Plastik şişelerden uçak zanaat fikirleri

Ebeveynlerin çoğu, her geçen gün, çocukları için kendi elleriyle çeşitli el sanatları yaparlar. Elbette her biriniz, elinde anlaşılmaz bir nesne tutan, onu örneğin bir uçak, araba, roket veya benzeri bir şey zanneden bir çocuk görmüşsünüzdür..

Aslında, muhtemelen, çocukluktaki herkes aynı şeyi hayal etti. Bu bağlamda, ebeveynler çocuklarıyla birlikte el sanatları yaparlar ve bu aktivite bazen sadece çocuklar tarafından sevilmez. Ayrıca herhangi bir oyuncağın üretimi için evinizde bulunan hemen hemen her malzemeyi kullanabilirsiniz. Örneğin, plastik şişelerden uçak yapabilirsiniz.

DIY uçak zanaatDIY uçak zanaat

Üretim süreci oldukça basittir, bir litrelik şişe almanız gerekir, daha fazlasını da yapabilirsiniz, bu da uçağınızın temeli olacaktır..

Üretim süreci oldukça basittir, uçağınızın temeli olacak bir litrelik şişe veya daha fazlasını almanız gerekir.

Kuyruğu ve kanatları oluşturmaya yarayacak başka bir şişeye de ihtiyacınız olacak. Ancak bu elemanlar kartondan da yapılabilir. Her durumda, ayrıca makas, bıçak, yapıştırıcıya da ihtiyacınız olacak. Belki bir kurşun kalem işe yarar, işaretler için.

Çocuğunuz pervaneli bir uçak isteyebileceğinden çok fazla karton stoklayın.

Çocuğunuz pervaneli bir uçak isteyebileceğinden çok fazla karton stoklayın. Kanatlı bir uçak yapmak için şişenin kenarlarında birkaç kesik yapın ve önceden yapılmış kanatları oraya yerleştirin..

Kanatlı bir uçak yapmak için şişenin kenarlarında birkaç kesik yapın ve önceden yapılmış kanatları oraya yerleştirin.

Kuyruk ile aynı şeyi yapmanız gerekir. Uçağın rengiyle ilgili herhangi bir öneri olamaz, hepsi sadece size ve çocuğunuza bağlıdır..

Uzun süredir atıl durumda olan eski bir arabanız varsa, parçalarına ayırın, tekerlekleri çıkarın ve inandırıcı olması için tekneye takın.

Uzun süredir boşta kalan eski bir arabanız varsa, onu sökün, tekerlekleri çıkarın ve inandırıcı olması için tekneye takın. Bunun için yapıştırıcıya ihtiyacınız var..

Plastik bir şişeden orijinal zanaat - uçakplastik bir şişeden zanaat – uçak

Çocuk kesinlikle bu dersi sevecek ve bu tür el sanatları yapma sürecinde gelişecektir. Ayrıca, ebeveyn için bu süreç, her şey son derece basit olduğu için maliyetli veya karmaşık olmayacaktır..