Bir fotoğraftan kendi ellerimizle Noel oyuncakları yapıyoruz. MK

Bilim adamları, Yeni Yıl için bir Noel ağacı süsleme geleneğinin bize pagan geçmişimizden geldiğini iddia ediyorlar. Bu puanla ilgili birçok anlaşmazlık ve anlaşmazlık var. Ama biz, o paganların soyundan gelenler, genelde bu geleneğin nereden geldiğiyle ilgilenmiyoruz. Ana şey, aile ocağının sıcaklığı ve yeni zaman dalının bu kadar parlak bir sembolüdür.. Yeni yıl Birçokları için, yaşam süresinin ayarlanması gereken bir noktadır. Sonu ve buna göre başlangıcı işaretleyin.

Hem büyük hem de küçük, yeşil kokulu güzel bir Noel ağacı süslemeyi sever. Kabul ediyorum, bunda büyülü bir şey var. Bu konuyu görmezden gelemezdik ve size çılgın kalemleriniz için Yılbaşı oyuncakları yapmak için bir fikir seçkisi sunamazdık. El sanatlarının değerinden bahsetmeyeceğiz, özellikle bu konuda web sitemizde çok şey söylendi..

Bu konuyu görmezden gelemezdik ve size çılgın kalemleriniz için Yılbaşı oyuncakları yapmak için bir fikir seçkisi sunamazdık.

Sadece makaleyi okuyun, kesinlikle fikirlerden biriyle ilgileneceksiniz. Ve sunduğumuz el sanatlarından biri yeni yılınızın yeşili, belki de yeşili olmayan güzelliğinde onurlu bir yer edinirse, bizim için bayram olur..

Bu yazımızda doğaçlama yöntemlerle yapılabilecek ve ağacınızı diğerlerinden ayırmaya yarayan yılbaşı ağacı süslerinden bahsedeceğiz. Öyleyse başlayalım…

Noel ağacındaki bira kapaklarından kardan adamlar

Noel ağacındaki bira kapaklarından kardan adamlar

Kardan adam, Yeni Yıl’ın geleneksel sembollerinden biridir ve sonuç olarak en popüler Noel ağacı oyuncağıdır. Ama ne sıklıkla demir şişe kapaklarından yapılmış kardan adamlar gördünüz? Numara? O zaman hoş geldiniz: kapaklardan kardan adamlar.

Eğlenceli bir kardan adam yaratmak için gerekenler:

 • Cam şişelerden demir kapaklar (bunlar cam kaplardaki bira ve limonata şişelerinde bulunabilir).
 • Akrilik boyalar.
 • Sprey boya. Beyaz.
 • Kurdeleler. Tercihen yaklaşık bir santimetreye kadar geniş değil.
 • Sıcak tutkal
 • Düğmeler.
 • Makas.
 • Fırçalamak.
 • Seçtiğiniz dekorasyon için payetler veya benzeri bir şey.

Bira kapaklarının hazırlanması

Bira kapaklarının hazırlanması

Sprey boya kullanarak kapakların içini beyaza boyayın. Boyamadan önce şişe kapakları yıkanmalı, kurutulmalı ve bir düzlemde mümkün olduğunca sıkı bir şekilde serilmelidir. Açık havada boyamanız tavsiye edilir. Boya, kapağın iç yüzeyini sıkıca örtmelidir, gerekirse boyamayı tekrarlayın..

Bira kapaklarından bir kardan adamın gövdesini oluşturunBir kardan adamın vücudunu şekillendirme

Bir kardan adamın vücudunu şekillendirme

Örtüler kuruduktan sonra kardan adamların vücutlarını birleştirmeye başlayabilirsiniz. Dışbükey tarafı size bakacak şekilde arka arkaya üç kapak yerleştirin. Üç kapağı da sıcak eriyik yapıştırıcı ile yapıştırmak için ne kadar bant gerektiğini deneyin. Bandın ölçülen uzunluğunu kesin, asmak için halkayı düzenlemek için bir bant kaynağı bırakmayı unutmayın..

