bahar zanaat fikirleri

Sıcak bahar çok yakında geliyor! Herkes bu harika zamanı dört gözle bekliyor. Çocuklarınızla birlikte okul için bahar el işleri yapıyorsanız bu zamanı beklemek elbette eğlencelidir. Ama bu gizmos nasıl yapılır? Bunun için ne gerekli? Yayınımızı yakından incelerseniz, tüm bu soruların yanıtlarını mutlaka bulacaksınız..

Karton ve kağıttan yapılmış bahar el sanatları

Herkes, ilköğretim sınıflarında el sanatları oluştururken oldukça sık kullanılan malzemeler için kağıt ve kartonun en basit seçenekler olduğunu bilir. Ama bu malzemeden ne yapmalı? Tabii ki, bahar temalı eşyalar yapmanız gerekiyor. Olabilir:

  • Çiçekler veya kelebekler,
  • Bahar yağmur damlaları veya gökkuşağı.
  • Aşağıda onlar hakkında daha ayrıntılı konuşalım..

renkli kelebekler.

Böyle sevimli yaratıklar için tuvalet kağıdı rulolarına ihtiyaç vardır. İlginç kombinasyonlar elde etmek için parlak renkli kağıtla yapıştırılan onlardır..

okula bahar el sanatları

Kanatları kesmek için aşağıdaki şablonu kullanın..

okula bahar el sanatları

Manşonun kendisini renkli kağıtla yapıştırıyoruz. Çocukların bu görevle en kısa sürede başa çıkabilmeleri için, onlar için kendinden yapışkanlı kağıt satın almanız gerekir..

Kelebek kanatlarını da süslemeniz gerekiyor. Bu durumda, her çocuk her şeyi kendi yolunda yapabilecektir. Bu durumda, kağıdın kendisine ek olarak şunları kullanabilirsiniz: boncuklar, kurdeleler ve hatta örgü.

Bir notta! Parçaları yapıştırmak için toksik olmayan PVA tutkalı yararlıdır.

bahar zanaat fikirleri bahar zanaat fikirleri

Bahar çim. 

Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri kelebek yapabiliyorsa, onlara bir zanaat ve daha zor olanı sunabilirsiniz. Örneğin, hacimli bir çim böyle bir zanaat olacak. Parlak ve çekici görünecek. Ayrıca, bu zanaat hacimli görünecek. Ve yaratılışının tüm süreci aşağıda görülebilir..çocukların bahar el sanatları kendi elleriyle

Bir yaprak alın ve ikiye katlayın. Katlama tarafında kesimler yapılır. Bu kesikler birbirinden 1 cm uzaklıkta yer almalı, bu durumda her bir kesim senkronize olarak diğerinin karşısına yerleştirilmelidir. Yanlarda 5 cm uzunluğunda başlamanız gerekir..çocukların bahar el sanatları kendi elleriyle

Ayrıca, şeridin birinden içe doğru bükülmesi gerekir. Sonuç olarak, gelecekteki yapraklar için saplar alacaksınız. Ardından, tabakanın kenarlarını kesip tabana yapıştırıyoruz..çocukların bahar el sanatları kendi elleriyle

Şimdi yaprakları içe doğru bükün ve çiçekleri kağıttan kesin..

Bu zanaata çimen ve kelebekler eklerseniz, bu aplike orijinal ve güzel olacak..

okula bahar el sanatları

komik solucanlar. 

Kendi ellerinizle yapmak zor olmayan en parlak ve en ilginç çocuk bahar el sanatlarını dikkatinize sunuyoruz. İlkbaharda solucanlar dahil her şey canlanır. Bu tür yaratıkları yapmak kolaydır. Sadece aynı boyutta olacak birkaç daire kesmeniz gerekir..

Damgalandığında kupaları kesmek kolaydır!

okula bahar zanaat

Ayrıca, her daire ikiye katlanır. Ve bu tür ayrıntılardan solucanın gövdesini oluşturmanız gerekir. Bu durumda, kupanın alt kısmını tutkalla kaplayın. Ve bu kısmı bir sonrakine yapıştır.

okula bahar zanaat

Bu nedenle, solucanın uzunluğu size ideal görünene kadar kupaları yapıştırmanız gerekir. Ancak bundan sonra, solucanın gövdesine gözleri ve antenleri olan bir namlu yapıştırmaya değer..

okula bahar zanaat

Öğretmen için bahar buketi. 

Okul için bir sonraki bahar zanaatı, öğretmen için orijinal bir hediye olacak. Böyle bir buket oluşturmak için kek ve şeker kalıpları kullanılır. Ancak bu ayrıntılara ek olarak ihtiyacınız olacak: renkli kağıt ve karton.

Kalıplar normal boyalar kullanılarak parlak renklerde boyanmalıdır..

okula bahar zanaat

Kuruduklarında bebek bir buket oluşturmalıdır. Bu durumda, saplar yeşil kağıttan ve diğer tonlardaki çiçeklerden kesilmelidir. Kompozisyonu saten kurdele fiyonklarıyla süsleyebilirsiniz..

Bahar gökkuşağı.

