Kumaştan yapılmış DIY Noel ağaçları, fotoğraf MK

Yeni Yıl yaklaşıyor, Noel ağacını düşünmenin zamanı geldi! Bu vazgeçilmez Yeni Yıl özelliği, son zamanlarda birçokları için pahalı bir zevk haline geldi! Ancak böyle bir sevinci olmayanlar için umutsuzluğa düşmemek için ekonomik ve çok yaratıcı bir seçenek sunuyoruz – kumaştan yapılmış el yapımı bir Noel ağacı!

Böyle bir Noel ağacı için malzemeler herkes için mevcuttur ve dikiş eğilimlerine gelince, her evde bol miktarda bulunur – endişelenmeyin, terzilik becerisinin tam bir amatörü bile böyle bir güzelliği dikebilir!

Kumaş Noel ağacımızdan ilham aldıysanız ve bunun gibi bir tane oluşturmak istiyorsanız, etrafınıza bir göz atın ve bunu yapmak için, yakında göreceğiniz gibi, bol miktarda çevrenizde bulunan uygun malzemeleri seçin:

 • Güzel parlak kumaş parçaları. İdeal olarak – 15×22 cm dikdörtgenler;
 • Karton (her kutu çikolata veya ayakkabıya uyar);
 • Yıldız için 5×5 cm boyutunda bir parça yoğun keçe kumaş;
 • Taban için keçe kumaş;
 • Dolgu maddesi olarak Sintipon;
 • Ladinimize sağlamlık kazandıracak küçük taşlar;
 • Güzel parlak düğmeler;
 • Bir sayfa beyaz kağıt;
 • Kalem veya kurşun kalem;
 • Hükümdar;
 • Pimler;
 • İplik, iğne, keskin makas.

Ve unutmayın – “özel” ve bulunması zor malzeme ve araçlar yok!

Kendi elinizle kumaştan bir Noel ağacı nasıl yapılır, adım adım MK

Uzun bir süre tereddüt etmeyelim, bunun yerine hayatımızdaki ilk paçavra Noel ağacımızı dikmeye başlayalım.!

Kumaştan yapılmış kendin yap Noel ağacı

1. Başlangıçta, Noel ağacımızın desene göre dikileceği parlak güzel kumaşları seçmemiz gerekiyor. Elinizin altında yeterince büyük bir kumaş parçası olmasa bile endişelenmeyin, birbirine zıt birkaç kumaş parçasını birleştirin. Evinizde bir dikiş makineniz varsa – süper, o zaman küçük bir dikdörtgen yapmak için iki veya üç parçayı hızlıca dikin:

Başlangıçta, Noel ağacımızın desene göre dikileceği parlak güzel kumaşları seçmemiz gerekiyor.

2. Kağıttan bir desen yapalım! Beyaz bir kağıda, bir kalem ve cetvel kullanarak, kenarları 19 x 12,5 cm olan bir dikdörtgen çizin.Makasla kesin, sonra tam ortadan ikiye katlayın, üst kattan alt köşeye bir köşegen çizin , bu çizgi boyunca dikkatlice kesin, açın – istenen boyuttaki üçgen hazır!

3. Deseni katlanmış iki kumaş parçasının üzerine yüz yüze gelecek şekilde yerleştirin. Güvenlik için birbirine sabitleyin. Kumaşa aktarmak için kağıt desenini daire içine alın. 1 cm dikiş payı ölçtükten sonra 2 parçayı kesin:

Hadi bir kağıt desen yapalım! Beyaz bir kağıda, kenarları 19 x 12,5 cm olan bir dikdörtgen çizmek için bir kalem ve cetvel kullanın.Kağıt desenleri

4. Kağıt desenini çıkarın ve Noel ağacının ayrıntılarını her iki taraftan da zımparalamaya başlayın. Dikiş makineniz varsa mutlaka kullanın ama yoksa el ile dikin, biz “iğneye dönüş” denilen bir dikişte ustalaşacağız. Bu dikiş bir makine hattına çok benzer ve hatta mukavemet açısından onunla rekabet edebilir.!

5. Ve şimdi iş parçamızı yüze çeviriyoruz, iyice düzeltiyoruz (özellikle üst kısım), alttan 1 cm büküyoruz ve iyice ütüliyoruz:

Ve şimdi boşluğumuzu içten dışa doğru çeviriyoruz.

6. Noel ağacının tüm iç kısmını synthpon ile doldurun, synthpon’un en geniş kısmına birkaç çakıl koyun. Sonra başka bir synthipon katmanı yapın.

7. Bir karton kutudan (herhangi bir) 7 cm çapında bir daire ve keçe kumaştan 7.5 cm çapında biraz daha büyük bir daire kesin, önce bir karton daire yerleştirin ve sonra keçe ile örtün ve Noel ağaçlarının ana kısmına “alt” dikmeye başlayın:

Bir karton kutudan (herhangi bir) 7 cm çapında bir daire kesin,

8. Yılbaşı zanaatı – Noel ağacı neredeyse hazır! Sadece “düğme” fenerlerle süslemek için kalır! Bunu yapmak için istediğimiz kadar farklı güzel düğmeler alıyoruz ve onları Noel ağacımıza dikiyoruz:

Bunu yapmak için istediğimiz kadar farklı güzel düğmeler alıyoruz ve onları Noel ağacımıza dikiyoruz.

9. Bir Noel ağacı var, üzerinde “oyuncaklar” var, sadece başın en üstünde büyük ve güzel bir yıldız eksik! Şimdi her şeyi düzelteceğiz! Makas, parlak keçe kumaş, bir yaprak kağıt ve bir kalem alıyoruz ve beş köşeli bir yıldızın kağıt desenini kesiyoruz..

Ortadan ikiye katlanmış keçe kumaşın üzerine kağıt desen koyuyoruz

Ortadan ikiye katlanmış keçe kumaşın üzerine kağıt desen koyuyoruz, kağıt yıldızı daire içine alıyoruz ve 2 adet olacak şekilde beş köşeli güzel bir yıldız kesiyoruz. Yıldız işareti 5×5 cm boyutunda olmalıdır, o zaman ideal olarak ağaca uyacaktır:

Yıldız işareti 5x5 cm boyutunda olmalıdır, o zaman ideal olarak ağaca uyacaktır:

10. Yıldızın iki yarısı bir overlok dikişi ile birlikte dikilir. Ayrıca, bir kirişi dikilmeden bırakmak önemlidir. Bu ışınları Noel ağacının tepesindeki bir yıldızın üzerine koyduk ve zaten tepeye bulutlu bir dikişle diktik, kesinlikle ışınların konturu boyunca hareket ettik:

güzel bir beş köşeli yıldızı kes

Zanaat – Noel ağacı tamamen hazır! Dikiş fazla yer kaplamadı! Büyük bir arzu ve heyecanla, bu tür Noel ağaçlarının bütün bir “pilini” dikebilir ve elbette sevinecekleri arkadaşlarınıza verebilirsiniz! Bu tür Noel ağaçlarını boncuklar, yapay elmaslar, madeni paralarla hayal edin, deneyin, süsleyin …