Kesilen bandı yukarıda belirtildiği gibi sıcak eriyik yapıştırıcı ile kapaklara yapıştırın. Kapakları önceden biraz bir araya getirebilirsiniz, böylece bant üzerinde zaten daha iyi tutarlar, tabiri caizse yapının sertliğini ekleyin.

kardan adam yapıyoruz

kardan adam yapıyoruz

Akrilik boyalar alın ve şişe kapaklarının boyalı tarafındaki gözleri, burnu, ağzı ve düğmeleri ince bir fırça ile boyayın. Uygun bir fırçanız yoksa, bir kürdan ile değiştirebilirsiniz. Minyatür bir süpürge gibi bir şey elde etmek için biraz yoğurmanız gereken kenarı. Boya kuruduktan sonra biraz parıltı ekleyebilirsiniz..

Kardan adam süsleme

Kardan adam süsleme

Renkli kurdelelerden küçük parçalar koparıp kardan adamlarınıza eşarp gibi bağlayın. Eşarpları bağladığınız yerlerde parlak bir düğmeye yapıştırın. fikri nasıl buldun?

Sevimli penguenler, akkor ampullerden el işleri

Yanmış bir ampul çöp olarak kabul edilir ve onu atmak için acele ederler. Boşuna. Bizim işimizde, tam olarak atılması gereken şey, ideal olarak yeni bir şeyin rolünü yerine getirecektir. İşte düşünmeniz için komik penguenlerle ilgili bir fikir. Bu tür penguenler Noel ağacını mükemmel bir şekilde süsleyecek ve evcil hayvanlarınızı memnun edecek.

Sevimli penguenler, akkor ampullerden el işleri

Öyleyse, kutup buz kütlelerinin sevimli bir sakinini yaratmak için ihtiyacınız olan şey:

1. Hasarlı akkor ampuller.

2. Akrilik boyalar veya guaj.

3. Fırçalar. Birkaç tane hazırlamak güzel olurdu. Geniş alanları büyük olanlarla kaplamak ve ince olanlarla yüzlerin küçük detaylarını çizmek iyidir..

4. Şeritler, kordonlar, iplikler veya benzerleri.

5. Şapkaları önceden hazırlayabilirsiniz. Oyuncaktan kalan şapka uygundur veya kendiniz de böyle bir şey yapabilirsiniz..

6. Sıcakta eriyen yapıştırıcı.

Ampullerden Noel ağacı süsleri yapmaya başlayalım

Ampullerden Noel ağacı süsleri yapmaya başlayalım

Arızalı ampuller kirden arındırılmalı ve yağdan arındırılmalıdır. Ardından siyah beyaz boyalarla kaplayın. Gerçek penguenlerin rengini hatırlıyor musunuz? Aynen öyle. Sırt siyah, göbek ve namlu beyazdır. Pinginchik’in basit ve biraz karmaşık bir renklendirmesini yapabilirsiniz. Ampulü beyaz ve siyah boya ile kaplayabilir veya küçük paletler ve gözlerin üzerine bir yay çizebilirsiniz..

Beyaz ve siyaha boyanmış ampuller kurutulmalıdır. Sonra yüzleri boyayın. Göz, burun ve allık çizmek için ince bir fırça kullanın.

Sevimli penguenler, akkor ampullerden el işleri

İpucu: Çalışmayı kolaylaştırmak için bir makara koli bandı, tuvalet kağıdı veya benzeri bir şey alın. Ampulün altını uygun boyutta yuvarlak bir deliğe takın, sallanmaz ve böylece yüzeye çizimleri uygulamanız daha kolay olacaktır..

Penguenleri boyayıp yüzlerini boyadıktan sonra sevimli olanları giydirmeniz gerekiyor. Bu amaçla, oyuncak bebekler çok uygundur. Ve dilerseniz kendi başınıza kıyafet dikebilirsiniz. Artık ipliklerden iddiasız şapkalar ve eşarplar bağlayın.

Penguenleri boyadıktan ve yüzlerini boyadıktan sonra sevimli olanları giydirmeniz gerekiyor.

Tamam, ama asma döngüsünü unutmayalım. Penguenleriniz şapka takmayacaksa, sadece sıcakta eriyen yapıştırıcı kullanın ve gerekli miktarı kartuşun en üstüne uygulayın ve bir dantel veya şeritten bir halka yapıştırın. Ve şapkalar söz konusu olduğunda, ilmeği geçirmek için önce içlerinde bir delik bırakmanız gerekir..

Şapka taktık, atkı taktık. Atkılar penguenlere basitçe bağlanabilir veya sıcak tutkalla sabitlenebilir.