Bahar günleri sadece parlak bir güneş değil, aynı zamanda biten ve güzel bir gökkuşağının ortaya çıktığı ilk bahar yağmurudur. Gökkuşağı kendiniz yapmak kolaydır. Ama önce iki özdeş beyaz parçadan oluşan bir bulut yapın..yaylı zanaat nasıl yapılır

Ardından, çok sayıda renkli şerit kesmeniz gerekir. Bu şeritlerin gökkuşağında olduğu gibi buluta yapıştırılması gerekir..

Bundan sonra gökkuşağına yapışmaya değer, bulutun başka bir detayı var..

yaylı zanaat nasıl yapılır

Kağıt şeritlerden el sanatları. 

Yeni Yıl için, evin içini süslemek için renkli çizgili harika çelenkler yapılır. Tabii ki, ilkbaharda bu tür çelenkler alakalı olmayacak. Ancak hacimli el sanatları elde etmek için böyle bir tekniği kullanmak gerekir..

Alışılmadık bir buket olabilir.

Okula kendin yap bahar el sanatları

Ya da yağmurlu hacimli bir bulut.

Okula kendin yap bahar el sanatları

Ayrıca kurdeleler ilginç bir kardelen yapacak – baharın ilk habercisi.

Karmaşık bahar el sanatları

Burada bir bahar zanaatının nasıl yapılacağı hakkında konuşuyoruz. Kural olarak, kıştan sonra okullarda özel el sanatları sergileri düzenlenir. Ve orijinal bir şey arıyorsanız, bu fikir özellikle sizin için yaratıldı..

kuşlar. 

Başlangıç ​​​​olarak, parlak ipliklerden ponpon yapmaya değer. Bunu yapmak için iplik bir çatala veya özel boşluklara sarılır..okul çocukları için bahar el sanatları

Ayrıca, kanatlar ve kuyruklar, ponponlarla aynı renkteki keçeden kesilir. Kuşlara süper yapıştırıcı ile yapıştırılırlar..

Bahar kuşları ile ilginç cep telefonları.

Cep telefonlarını yapmak için ihtiyacınız olacak: birkaç dal ve kuşların kesildiği kağıt. Size böyle ürünler sunuyoruz.

bahar zanaat fikirleri

bahar zanaat fikirleri

Ama quilling tekniğini kullanırsan bu kuşları alacaksın..

Okullarda kendin yap bahar el sanatları

hamuru paneli. 

Okul için kendi ellerinizle bahar el sanatları yapmaya karar verirseniz, makalemizin fikirlerine daha yakından bakın. Hamuru bahar el sanatları oluşturmak için harika. Bu materyal sayesinde, bebeklerde motor becerileri geliştirmenin yanı sıra orijinal el sanatları yaratabilirsiniz. Bu paneli oluşturmak için ihtiyacınız olacak: karton ve hamuru.bahar zanaatı okula bahar zanaatı nasıl yapılır

Karton üzerine vazo ve dalların çizgilerini çizin..

Ayrıca, çocuk kamçıyı hamurundan yuvarlamalı ve kartona yapıştırmalıdır..

Buket yumurta tepsileri. 

Gereksiz yumurta tepsilerini atmayın. Her hücreyi kesin ve çocuğun her birini sevdiği renge boyamasına izin verin..

Boyama tepsileri için – guaj.

Ardından yapışkan bant yardımıyla ortadaki tepsilere soğuk düğmeler yapıştırıyoruz..

bahar zanaatı okula bahar zanaatı nasıl yapılır

Saplar için kabarık tele ihtiyacınız olacak. Bir saten kurdele ile birbirine bağlanmalıdırlar..

Şimdi önce tomurcukları düğmelerle kartona yapıştırıyoruz, sonra sapları kendileri.

Tahıl ve tahıllardan yapılmış kuş.

Bu makale, okul çocukları için bahar el sanatlarını tanıtmaktadır. Gördüğünüz gibi, bu fikirlerin çoğu burada toplandı. Bu nedenle, her durumda, çocuklarınız için ilginç olan her şeyi bulacaksınız. Her insanın evinde mısır gevreği vardır. Bu nedenle, yaratıcı arayışlarda kullanışlı olabilir..

Okula kendin yap bahar el sanatları

Gerekli tüm malzemeler fotoğrafta gösterilmiştir..Okula kendin yap bahar el sanatları

Ardından, bir kuşun özelliklerini karton üzerine karton üzerine çizmeye değer. Ve bu taban kesilip karton tabana yapıştırılmalıdır. Bu durumda, kuşun kendisini değil, sadece konturlarını yapıştırıyoruz..

okul çocukları için bahar el sanatları

Bundan sonra, tahılları henüz kurumamış olan tutkalın üzerine koyabiliriz..

Dekoratif kelebekli panel. 

Makalemizde zaten birçok el işi gördünüz. Ancak bahar el sanatları için tüm fikirler bu değil. Yaratıcılık derslerindeki çocuklar harika kelebeklerden bir pano yapabilirler..okul çocukları için bahar el sanatları

Kanat yapmak için peçete veya renkli şeker ambalajları kullanın. Ve buzağı için tüm özel mağazalarda bulunan dekoratif bantlara ihtiyacınız var..

Nihayet

Umarız bu fikirler, sıcak günleri beklerken boş zamanlarınızda eğlenmenizi sağlar..