Kumaştan yapılmış maymun oyuncağı. Fotoğraflı ana sınıf

Bu maymun oyuncağı çocuğunuz için harika bir hediye olacaktır. Kendin Yap oyuncaklarının ana avantajı, gerçekten özel ve çevre dostu olmalarıdır. Kumaştan el sanatları, bir çocuk odasının, bir kır evinin verandasının veya bir kafenin özgün bir şekilde dekore edilmesine yardımcı olacaktır. Bu yazıda size nasıl komik bir dikiş dikileceğini göstereceğiz. bez maymun.

Malzemeler:

– beyaz ve renkli pamuklu kumaş artıkları;

– makas;

– kağıt ve kalem;

– tebeşir;

– diş ipi;

– iğne;

– tahta şiş.

DIY maymun ana sınıfı

Her şeyden önce, bir maymun şablonu seçmeniz gerekiyor. Kağıda kendiniz bir eskiz çizebilir ve sonra kesebilirsiniz. Artık iş parçasını kumaşa aktarabilirsiniz..

Oyuncağın dikilmesini kolaylaştırmak için kafa, gövde ve kuyruk boşluğunun tek parça olduğundan emin olun. Ayrı olarak, kulak, namlu ve cep detaylarını yapmanız gerekir..

Oyuncağın dikilmesini kolaylaştırmak için kafa, gövde ve kuyruk boşluğunun tek parça olduğundan emin olun. Ayrı olarak, kulak, namlu ve cep detaylarını yapmanız gerekir.hazır oyuncak maymun 2016

Kumaşı sağ tarafa katlayın ve kağıt şablonları aktarın. Bir cebi kesmek için kumaşı ikiye katlamanıza gerek yoktur..

Yaklaşık 3-5 mm dikiş payı bırakmayı unutmayın. Bir parça beyaz bez alın ve üzerine kirpikleri diş ipi ile işleyin. Namlu simetrik olacak şekilde gözleri ve ağzı önceden çizmek en iyisidir. Yüzü kesin ve kenarları bitirin.

Yaklaşık 3-5 mm dikiş payı bırakmayı unutmayın. Bir parça beyaz bez alın ve üzerine kirpikleri diş ipi ile işleyin. Namlu simetrik olacak şekilde gözleri ve ağzı önceden çizmek en iyisidir. Yüzü kesin ve kenarları bitirin.

Şimdi baş bölgesindeki gövde detayının ön kısmındaki namlu detayını yıkayın. Manuel olarak veya daktiloda yapabilirsiniz. Ayrıca vücudun önüne bir cep koyar, onu pimlerle sabitler ve diker..

Ayrıca okuyun: Tilda maymun deseni

Maymun kulaklarını dikmeye başlayın. Bunu yapmak için, parçaları sağ tarafları içe doğru katlayın ve dikin. O zaman onu dışarı çıkarmanız ve dolgu polyesteri ile doldurmanız gerekecek. Vücudu dikmeden önce kulakları kafaya dikmeniz gerekir. Daha sonra gövde detaylarını ön taraflarla birbirine tutturun ve dikin. İş parçasını dışarı çıkarabilmeniz için dikilmemiş küçük bir boşluk bırakmayı unutmayın..

Vücudu dikmeden önce kulakları kafaya dikmeniz gerekir. Daha sonra gövde detaylarını ön taraflarla birbirine tutturun ve dikin. İş parçasını dışarı çevirebilmeniz için dikilmemiş küçük bir boşluk bırakmayı unutmayın.

Bazı detaylar oldukça dar olabilir, bu yüzden onları çıkarmak için tahta bir çubuk veya kurşun kalem kullanın. Bitmiş oyuncağı dolgu polyesteriyle doldurun. Kalan deliği kör bir dikişle dikin ve oyuncak hazır..

Maymun 2016 – siz ve çocuğunuz için eğlenceli bir oyuncak. Eskizlerin boyutunu değiştirir ve kumaşın farklı bir rengini seçerseniz, eğlenceli bir maymun şirketi elde edersiniz..