uzay el sanatları

Uzay ve harika genişlikleri tüm çocukların ilgisini çekiyor. Gerçekten de, her çocuk uzay araştırmalarıyla ilgilenir. Ancak uzay el sanatları yaparsanız, uzay çalışmasının daha da ilginç olduğu söylenmelidir. Bu nedenle, burada çocuğunuzla yapabileceğiniz hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzay hakkında hangi el sanatlarını konuşmaya karar verdik. Bu yazıda sadece en iyi fikirleri topladık..

Kendi ellerinizle hangi uzay el sanatlarını yapacaksınız?

Şimdi kendi ellerinizle uzayla ilgili bir zanaatın nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız. Tabii ki, yazımızda sadece basit el sanatları değil, aynı zamanda evinizin dekorasyonuna veya bir serginin dekorasyonuna dönüşebilecek en orijinalleri de bulabilirsiniz..

Uzay uygulamaları.

Okul öncesi çocuklar okuldan önce ince motor becerilerini geliştirmelidir. Bu nedenle, uzay uygulaması için tahıl veya fasulye hazırlayın..

Bir çocuk için güzel bir zanaat yapmak için önce ona Jüpiter gezegenini gösterin. Bunu yapmak için biraz resim kullanın.

Daha sonra beyaz kartondan bir daire kesin ve farklı renklerde fasulyelerle süsleyin. Tabii ki, bu iş tutkal kullanımını gerektirir..

uzay hakkında kendin yap

Bir sonraki aplikeyi oluşturmak için 3 tek kullanımlık tabağa ihtiyacınız olacak. Bir plakadan güneşi yapın ve diğerinden bir gezegen yapın – Dünya. Üçüncü plakadan bir ay yapın.

uzay el sanatları

2 yaprak karton alın. Birinin koyu bir gölgesi ve diğerinin ışığı olmalıdır. Kartonu bulutlar ve yıldızlarla süsleyin.

Bir sonraki aplike için karalama defteri sayfasını koyu mavi veya siyah boya ile boyayın. Renkli kağıttan tek tek karakterleri kesin. Bir kompozisyon oluşturun.

basit uzay el sanatları

Güneş sistemini tasvir etmek çok basittir. Albümün beyaz sayfasına birkaç düğme ve sarı bir daire yapıştırın.

Kendin Yap uzay el sanatları

Uzay Roketi.

Kendi ellerinizle yaratılan uzayla ilgili güzel bir zanaat, hacimli bir iş olabilir. Böyle bir roket yapmak için büyük bir karton gövde gereklidir. Uzun bir rulodan veya birkaç karton rulodan yapılabilir..

Roket gövdesi beyaz kağıtla yapıştırılmalıdır. Ayrıca ucu koni şeklindeki gövdeye tutturun. Ucu da kar beyazı kağıtla örtün..

Gelecekte, keçeli kalemler veya boyalar kullanarak roketinizi boyayacaksınız. Şimdi roket memelerini yapmaya değer. Bu, daha büyük karton ruloları gerektirir. Onları beyaz kağıtla örtün ve rokete yapıştırın ve yapıştırın. Nozulların uçları olmalıdır, ancak keskin olmamalıdırlar..

Roket için de tanklar yapılmalı. Onlar için daha küçük rulolar kullanın.

Roketi kendi takdirinize göre dekore edebilirsiniz. Bunları yapıştırın veya keçeli kalemlerle süsleyin.

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

Mini roket.

Evin büyük bir konisi yoksa, bir rulo tuvalet kağıdından güzel bir uzay roketi yapabilirsiniz. Bu zanaatı yapmanıza yardımcı olacak bir atölyeye bir göz atın. Gördüğünüz gibi, burada karmaşık bir şey yok..

uzayla ilgili el sanatları

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

robotlar olabilir.

Bu yazıda, kendi ellerinizle yapmak çok kolay olan uzayla ilgili el sanatları bulabilirsiniz. Kişi sadece fotoğrafa bakmalı ve kafanızda olağanüstü bir şey yaratmanıza yardımcı olacak düşüncelere sahip olacaksınız..

Yıkanması ve etiketlerden temizlenmesi gereken eski kutulardan robotlar yapmak yeterli..

kendi elinizle uzay hakkında bir zanaat nasıl yapılır

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

kutulu robot.

Evde kutuların varsa onlardan büyük bir robot yapabilirsin. Böyle bir robot kesinlikle rekabetçi sergide hak ettiği yeri alacaktır..

boşluk51

hamuru uzaylılar.

Çocuğunuz hamuru kullanarak bir uzaylı yapmayı çok sevecek. Bu durumda, çok çeşitli renklerde hamuru kullanabilirsiniz..

kendin yap uzay el sanatları photo

uzay hakkında kendin yap

Uzay uyduları.

Bir uzay sergisi için birçok farklı el işi yapabilirsiniz. Ancak sergi bir anaokulunda yapılırsa, çocuklar köpük toplardan ve kürdanlardan uzay uyduları yapabilirler..

uzay konulu zanaat

kendin yap uzay el sanatları photo

Uzay cep telefonları.

Alışılmadık bir ürünle çevrenizdeki herkesi şaşırtmak istiyorsanız, çocuğunuzun çeşitli uzay cepleri yapmasına yardımcı olun. Tabii ki, böyle bir zanaat yaratmak için çok zaman harcamanız gerekecek. Ek olarak, bir zanaat oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

  • karton ve renkli kağıt,
  • bambu veya fiberglastan yapılmış bir taban için ince dallar,
  • hat,
  • küçük ağırlıklar ve iplik,
  • Strafor boyalar ve toplar.

İlerlemek:

  1. İlk olarak, kalın bir karton levhadan bir daire kesilmeli ve boyalarla boyanmalıdır..
  2. Bundan sonra, köpük topların takılacağı daireye iplik takmaya değer..
  3. Topların kendileri birkaç kat gazeteden veya köpükten yapılabilir..

Uzay cep telefonlarının ne olabileceğine bakın.

kendi elinizle uzay hakkında bir zanaat nasıl yapılır

Hurda malzemelerden kendi ellerinizle uzayla ilgili el sanatları

kendi elinizle uzay hakkında bir zanaat nasıl yapılır

kendin yap gezegen. 

Orijinal bir zanaat yapmanıza yardımcı olacak mater sınıfıyla tanışın.

uzay aracı nasıl yapılır

uzay aracı nasıl yapılır

kendin yap uzay temalı el sanatları

Nihayet

Uzay araçları çok çeşitli olabilir. Yayınımızın fikirlerine daha yakından bakabilir veya özel bir şeyler yaratabilirsiniz. Genel olarak, hayal gücünüzü kullanır ve bu sürece dikkat ederseniz, sizi neşelendirecek ve hayran bırakacak en özgün el sanatlarına sahip olabileceğinizi unutmayın..