Şapka taktık, atkı taktık. Atkılar penguenlerin üzerine basitçe bağlanabilir veya sıcak eriyik yapıştırıcı ile sabitlenebilir. Bu sizin takdirinize ve isteğinize bağlıdır..

Bu kadar. Lambalardan sevimli penguenler hazır. Onları ağaca asmak için acele edin. aileyi memnun edebilirler mi.

Noel ağacını süslemek için dantel toplar

Noel ağacını süslemek için dantel toplar

Örme peçete modası ölümsüzdür. Yine de, birkaç düzine ev hanımı için, büyükannenin dekoru gibi, mobilyaları örme bir peçeteyle dekore etmekte veya monitöre hafif danteller atmakta başarısız olmayacak biri var. Evet, bunlar yok değil, varlar. Bu nedenle, sizin veya annenizin, hatta büyükannenizin hisse senetlerini karıştırırken, üç adet ajurlu dantel peçete bulabilirsiniz. Onlara ikinci bir hayat vermenin zamanı geldi.

Ajur topu şu şekilde uygulanabilir: yılbaşı ağacı dekorasyonu veya odanın Yeni Yıl dekoru olarak. Hatta bir plafond olarak bırakın. Bu ürün için birçok uygulama var..

Peki, bir ajur topu oluşturmak için neye ihtiyacınız var?

Öyleyse, bir ajur topu oluşturmak için neye ihtiyacınız var:

 • Dantel. Basit dantel kalıntıları mükemmel. Eski örme peçeteler.
 • şişme top.
 • PVA tutkalı.
 • Fırçalamak.

Peçeteden top yapmaya başlayalım

İlk önce PVA’yı suyla seyreltmeniz gerekir. Parçaların yaklaşık oranı 2: 1’dir. Tutkal ve su iyice karıştırılmalı ve oldukça geniş boyunlu bir kaba dökülmelidir, bu amaçla bir tabak bile alabilirsiniz..

Peçeteden top yapmaya başlayalım

İpucu: Başka bir yapıştırıcı, özellikle silikat yapıştırıcı kullanmayın. Bu konuda tamamen uygunsuz bir kaliteye sahip. Bu yapıştırıcının kuruduktan sonra camı andıran bir maddeye dönüştüğü bilinmektedir. Ve mekanik stresten çatlama ve kuma dönüşme eğilimi ile. Hangisi kesinlikle uygunsuz. Ve bir topun üzerinde kuruduğunda patlayacak. deneysel olarak kanıtlanmış.

Ardından, ortaya çıkan çözümde bağcıkları ve peçeteleri ıslatmanız gerekir..

İpucu: Doğal olarak, peçete ve dantel malzemesi emici olmalıdır. En azından minimum.

Seyreltilmiş yapıştırıcı peçetelere ve bir fırça ile uygulanabilir. Onları daha önce bir muşamba üzerine sermiş olmak.

Şişirilmiş ve balonu tutkalla ıslatılmış peçeteler ve dantellerle dikkatlice örtün

Şimdi balonu şişirmemiz gerekiyor. Basit ve sağlam bir yuvarlak top kullanıyorsanız idealdir. Boyutu kendiniz belirleyin.

Şişirilmiş ve balonu peçete ve yapıştırıcıya batırılmış dantel ile dikkatlice örtün. Malzeme arasında boşluk bırakmamaya çalışın ancak kalın bir tabaka halinde uygulamayın. Top tamamen sarıldıktan sonra dikkatlice asmalı ve tutkalın tamamen kurumasını beklemeli ve dantelli peçeteleri bir tür kabuk haline getirmelisiniz..

Ardından, top bir iğne veya benzeri bir şeyle patlatılmalıdır. Topun geri kalanı dikkatlice çıkarılmalıdır. Şimdi, daha fazla stabilite için, ajur topuna saç spreyi serpilebilir. Bu durumda kendini mükemmel bir şekilde gösteren saç spreyiydi. Deneysel olarak kanıtlanmış.

Şimdi geriye kalan tek şey asmak için bir halka eklemek ve hepsi bu..

Şimdi sadece asmak için bir halka takmak kalıyor ve hepsi bu.

