Bir makinede lastik bantlardan telefon kılıfı nasıl yapılır

iPhone veya akıllı telefonunuz için yeni bir kılıf mı istiyorsunuz? Modern gençlik arasında hatırı sayılır bir popülerlik kazanmış olan Rainbow Loom Bands lastik bantlarından yaratıcı bir kılıf yapmanızı öneriyoruz. Dokuma deseni oldukça uygundur ve bitmiş ürün telefonun işlevselliğini ihlal etmez. Benzer bir şema kullanarak, kendi ellerinizle herhangi bir akıllı telefon veya tablet için bir durum oluşturabilirsiniz..

Malzemeler:

– lastik bantlar Gökkuşağı Dokuma Bantları;

– makine;

– kanca.

Lastik bantlardan yapılmış bir telefon kılıfı için ana sınıf

1. Üç sıralı bir makine alın ve orta sırayı ondan ayırın. İlk ve son sıradaki tabloların farklı yönlere baktığından emin olun..

2. İkinci sütunla başlayın, üzerine elastik bir bant koyun, sekiz ile çevirin ve karşı sıranın üçüncü sütununa koyun..

3. Şimdi lastiği başka bir sıranın ikinci sütununun üzerine atın, sekiz rakamıyla bükün ve ilk sıranın üçüncü sütununa koyun. X harfi çıktı.

4. Kasada şarj cihazı için bir delik açmak için dört X yapın, birkaç gönderi atlayın. Sonra aynı dört harfi X yapın.

5. Tüm elastik bantları aşağı indirin ve şimdi elastik bantları sekiz şeklinde atın, ancak masanın üzerinden değil, paralel olarak.

telefondaki lastik bantlardan kılıf fotoğrafTelefon fotoğrafındaki lastik bantlardan örtü

6. Farklı bir lastik rengi alın ve lastiği her bir çubuğa aynı sıraya koymaya başlayın. Diğer sıraya da elastik bantlar koyun. Her iki tarafta lastik bantlarla iki sıra kapatılmalıdır..

Farklı renkte lastik bantlar kullanın ve lastik bantları her gönderide aynı sıraya koymaya başlayın.Farklı renkteki lastik bantları alın ve her gönderi için elastik bantları tek sıra halinde yerleştirmeye başlayın..

7. Şimdi tüm alt elastik bantları direklerden yukarı doğru tığlayın ve içe doğru katlayın.

8. Elastik bantları 6. adımdakiyle aynı şekilde takın ve alt elastik bantları bir kanca ile direğin içinden tekrar kaldırın.

Şimdi tüm alt elastik bantları direklerden yukarı doğru tığlayın ve içe doğru katlayın.

9. Kapağın alt ve yan kısımları dışa dönüktür. Şimdi bazı lastik bantları kapatmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, bir taraftan üç sütun sayın. Üçüncü sütunda, lastik bandı tığlamanız ve başka bir sütuna aktarmanız gerekir. Yani 3. kolondan başlayıp diğer tarafta 3. kolonda bitirmişlerdir..

İlk sıranın orta direklerinden tüm elastikleri çıkarın.

10. İlk sıranın orta direklerinden tüm elastik bantları çıkarın.

11. 3. sıradan başlayarak lastik bantları saat yönünün tersine kaydırın.

12. Şimdi alt lastik bantları direklerden içeri doğru kaldırın.

13. Adım 11-12’yi on altı kez tekrarlayın..

14. Önceki paragraflarda boş olan direklere bile lastik bantlar atın. 3 sütun sayın, elastik bandı örmeye ve bir sonraki sütuna atmaya başladığınız 3..

3 sütun sayın, elastik bandı örmeye ve bir sonraki sütuna atmaya başladığınız 3.

15. Direklerin üzerine alt lastikler atılmalıdır..

16. Bir sonraki sırayı makinenin her yerine kaydırın ve lastik bantları tekrar çıkarın. Kamera için bir delik açmak için bir gönderiyi atlamanız gerekir..

17. Dokumayı tamamlamak için elastik bantları 3. adımdaki gibi haç ile atın. Ardından 6. adımı tekrarlayın. Alt lastik bantları alın ve direklerin üzerine atın.

18. Şimdi direk üzerindeki en düşük elastik bandın yanındaki direk üzerine atılması gerekiyor. Tüm alt lastik bantlar bu şekilde çıkarılır. Yani iki kez tekrarlayın.

19. Ayrı bir lastik bant alın, bir sütundaki lastik bantlardan geçirin ve daha sonra içine örmeniz gereken bir ilmek yapın. Bundan sonra, tüm lastik bantları makineden çıkarın..

Telefondaki lastik bantlardan kılıf youtube

Loom bant kitlerinin avantajları düşük fiyattır. Bugün, silikon lastik bantlardan herhangi bir el işi yapılabilir, asıl mesele bir kanca ve bir makine ile çalışmanın temel ilkelerine hakim olmaktır. Bu tür el sanatları, hayal gücünü ve el hareketliliğini iyi geliştirir, bu nedenle ebeveynlerin çocuklarıyla ilginç boş zaman geçirmelerine yardımcı olacaktır. Kancanın bir dizi elastik bant ile satın alınması gerekmez, normal bir kroşe kancası ile değiştirilebilir. Bir Gökkuşağı Tezgah Bandı seti seçerken, lastik bantların sayısına ve makinenin boyutuna dikkat edin..

Umarım makalemiz telefondaki lastik bantlardan kılıf sana faydalı oldu. Bu el sanatları bölümünde bulabileceğiniz daha fazla el işi