Noel ağacı dekorasyonu. Kağıttan kendin nasıl yapılır

Bugün kağıttan top şeklinde çok şirin bir Noel ağacı oyuncağı yapacağız.!

bunun için kağıt top, Kendi içinde pek hoş olmayan herhangi bir eski kitabı feda etmeniz gerekecek! Ancak Yeni Yıl havasını bozmamak ve yine de bu kadar ilginç bir oyuncak yapmak için çalışma materyali olarak eski bir dergi veya gazete kullanmanızı öneririz..

İş için aşağıdaki malzemeleri ve araçları hazırlayın:

  • Makas veya kırtasiye bıçağı;
  • Fincan;
  • Dolma kalem;
  • İki metal halka;
  • Eski dergi;
  • Düz ataş;
  • PVA tutkalı;
  • Fırçalar;
  • Bir iğne ve iplik;
  • gümüş payetler.

İlk olarak, eski derginin sayfalarına birçok özdeş daire çizmeniz gerekiyor. Bir bardak ve sıradan bir tükenmez kalem, bu basit konuda ideal yardımcılar olacaktır.!

İlk olarak, eski derginin sayfalarına birçok özdeş daire çizmeniz gerekiyor.

Daireler yeterli miktarda çizildiğinde, kendinizi makasla veya özel bir kağıt bıçakla donatmanız gerekir, buna sanatsal bıçak da denir ve tüm daireleri sonuna kadar kesin.!

Bütün bir yığın oluşturmak için bir daireyi diğerinin üzerine bindirin. Şimdi çap olarak adlandırılan orta şeridi çizin ve tüm daireleri bir kerede tüm uzunluğu boyunca dikin. Bu amaçla bir dikiş makinesi kullanmak en iyisi olacaktır – hat pürüzsüz, güzel olacak ve işle elle olduğundan çok daha hızlı başa çıkacaksınız.!

Bütün bir yığın için bir daireyi diğerinin üzerine bindirin

Ve şimdi sadece azim değil, aynı zamanda dikkat gerektiren “en” zor iş sizi bekliyor! Kendinizi PVA tutkalı, bir fırça ve ataş ile donatmanız ve dairelerin kenarlarını doğru yerlerde yağlamanız, kurutma boşluklarını sabitlemek için ataşlar kullanarak böyle bir kağıt yapısı oluşturmanız gerekecektir:

Kendinizi PVA yapıştırıcısı, bir fırça ve ataş ile donatmanız ve dairelerin kenarlarını doğru yerlere bulaştırmanız gerekecek.

Tutkal tamamen kuruduktan sonra tüm ataşları çıkarmayı unutmayın..

Küçük halkaları topun uç kısımlarına metal halkalarla yapıştırın:

Küçük halkaları topun uç kısımlarına metal halkalarla yapıştırın

Halkaların arasından bir iplik geçiriyoruz, bir ilmek oluşturuyoruz, bu sayede topumuz Yeni Yıl ağacında gösteriş yapacak:

Halkaların içinden bir iplik geçiriyoruz, bir ilmek oluşturuyoruz, bu sayede topumuz Yeni Yıl ağacında gösteriş yapacak

Kağıttan yapılmış bir top şeklindeki Noel ağacı oyuncağımız neredeyse hazır, sadece topun ayrışan merkezlerini PVA tutkalı ile yağlamak ve üzerlerine biraz gümüş veya altın ışıltılar uygulamak için kalıyor.!

El yapımı bir kağıt top tamamen hazır ve orman güzelliğimizde onur yerini almak için sırasını bekliyor.!