacak, aynı zamanda orijinal bir aksesuar da yapmış olacaksınız..

Malzemeler (düzenle):

– gazete veya kağıt tüpler

– zamk

– mandallar

– karton daire

– boş şablon.

Gazete tüplerinden şapka nasıl yapılır

Tüplerden bir şapka örmeyi denediyseniz ve başaramadıysanız, cesaretiniz kırılmasın. Belki de şablonu kullanmayı unuttunuz, çünkü yalnızca çok fazla pratiğe sahip deneyimli ustalar boşluklar olmadan yapabilirler..

Tüplerden bir şapka örmeyi denediyseniz ve başaramadıysanız, cesaretiniz kırılmasın. Belki de şablonu kullanmayı unuttunuz, çünkü yalnızca çok fazla pratiğe sahip deneyimli ustalar boşluklar olmadan yapabilirler.Gazete tüplerinden şapka yapmak için malzemeler

Dokuma pratiğinin başlangıcında şablon satın almak gerekli değildir, istenilen ebatta bir kase ile değiştirilebilir. Alanlar oluşturmak için kartona ihtiyacınız olacak. İstenilen boyutta bir daire ondan kesilir. Tüpler gazete kağıdından veya geniş bir yazar kasadan bükülür. Yazar kasa bandından bükme yöntemi, gazete sayfalarından yapılanla aynıdır. Hemen işe yaramazsa, parçaları sadece mandalla değil, yapıştırıcı veya bant üzerine maskeleme bandıyla sabitlemeye çalışın..

Yeni başlayan şapka üreticileri için karmaşık geçişler ve desenler olmadan kolay bir dokuma seçeneği seçmek daha iyidir. Bu, dokuma sürecine odaklanmaya ve bu iğne işinin ana özelliklerine hakim olmaya yardımcı olacaktır..

Yeni başlayan şapka üreticileri için karmaşık geçişler ve desenler olmadan kolay bir dokuma seçeneği seçmek daha iyidir. Bu, dokuma işlemine odaklanmanıza ve bu iğne işinin ana özelliklerine hakim olmanıza yardımcı olacaktır.

Sekiz boruyu çiftler halinde bağlarız ve kartondan yapılmış bir daireye çapraz olarak yerleştiririz. Kolaylık sağlamak için bunları mandallarla sabitleyeceğiz. Çalışma, kapağın alt kısmının istenen boyutuna kadar bir daire içinde sıralı bir örgüye sahip yeni bir tüp ile devam eder. Bu durumda, eşleştirilmiş tüpler ayrı ayrı bölünmeli ve iç içe geçmelidir. Şapkanın kenarının daha yoğun olması için şapkanın tabanı için yeterli tüp hazırlayın.

Ayrıca okuyun: Gazete tüplerini dokuma

Şablonu örme zamanı geldiğinde – bir boşluk, taban tüplerini kasenin kenarlarına mandallarla tutturmak veya yapışkan bantla yapıştırmak daha iyidir.

Şablonu örme zamanı geldiğinde - bir boşluk, taban tüplerini kasenin kenarlarına mandallarla tutturmak veya yapışkan bantla yapıştırmak daha iyidir.

Şapkaya istenilen şekli verdikten sonra alanları oluşturmaya devam edin. Bunu yapmak için tekrar bir karton daireye ihtiyacınız olacak. Üzerine tam ortasına bir boşluk yerleştirilir, taban kağıt tüpleri düzenli aralıklarla mandallarla karton daireye bağlanır..

Şapkaya istenilen şekli verdikten sonra alanları oluşturmaya devam edin. Bunu yapmak için tekrar bir karton daireye ihtiyacınız olacak. Üzerine tam ortasına bir boşluk yerleştirilir, tabanın kağıt tüplerini düzenli aralıklarla mandallarla karton daireye tutturun.

Aynı zamanda, boş bir kase çekip çıkarmamaya karar vermek size kalmış, hepsi gazete tüpleriyle çalışmanın sizin için ne kadar uygun olduğuna ve bu tekniğe ne kadar hakim olduğunuza bağlı. Bir daire içinde tek tip dokumayı sürdürmek için, dokumaya ne engel olursa olsun, mandalı çıkarmanız ve tekrar tutturmanız gerekecektir. En azından biraz deneyim kazandığınızda iş çok daha kolay olacaktır..

Tarlalar istenilen büyüklükte dokunduktan sonra çalışma borusu kesilerek kapağın iç kısmından gizlenir ve tutkalla sabitlenir. Bir güvenlik ağı için şapkanın kenarlarını tutkalla da dolaşabilirsiniz..

Tarlalar istenilen büyüklükte dokunduktan sonra çalışma borusu kesilerek kapağın iç kısmından gizlenir ve tutkalla sabitlenir. Güvenlik ağı olarak, şapkanın kenarlarını yapıştırmak için yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Ürün hazır olduğunda gazete yazı tipini boyamak daha iyidir. Bunu yapmak için şapka, PVA’lı akrilik beyaz boya ile kaplanır ve ardından herhangi bir renk veya leke ile renklendirilir. İstenirse çiçekler, kurdeleler ile süsleyebilirsiniz..

Bu kadar. Sizin gazete tüp şapka hazır! Hayran kalın, giyin, süsleyin veya sevdiklerinize verin! Gazete dokumacılığının temellerini öğrendikten sonra, gazete tüplerinden daha karmaşık ürünler yapmayı deneyin..