Hamuru bir maymunu kendi ellerimizle şekillendiriyoruz. fotoğraflı MK

Heykel yapmak, çocuklara ve ebeveynlere hitap edecek heyecan verici bir aktivitedir. Hamuru çok orijinal figürler yapılabilir. Plastik malzemeden komik bir maymun yapmayı denemenizi öneririz. Tuzlu hamur, polimer kil veya normal hamuru kullanabilirsiniz..

Malzemeler (düzenle):

  • – hamuru;
  • – kesme ve şekillendirme için yığınlar;
  • – köpük taban;
  • – modelleme tahtası.

Hamuru maymun. Adım adım ana sınıf

Maymunu vücuttan şekillendirmeye başlayalım. Bunu yapmak için, bir top yuvarlamanız ve ardından bir yumurta elde etmek için hamuru eklemeniz gerekir..

Maymunu vücuttan şekillendirmeye başlayalım. Bunu yapmak için, bir top yuvarlamanız ve ardından bir yumurta elde etmek için hamuru eklemeniz gerekir.

Bundan sonra, bacakları yapmaya başlayabilirsiniz. Kahverengi hamuru 1 cm genişliğinde ve en fazla 5 cm uzunluğunda sosisleri rulo yapın.Bir kesme yığını kullanarak, bacakları gövdeye kolayca bağlayabilmeniz için her şeritten bir kenarı eğik olarak kesin..

Bundan sonra, bacakları yapmaya başlayabilirsiniz. 1 cm genişliğinde ve 5 cm'den uzun olmayan kahverengi hamuru sosisleri rulo haline getirin.Bir kesme yığını kullanarak, bacakları gövdeye kolayca tutturabilmeniz için her şeritten bir kenarını eğik olarak kesin.

Kulaklar için iki hamuru düz kek yapın. Her birinin çapı yaklaşık 2 cm olmalıdır.Bundan sonra, farklı bir renkteki hamuru alın ve ondan iki kek de kalıplayın, ancak zaten biraz daha küçük bir çapta, yaklaşık 1,7 cm.Kekleri üst üste koyun ve verin. özel bir yığın kullanarak içbükey bir şekil. Her kulağın alt kısmını kesin, çünkü maymunun kafasına yapışmaları gerekecek..

Kulaklar için iki hamuru düz kek yapın. Her birinin çapı yaklaşık 2 cm olmalıdır.Bundan sonra, farklı bir renkteki hamuru alın ve ondan iki kek de kalıplayın, ancak zaten biraz daha küçük bir çapta, yaklaşık 1,7 cm.

Ayrıca okuyun: Tilda maymun deseni

Kafa için bir hamuru top yuvarlayın. Bundan sonra, malzemeyi daha açık bir renkte alın, yuvarlayın ve kalbi kesin. Kalbin alt kısmını keserseniz, oyuncağın ağzı için bir boşluk olacaktır..

Kafa için bir hamuru top yuvarlayın. Bundan sonra, malzemeyi daha açık bir renkte alın, yuvarlayın ve kalbi kesin. Kalbin alt kısmını keserseniz, oyuncağın yüzü için bir boşluk elde edersiniz.

Hamuru tekrar toplayın, ancak bu sefer ten rengi bir top. Sonra ona bir gülümseme şekli ver.

Tekrar hamuru toplayın, ancak bu sefer ten rengi bir top. Sonra ona bir gülümseme şekli verin.

Ortaya çıkan detay, namlu ağzının altına sabitlenmelidir. Küçük çaplı bir yuvarlak uç yığını alın ve maymununuz için bir gülümseme ve burun çizin.

Ortaya çıkan detay, namlu ağzının altına sabitlenmelidir. Küçük çaplı bir yuvarlak uç yığını alın ve maymununuz için bir gülümseme ve burun çizin.

Şimdi tek tek parçaları düzeltmeniz gerekecek. İlk olarak, alt bacakları maymunun gövdesine takın. Üst gövdeye bir kibrit yerleştirmeniz gerekir. Göbeği vurgulamak için hafif hamuru açmanız ve vücudun şeklini vermeniz gerekir..

Şimdi tek tek parçaları düzeltmeniz gerekecek. İlk önce, alt bacakları maymunun gövdesine takın. Üst gövdeye bir kibrit yerleştirmeniz gerekir. Göbeği vurgulamak için hafif hamuru açmanız ve vücudun şeklini vermeniz gerekir.

Parçayı gövdeye takın, karnına kıvrımlar çizin.

Parçayı gövdeye takın ve karnına kıvrımlar çizin.

Artık başınızı bir kibrite bağlayabilir ve eşit veya hafif bir eğimle çevirebilirsiniz. kulakları takmayı unutma.

Artık başınızı bir kibrite bağlayabilir ve eşit veya hafif bir eğimle çevirebilirsiniz. Kulakları takmayı unutmayın.

Gözleri yapmak için birkaç renkte hamuru gerekir: mavi, beyaz ve siyah. İnce bir şekilde yuvarlamanız ve ardından beyaz hamuru göz küresi için iki parça, benzer bir şekle sahip iki boşluk, ancak mavi hamuru göz çevresi için daha küçük kesmeniz gerekecektir. İki küçük siyah top, göz bebekleridir. Boşlukları düzgün bir şekilde üst üste yapıştırın ve kafaya sabitleyin.

Bir maymuna göz yapmak için birkaç renkte hamuru gerekir: mavi, beyaz ve siyah.

Dört küçük sosis toplayın. Bunlar hamuru maymununuzun patlamalarının detayları olacak. Onları önce onay işaretleriyle bağlayın ve ardından kafaya takın..

Dört küçük sosis toplayın. Bunlar hamuru maymununuzun patlamalarının detayları olacak. Onları önce onay işaretleriyle bağlayın ve ardından kafaya takın.

İlginç makale: Çorap maymun ana sınıfı

Maymun bacakları için tekrar hafif hamuru almanız ve ondan uzuvlar oluşturmanız gerekir. Dar bir yığınla parçaları şekillendirmek kolaydır.

Maymun bacakları için tekrar hafif hamuru almanız ve ondan uzuvlar oluşturmanız gerekir. Dar bir yığınla parçaları şekillendirmek kolaydır.

Maymununuz için ince ve uzun bir kuyruk yapmak için kalır ve zanaat hazır. Birine böyle bir maymun vermek istiyorsanız, polistiren bir kalıp alın ve hamuru ile kaplayın. Hayvanını üstüne otur.

Maymununuz için ince ve uzun bir kuyruk yapmak için kalır ve zanaat hazır. Birine böyle bir maymun vermek istiyorsanız, polistiren bir kalıp alın ve hamuru ile kaplayın. Hayvanını üstüne otur.

Gördüğünüz gibi, hamuru kendi elinizle maymun yapmak oldukça basittir, asıl şey her şeyi adım adım yapmaktır. Birine hatıra olarak güzel bir el yapımı zanaat vermek için çocuğunuzla komik bir maymun heykeli yapmayı deneyebilirsiniz..