Tavsiye: Bu tasarımı bir şamdan olarak kullanmayın (İnternette böyle fikirler var). Bir ajur topu kolayca tutuşabilir ve bunun sonucunda itfaiyecilerin kalçalarına şaplak atılabilir ve eğlenceli bir eğlence olmayabilir. tatilinizi mahvetmeyin!

Konuyla ilgili videoyu izleyin: İplikten yapılmış Noel topu

Noel oyuncakları: sıcak şapkalar

Her ne kadar bazen bölgemizde kış hatırlatıyor ve ilkbahar ve derin sonbahar ve sonra tekrar ilkbahar, tek kelimeyle, herhangi bir mevsim sadece karla kış değil. Ancak sıcak bir örgü şapka hala kışın soğuğu ve karın sembolü olmaya devam ediyor. Fikrimizi kullanın ve Noel ağacı oyuncakları olarak komik sıcak şapkalar yapın. Başlangıçta ve en önemlisi, pratikte çöp bitti.

Noel oyuncakları: sıcak şapkalar

Yani neye ihtiyacın var:

Daha doğrusu, tuvalet kağıdı ruloları, streç film veya diğer herhangi bir karton hafif rulo

1. Çöp. Daha doğrusu, şu anda çöp kutusundan çıkarmış olabileceğiniz tuvalet kağıdı ruloları, streç film veya diğer hafif karton rulolar..

Örme iplik kalıntıları. Dokuda yaklaşık olarak aynı olmaları arzu edilir.

2. Örgüden kalan iplik kalıntıları. Doku ve kalınlıkta yaklaşık olarak aynı olmaları arzu edilir, ikincisi daha önemlidir. Segmentin uzunluğu 25 santimetreden alınabilir.

Noel ağacında kendin yap küçük şapkalar

3. Makas.

4. Cetvel.

5. Basit bir kalem veya not alabileceğiniz bir şey.

Yapmaya başlayalım:

Karton silindirler işaretlenmeli ve salatalık gibi halkalar halinde kesilmelidir. Her halkanın genişliğini kendiniz seçin. Bu, hangi şapkayı yapmak istediğinizi belirleyecektir..

Karton silindirler işaretlenmeli ve salatalık gibi halkalar halinde kesilmelidir.

İpucu: Geniş manşetler yapmayı planlıyorsanız, ipliklerin uzunluğunun da artırılması gerekir..

İplikler ikiye katlanmalı ve karton halkalar üzerinde ilmeklenmelidir. Sürekli olarak birbirlerine sıkıca kaydırılmalıdırlar. Silindir sıkıca bağlanmalıdır.

İplerle işiniz bittiğinde, gevşek uçları karton halkanın içine sokmanız ve arka tarafta bir demet halinde bağlamanız gerekir.

İplerle işiniz bittiğinde, gevşek uçları karton halkanın içine sokmanız ve arka tarafta bir demet halinde bağlamanız gerekir..

Bir santimetre kadar gevşek iplikler bırakın

Bir santimetre kadar gevşek ip bırakın, fazlalığı kestiğinizde bir tür ponpon oluştururlar..

Asma halkası aynı iplikten yapılabilir

Bu, şapkanın gerçekçi ve sevimli görünmesini sağlayacaktır. Asmak için ilmek, ponponun altındaki kapağın üstünü tuttuğunuz aynı iplikten yapılabilir..

İpliklerle işiniz bittiğinde, gevşek uçları içe doğru sıkıştırmanız gerekir.

Böylece, asarken kapak düzgün bir şekilde asılmaz ve bu, ürüne asimetri verir, bu da sadece görünüme fayda sağlar..

kalan ipleri kes

Her şey. El yapımı süslemeleriniz hazır. Balıksırtı üzerinde denemek için acele edin.

Her şey. El yapımı süslemeleriniz hazır. Noel ağacında denemek için acele edin.

Kar taneleri ve plastik şişeler

Ve yine, gelecekteki şaheserin malzemesi çöpten başka bir şey değil. Limonata şişesi başka bir zamanda atılırdı, ama bu durumda değil. Size şu fikri sunuyoruz, yani plastik bir şişenin dibinden bir kar tanesi. Bu zanaat, diğer Noel ağacı süsleriyle mükemmel uyum sağlar. Ve kar tanesi, kış ve Yeni Yıl için geleneksel bir semboldür..

