yeni yıl için balonları kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz

En popüler Noel ağacı oyuncağı tatil topudur. Nitekim her yıl yeni yıldan önce insanlar evdeki Noel ağaçlarını farklı renklerde toplarla ve farklı bir forumla süslüyor. Ancak, her yıl giderek daha fazla yeni trendin modaya girdiğini belirtmekte fayda var. Örneğin, yeni yıl için Noel ağacını toplarla süslemek zaten sıkıcı hale geldi. Bugün, zanaatlarının ustaları, bu Noel ağacı süslerini süslemekle meşgul, onlardan gerçek sanat eserleri yaratıyor. Bu nedenle, bu yazıda kendi ellerimizle bir Noel topları dekorunun nasıl yapılacağı hakkında konuşmaya karar verdik..

Noel toplarını kendi ellerimizle süslüyoruz. harika fikirler

Bağcıklar ve boncuklarla süslenmiş şenlikli toplar.

Bir Noel topunu süslemenin en kolay ve aynı zamanda en şirin yolu, onu parlak bir kordon veya boncuklarla süslemektir. Topunuzu gerçekten şenlikli yapmak için ona parlak bir dantel yapıştırmanız gerekir. İşinizde boncuklu bir ip de kullanabilirsiniz. Ne tür toplar alabileceğinize bakın..

yeni yıl için balonları kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz

Noel toplarını kendi elleriyle süslemek

dekor noel topu

Pullarla süslenmiş Noel topu.

Bu dekorasyon yöntemi için özel bir mağazadan payetler satın alın. Ve Noel ağacı için topu köpükten yapın. Şimdi payetleri üst üste getirin. Bunu yaparken pinleri kullanın..

yeni yıl için balonlar nasıl süslenir

Dergi sayfalarından bir Noel ağacı için top.

Normal bir köpük topu farklı malzemelerle süsleyebilirsiniz. Burada sizin için en iyi yolları önereceğiz. Örneğin, bir sonraki dekorasyon yöntemi için gereksiz bir dergi kullanın. Yaprakları yırtın ve her sayfayı bir demet halinde bükün. Dekorasyon için bu koşum takımlarından birkaçına ihtiyacınız olacak. Böyle bir demetin ucu topun tepesine yapıştırılmalı ve ardından topun tüm çevresine sarılmaya devam edilmelidir..

yılbaşı topu nasıl süslenir

DIY Noel top dekoru

Dantel ile süslenmiş Noel top.

Bu yazıda, bir Noel ağacı için Noel toplarının nasıl süsleneceğini tartışmaya karar verdik. Topu dantelle süslemek çok hoş görünecek. Bu iş için dantel alın. Malzemeden tek tek parçalar kesmelisiniz. Bu parçaları köpük topun üzerine yapıştırıcı ile yapıştırmalısınız. İşinizde PVA tutkalı kullanın. Tutkal kuruduğunda, zanaatı beyaz akrilik boyayla boyayın. Daha sonra bronz akrilik boya alıp tekrar ürünün üzerini boyarız. Ardından, topu temiz bir süngerle silin. Bu tür eylemlerin bir sonucu olarak, topun yüzeyi yaşlanacaktır. Şimdi kolye şapkasını yapıştırın ve güzel bir saten kurdele bağladığınızdan emin olun..

kendi ellerinizle noel topunu dekore edin

Topu dantelle süslemek için başka bir seçenek.

Noel topları nasıl süslenir

Noel toplarını makarna ve düğmelerle süsleme.

Ağacınızı yeni yılda süslemek için sıra dışı ve aynı zamanda parlak toplar istiyorsanız, onları kendiniz yapın. Topları kendiniz süslemekten sıkıldıysanız, çocuklarınızı bu etkinliğe dahil edin. Bunun nedeni, aşağıdaki dekor yönteminin onlar için herhangi bir zorluk yaratmamasıdır. Bir okul öncesi çocuk bile makarna ve düğmeleri bir köpük topun üzerine yapıştırabilir. Ve bu süreci izleyebilir ve gerekirse onlara yardımınızı sunabilirsiniz..

bir Noel topu nasıl dekore edilir

noel top dekorasyonu

Noel toplarını kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz

dekor noel topu

Dekorasyon olarak zarif bir saten kurdele kullandığınızdan emin olun..

Makarna veya bozuk para ile yapıştırılan toplar ilginç görünecek. Bu oyuncaklar aynı zamanda Noel ağacınızı süslemede de hak ettikleri yeri alabilirler..

Noel top dekoru

DIY Noel topları dekoru

Bir sır ile şeffaf balonlar.

