Yeni yıl için kendin yap süslemeleri

Her Yeni Yıl tatili mutluluktur. Gerçekten de, Yılbaşı Gecesi, mağaza rafları, evi dekore etmek için kullanılan çok çeşitli ürünlerle dolup taşmaktadır. Ama alışverişe zaman ayırın. Parlak, ışıltılı ve en sıra dışı ev dekorasyonlarını kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Ve bu yazıda size 2017 Yeni Yılı için hangi süslemeleri kendi elinizle yapabileceğinizi anlatacağız. Bu yayında, aynı zamanda güzel ve güzel olacak en sıra dışı oyuncakları bulabilirsiniz..

Yeni Yıl için hangi süslemeler yapılır

Noel topu.

İnternette, yeni yıl için en popüler ana sınıf, bir Noel ağacı topu yapmaktır. Ve bu tür çok sayıda ustalık sınıfı bulabilirsiniz. Ama şimdi size çok parlak bir Noel topu yapmak için bir ana sınıf sunacağız. Noel ağacına ek olarak, böyle bir topu bir avizeye de asabilirsiniz. Yani, böyle bir top yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • balonlar, tutkal tabancası;
 • farklı renklerde kalın iplikler;
 • PVA tutkalı;
 • 2 çay kaşığı şeker;
 • tek kullanımlık eldivenler, su, makas.

İlerlemek:

 1. Önce balonları şişirin. Ayrıca, gerekli boyuta şişirmek gerekir.
 2. Emaye bir kapta 50 ml su, şeker ve 50 ml PVA tutkalı karıştırın..
 3. Çözeltiye iplik makaraları yerleştiriyoruz. İplikler bu çözelti ile iyice doyurulmalıdır..
 4. Bundan sonra ipleri topun üzerine kaotik bir şekilde sarıyoruz. Sonunu ipliklerden birine sarıyoruz.
 5. Ardından, topu kuruması için asıyoruz. Ürün kuru ise, topu bir iğne ile delin. Topun geri kalanı deliklerden seçilmelidir..
 6. Bir sonraki aşamada iplerin üzerini aerosol boya ile boyuyoruz..
 7. Ve oyuncağı daha da parlak hale getirmek için, ona payetler veya parlak yapay elmaslar yapıştırın.

yeni yıl için hangi süslemeler yapılır

Noel ağacı için tatlılar şeklinde süslemeler.

2017 yeni yılı için ne süslemeler yapacağınızdan emin değil misiniz? O zaman fikirlerimize bir göz atın. Burada birçok ilginç fikir bulacağınızdan emin olmak istiyoruz..

Yani, bir Noel ağacını süslemekten bahsedersek, onu alışılmadık oyuncaklarla kolayca süsleyebilirsiniz. Ve onları yapmak için tatlıları kullanacaksın. Mücevher oluşturmak için hazırlayın:

 • gümüş veya altın renkli kalın kağıt kareler;
 • astar kağıdı;
 • makas ve yapıştırıcı;
 • koninin üst kısımları için yumuşak bant;
 • güzel döngü bandı.

İlerlemek:

 1. İlk olarak, altın veya gümüş renkli bir kağıda pusula ile yarım daire şekli çizin..
 2. Levhayı katlıyoruz ve kenarları tutkalla kaplıyoruz ve birleştiriyoruz.
 3. Üste kadife bir şerit takılır ve şerit düzgün bir ilmek oluşturacak şekilde geçirilir..
 4. Gelen şekerlemelerin içine küçük şekerler koyabilirsiniz..
 5. Şimdi oyuncağı ağaca asın.

yeni yıl için hangi süslemeler yapılır

Kreş için dekorasyon.

Bir çocuk yatak odasını nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız, bir sonraki orijinal dekorasyon sizin için iyi bir karardır. Bir kolye oluşturmak için şunları alıyoruz:

 • tekstil tutkalı ve iplikleri;
 • çeşitli renklerde ince keçe;
 • akrilik boyalar;
 • payetler, yapay elmaslar ve ponponlar;
 • çerçeve için kullanılacak keçe renkli saten kurdele;
 • yapraklar için keçe bant;
 • ince karton ve köpük tahta;
 • örgü ipliği – “çim”;
 • iğne, breadboard bıçağı.

2017 yeni yılı için kendin yap süslemeleri

İlerlemek:

 1. Sarkıt şablonunu alın ve köpük tahtaya uygulayın. Resmi bir kalemle çiziyoruz ve sadece kontura göre kesiyoruz. Ayrıca keçeden birkaç küçük parça kesin..
 2. Çerçeve için tasarlanan bant ve yapıştırıcı yardımıyla iş parçasının üstüne yapıştırıyoruz. Yapraklar için tasarlanan banttan 16 cm’lik bir parça ve her biri 12 cm’lik 2 parça ile kesin..
 3. Ardından, ayrıca yapıştırıcı kullanarak bandı levrek üstüne yapıştırın. Ve levrek alt kısmına 16 cm’lik bir bant parçası dağıtın. Yanlarda 12 cm uzunluğunda yapışkan bantlar.
 4. Bundan sonra, tüneklerin keçe kısımlarını tutkalla yapıştırıyoruz. Biri önden, diğeri tersten. Yüzeydeki dekorasyon için boncukları ve pulları dağıtın ve yapıştırın. Yaprakları yeşil keçeden kesin. Onları levrek dibine yapıştırıyoruz. Dekorasyon için küçük ponponlar kullanıyoruz..
 5. Bir şablon kullanarak bir kuşun siluetini kesiyoruz. İlk boşluk için ince karton kullanıyoruz. Küçük boşluklar için karton rengine sahip ince keçe kullanılır..
 6. Büyük bir keçeyi kartona yapıştırın. Ardından, diğer parçalardan kuşu toplayın. Ardından, iş parçasını ters çevirin ve diğer tarafta da aynısını yapın. Bitmiş kuşu payetler ve yapay elmaslarla süslemeyi unutmayın. Akrilik boyalarla gözleri ve gagayı boyayın.
 7. Şimdi kuşu levreklere yapıştırın..
 8. Şeritlerin uçlarına prizmalar takıyoruz.

2017 yeni yılı için kendin yap süslemeleriyeni yıl için süslemeleryeni yıl için hangi süslemeler yapılıryeni yıl için hangi süslemeler yapılıryeni yıl için hangi süslemeler yapılır2017 yeni yılı için kendin yap süslemeleri2017 yeni yılı için kendin yap süslemeleri2017 yeni yılı için kendin yap süslemeleri

Hepsi bu kadar askıya alman hazır.

Örme hediye çantaları.

Hediye paketinin tek kullanımlık bir paket olarak kabul edildiğini hepimiz biliyoruz. Ancak Yeni Yıl tatillerinin anılarını uzatmak için hediyenizi orijinal bir çantada sunun. Bu tür çantaları yapmak için ihtiyacınız olabilir:

 • örme ipliği,
 • tığ işi kanca ve iğneler.

İlerlemek:

 1. Şişlere 35 ilmek atılır. Ve çantanın kumaşını ön ve arka ilmeklerle dönüşümlü olarak örüyoruz. Görüntü için başka renklerde bir iplik kullanıyoruz..
 2. Bitmiş ürünü katlayıp dikiyoruz.

yeni yıl için hangi süslemeler yapılır

İplik dekorasyonu.

Ajur el sanatları güzel ve çok sıradışı. Ancak, Yeni Yıl 2017’de kırmızı takılar çok alakalı. Böyle bir zanaat yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • örme ipliği,
 • PVA tutkalı,
 • maçlar,
 • strafor.

yeni yıl için hangi süslemeler yapılır

İlerlemek:

 1. Derin bir kabı tutkalla doldurun. Gerekirse, yapıştırıcıyı suyla seyreltin. İhtiyacınız olan şeklin bir konturunu oluşturmak için kibritleri bir köpük tahtaya yerleştiriyoruz. Bir kağıt şablon da kullanabilirsiniz. Kağıt şablonunun konturu boyunca eşleşmeler düzenleriz.
 2. İpliği, ıslanması için terminallerden bir kaba koyduk.
 3. Daha sonra kibritleri iple sarıyoruz, önce ilk kibrite bağlayıp saat yönünün tersine hareket ettiriyoruz. Şeklin ortasını doldurarak tüm kibritleri bağlayın..
 4. Bitmiş oyuncak kurumalıdır. Bitmiş oyuncağı köpükten çıkarır ve köknar üzerine asarız..

Yeni yıl için kendin yap süslemeleri

Nihayet

Bu yazıda, evinizi dekore etmeniz için bazı harika zanaat fikirleri topladık. Bu nedenle, kendinizi hayal gücüyle donatın ve olağanüstü bir şey yaratmaya başlayın..