Kar taneleri ve plastik şişeler

Peki, harika bir Noel ağacı süslemesi yaratmak için neye ihtiyacınız var:

 • Plastik şişeler. Standart açık veya mavi / camgöbeği.
 • Kırtasiye bıçağı.
 • bız.
 • Boya.
 • fırçalar.
 • Oyuncağın asılabilmesi için iplik veya ince şerit.
 • Kendi takdirinize bağlı olarak dekorasyon için payetler.

Plastik şişelerden kendin yap Noel oyuncakları

Bütün şişeden sadece alt kısımla ilgileniyoruz. Bir büro bıçağıyla kesin. Mümkün olduğunca düşük yapın. Bızı ısıtın ve sonunda ipliği asmak için geçireceğiniz kesimde dikkatlice bir delik açın..

Plastik şişelerden kendin yap Noel oyuncakları

Şimdi kesik diplere bir bukle veya çizgi deseni uygulayın. Hem karmaşık hem de basit olabilir, hayal gücünüze ve isteklerinize bağlıdır. Resme parıltı ekleyebilir veya boyalarla karıştırabilirsiniz. Hepsi bu, Noel ağacı dekorasyonu hazır.

Takılarımızı stilize etmek için sadece çocuklara özgü belirli bir gariplik, buna çekicilik diyelim.

DIY stilize Noel topları

Çocukları çağırın! Önerilen fikir, dürüstçe, birlikte saatler olmasa da ilginç dakikalar geçirmenize izin verecektir. Herkes Noel toplarının yuvarlak ve dışbükey olmasına alışkındır. Hayır, ancak bu, oyuncakların özgünlüğünü ve güzelliğini hiç etkilemez. Ayrıca, üretim süreci kesinlikle basittir. Küçük bir çocuk bile üstesinden gelebilir. Çocukların üretim sürecinde size yardımcı olması daha da iyi olacaktır. Takılarımızı stilize etmek için sadece çocuklara özgü belirli bir gariplik, buna çekicilik diyelim..

DIY stilize Noel topları

İnanılmaz toplar yapmak için neye ihtiyacınız var:

 • Çok renkli örgü ipleri. Orta kalınlıktan daha iyi.
 • Bükülmesi ve şeklini koruması kolay tel veya dallar.
 • pense.
 • Büyük delikli boncuklar.
 • fantezi.

İnanılmaz toplar yapmak için neye ihtiyacın var?

Yılbaşı el sanatları yapmaya başlayalım

Teli alıp bir parça koyu kumaşla veya iplik veya koyu renkli kağıtla sarıyoruz. Bunu dikkatli bir şekilde yapmak gerekli değildir, telin %80 gizli olması yeterlidir..

Pense ile serbest uçları alıyoruz ve birkaç dönüş yapıyoruz

Serbest uçları pense ile alıyoruz ve birkaç dönüş yapıyoruz. Telin bir arada tutulduğundan ve sarma malzemesinin sabitlendiğinden emin olun. Antenli bir tür tam daire olmadığı ortaya çıktı..

Dal kullanıyorsanız, onları formda tutmak için bir iplikle sabitleyin.

Dal kullanıyorsanız, onları formda tutmak için bir iplikle sabitleyin. Sadece birkaç dönüş yaparak. Ve toplarınızın asılabilmesi için deliğe uzun uçlar bırakmayı unutmayın..

Bu arada, telin bir daire içinde kapandığı yer de dekore edilebilir.

Bu arada, telin bir daire içinde kapandığı yer de dekore edilebilir..

Şimdi çok renkli iplikler alıyoruz ve bunları geçici bir çerçeveye sarıyoruz. Sıkıca değil, aynı zamanda zayıf bir şekilde yapıyoruz. Tercihen zıt olmak üzere üç renge kadar kullanabilirsiniz..

Şimdi çok renkli iplikler alıyoruz ve onları doğaçlama bir çerçeveye sarıyoruz.

En son sarmayı planladığınız ipin üzerine, isterseniz birkaç boncuk yerleştirin. İpliği çerçevenin “kuyruğuna” sabitleyin.

İşte bu, kendi Yılbaşı oyuncaklarınız hazır. Son derece basit ama olağanüstü ve göz alıcı

İşte bu, kendi Yılbaşı oyuncaklarınız hazır. Son derece basit ve aynı zamanda olağanüstü ve göz alıcı. Yeni Yılın Kutlu Olsun!