Yeni Yıl’da sıradan bir şeffaf top bile ilginç bir dekoratif eşya haline gelebilir. Sadece çeşitli dekor öğelerini topun iç yüzeyine yerleştirin. Burada, hayal gücünüzü açın ve orijinal bir şey yapın.

Kendi elinizle bir Noel ağacı için bir top nasıl dekore edilir

İpliklerle süslenmiş toplar.

Örgü severler, Noel ağacı için topları güzel ipliklerle süsleyebilecekler. Burada tığ işi veya örgü tekniklerini kullanabilirsiniz. İlk olarak, tığ işi tekniğini kullanarak Noel topları için bazı fikirler sunacağız..

DIY Noel topu

topu kendi ellerinle süslemek

DIY Noel topları dekoru

Ve işte örgü tekniğindeki toplar.

DIY Noel topları dekoru

DIY Noel topları dekoru

Noel toplarını boyamak ne kadar güzel

Bu yazının yukarısında, topları süslemek için birkaç fikir sunduk. Ancak bunların hepsinin topları süsleme yöntemleri olmadığı söylenmelidir. Şimdi Noel toplarını kendi elinizle nasıl boyayacağınız hakkında konuşmaya değer. Bu iş için özel bir parıltı jeli kullanın..

İşin kendisine gelince, bir top almalı ve bunun için uygun jel rengini seçmelisiniz. Topun yüzeyine çok çeşitli şekiller ve desenler çizin.

noel top dekoru

bir Noel topu nasıl dekore edilir

Gereksiz CD’lerden kırıntılarla bir Noel ağacı için bir top süslemek.

Noel topunun çok ilginç görünmesi için gereksiz disklerden kırıntılarla süsleyin. Elbette bu iş için diskleri zımparalamalısınız. Ek olarak, hazırlamanız gerekir:

 • Süslemek için Noel topları,
 • mutfak veya metal makas,
 • Elek,
 • gereksiz karıştırıcı,
 • koruma için gözlük,
 • temiz kap.

DIY Noel topları dekoru

İlerlemek:

 1. Önce küçük parçalar yapmak için bir disk alıp makasla kesmeniz gerekiyor..
 2. Diskin parçalarını blendera gönderiyoruz, kapağı kapatıyoruz. Bu işlemden sonra blenderin direkt kullanıma uygun olmayacağını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, bu durumda zaten gereksiz olan tekniği kullanın..
 3. Pulları diskten bir elek içine dökün ve elek altına bir kap yerleştirin. İçerik elemeye değer.
 4. Şimdi bir top alıyoruz, tutkalla yağlıyoruz. Topu parıltılar içinde yuvarlayın. Aynı zamanda, onu montajdan tutmanız gerekir..
 5. Tutkal kuruduğunda, topun yüzeyindeki fazla parıltıyı çıkarın..

noel top dekorasyonuzanaat noel topuDIY Noel topları dekoruDIY Noel topları dekoruDIY Noel topları dekoru

Oymacılık tekniğini kullanarak bir Noel topunu dekore etme.

Oymacılık tekniğini kullanarak Noel toplarının ne kadar güzel göründüğünü anlatmaya değmez. Yılbaşı güzelliğini daha da güzelleştirecek balolarınızı kendiniz yapmalısınız. İş için şunları hazırlamanız gerekir:

 • Noel topları,
 • çok katmanlı baskılı kağıt peçeteler,
 • dekupaj için fırça ve tutkal.

yılbaşı topu nasıl süslenir

İlerlemek:

 1. İlk olarak, çalışma sırasında müdahale edebilecek tüm toplardan montajı çıkarıyoruz..
 2. Şimdi, bir fırça ile topa yapıştırıcı sürün.
 3. Dekupaj peçeteyi katmanlara ayırın. Çalışmak için baskılı bir katmana ihtiyacınız var. Düzgün kesmeniz gereken baskı.
 4. Ardından, kağıt parçalarını topun yüzeyine yapıştırmaya başlıyoruz. Ayrıca kağıdın üzerine dekupaj yapıştırıcısı da sürmelisiniz. Kağıdı yavaşça düzeltin. Top şimdi tamamen kurumalıdır.
 5. Şimdi yuvaları topa takıyoruz.

yılbaşı topu nasıl süslenirNoel topları nasıl süslenirdekupaj tekniğiyılbaşı topu nasıl süslenir

Nihayet

Tabii ki, bu makale Noel toplarını süslemek için sadece birkaç fikir içeriyor. Dekorasyon fikirlerimizi kullanabilir veya kendi ellerinizle ilginç bir şey yaratmak için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz..