Yeni başlayanlar için kendin yap kumaş gülleri adım adım yapıyoruz. Fotoğraf

Gül, herhangi bir kadını süsleyecek kraliyet çiçeğidir. Bugün size bir broşun yanı sıra yastık ve diğer eşyaları süsleyecek kumaştan nasıl gül alacağınızı anlatacağız..

Kumaş şeritlerinden kendi ellerinizle güzel güller yapmak için adım adım bir ustalık sınıfı sunuyoruz.

Kumaş şeritlerinden kendi ellerinizle güzel güller yapmak için adım adım bir ustalık sınıfı sunuyoruz. Yeni başlayanlar bile, el sanatları yapmak için bu tür işlerle başa çıkabilecek – güller kullanacağız:

  • bir buçuk santimetre genişliğinde ve bir metre uzunluğunda kumaştan yapılmış şeritler,
  • boncuklar,
  • Keçe,
  • zamk,
  • makas,
  • ayrıca bir dikiş makinesi.

bir buçuk santimetre genişliğinde ve bir metre uzunluğunda kumaştan yapılmış şeritler,

Bu nedenle, kumaş şeridi yüzü aşağı bakacak şekilde yüzeye yerleştirin..

Bu nedenle, kumaş şeridi yüzü aşağı bakacak şekilde yüzeye yerleştirin.

Kumaş parçasını 90 derecelik bir açı oluşacak şekilde bükün. Şimdi ortada bir delik oluşana kadar kenarları bükmeye devam etmeniz gerekiyor. Merkezde minimum boşluk kalana kadar kumaşı bükmeye devam edin. Kumaş yaklaşık 15 santimetre kalır kalmaz, ortaya çıkan şekil bir ütü ile ütülenmelidir. Son katlama da tamamlanır tamamlanmaz belli bir yapı oluşması için ürünü ağır bir cismin altına yerleştirmeniz gerekiyor..

Ayrıca bakınız: DIY oluklu kağıt güller

Şimdi kumaş şeritlerinden güzel bir gül dikmeye başlıyoruz

Şimdi kumaş şeritlerinden güzel bir gül dikmeye başlıyoruz.

Dikiş makinesini kullanmanıza gerek yoktur. İş genellikle bir iğne ve iplik ve hatta yapıştırıcı ile elle yapılır. İş daha hızlı ilerleyeceği için bir dikiş makinesi kullanmanızı öneririz. Ev yapımı kumaş çiçeğimizi düzeltiyoruz. Kıvrımlarda çizgiler görülebilir. Şimdi bandı tekrar katlamanız ve her kata dikmeniz gerekiyor. Çiçek oluşana kadar dikmeye devam etmeniz gerekir. Ürünü bir bütün halinde bir araya getirmek için son dikiş iki kez dikilmelidir..

Ürünü bir bütün halinde bir araya getirmek için son dikiş iki kez dikilmelidir.

Kumaş gülünün ortasındaki yapıştırıcıyı kullanarak bir boncuk veya başka bir dekorasyon – çekirdek ekleriz. Düzgün çalışmak için çok fazla yapıştırıcı kullanmanıza gerek yoktur..

Bir parçası çiçeğin kendisinden daha küçük olacak keçeden bir tutturucu yapıyoruz

Bir parçası çiçeğin kendisinden daha küçük olacak olan keçeden bir tutturucu yapıyoruz. Yapıştırılmış toka hazır olur olmaz gül süslemesini ölçebilirsiniz:

Yapıştırılmış toka hazır olur olmaz süslemeyi gül şeklinde ölçebilirsiniz.Bir kumaş gülün fotoğrafı, yeni başlayanlar için dekorasyon

Bir parçası çiçeğin kendisinden daha küçük olacak keçeden bir tutturucu yapıyoruz