Paskalya ana sınıfları için yumurtaların dekupajı: peyp-art, decopatch

Paskalya ana sınıfları için oymacılık yumurtaları

Birkaç yıldır, dekupaj, deneyimli ve deneyimsiz iğne kadınları arasında en sevilen teknik olarak kabul edildi. Bu sanatın özü, resimleri yapıştırarak yüzeyleri süslemektir. Dekupaj için desenli peçeteler, pirinç kağıdı veya özel kartlar kullanabilirsiniz. Yapıştırma işleminden sonra ürün dikkatlice zımparalanır ve verniklenir..

Master’ın temel amacı, herhangi bir eleman üzerinde mükemmel pürüzsüz bir yüzey elde etmektir. Patchwork, patchwork oymacılık tarzında peçeteler kullanarak ve kağıt sanatı tekniğini kullanarak Paskalya için yumurta oymacılığını kendiniz yapmayı öneriyoruz..

Patchwork, patchwork oymacılık tarzında peçeteler ve kağıt sanatı tekniğini kullanarak Paskalya için kendin yap yumurta oymacılığı yapmayı öneriyoruz.

Dekupaj yumurtaları için malzemeler:

– haşlanmış beyaz yumurta;

– desenli peçeteler;

– nişasta;

– Su;

– Gıda boyası;

– püskül.

Peçete ile oyma yumurta

Dekupaj için hem haşlanmış hem de çiğ yumurta alabilirsiniz. Yüzeyi boyamayı kolaylaştırmak için beyaz olan yumurtaları seçmek en iyisidir. Mutfağın veya oturma odasının içini uzun süre süsleyecek bir el işi yapmak istiyorsanız, çiğ yumurtadan bir boşluk hazırlayın..

Peçete ile oyma yumurta

1) Bunu yapmak için, her iki tarafta delikler açmanız ve beyazı ve sarısı üflemeniz gerekir. Sonra iyice durulayın ve iş parçasını kurutun.

2) Nişasta ve sudan hamur yapmak kolaydır (10 gram nişasta ve 50 ml su). Karışımı mikrodalgada 1 dakika önceden ısıtın, ara sıra karıştırarak. Dekupaj için sıradan PVA kullanımına izin verilir. Bazı iğne kadınları peçeteleri jelatin solüsyonu veya çırpılmış yumurta akı ile yapıştırır..

3) Oymacılık için peçeteler 3 katmandan oluşur – üstte desenli ve iki tabanda. Üst katmanı ayırın ve boyutu ve şekli görüntüye bağlı olan küçük parçalar halinde kesin..

4) Bir fırça ve su kullanarak peçete parçalarını yumurtanın yüzeyine yayın. Şimdi 2. adımda hazırlanan macunu alın ve iş parçasını iyice kaplayın. Bunu bir stand üzerinde yapmak uygundur, eğer orada değilse, yumurtayı normal bir bardağa yerleştirin..

5) Yumurtaları 10-15 dakika kurumaya bırakın ve son dekorasyona geçin. Kalan macuna biraz altın veya gümüş gıda boyası ekleyin ve teknenin yüzeyini tekrar kaplayın..

6) Yumurtaları iyice kurulayın. Bunu yapmak için, sıcak altında bir tel raf kullanabilirsiniz..

Haşlanmış yumurtayı değil, bir boşluk bıraktıysanız, tamamen kuruduktan sonra yüzeyi vernikle açın..

Ayrıca okuyun: Oymacılık şampanya şişeleri

Decopatch – bir tür dekupaj

Decopatch - bir tür dekupaj

Dekopaj, cam ve ahşap da dahil olmak üzere herhangi bir yüzeyin parçalarla yapıştırıldığı dekupaj çeşitlerinden biridir. Decopatch, sadece katı malzeme ile değil, ayrı parçalar-parçalar ile yapıştırma anlamına gelir. Yumurtaları patchwork bezle süslemeyi öneriyoruz.

Malzemeler:

– plastik yumurta;

– pamuklu kumaş parçaları;

– PVA tutkalı;

– fırçalamak;

– boncuklar.

Patchwork yumurta oymacılığı ana sınıfı

1) Kumaş herhangi bir şekle sahip parçalar halinde kesilmelidir..

2) Plastik yumurtanın yüzeyini tutkalla kaplayın. Plastik yoksa, bir tavuk yumurtası üfleyebilir veya tahta bir boşluk kullanabilirsiniz..

Patchwork yumurta oymacılığı ana sınıfı

3) Parçaları dikkatlice yumurtanın üzerine yapıştırın ve üstlerini tutkalla yağlayın..

4) Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra ürünü kurumaya bırakmanız gerekir..

Bir yamadan bir gülü hafifçe bükebilir, dikebilir veya yapıştırabilir ve üstüne boncuklar veya boncuklar yapıştırabilirsiniz.

5) Bir yamadan bir gülü hafifçe bükebilir, dikebilir veya yapıştırabilir ve üstüne boncuklar veya boncuklar yapıştırabilirsiniz..

6) Gülü yumurtanın üzerine yapıştırın.

Deko-yama tekniğinde sadece kumaş değil, aynı zamanda ahşap, kumaş veya kürk dokusunu taklit etmenizi sağlayan özel kağıt da kullanılır. Bu durumda parçaların birleşim yerleri tamamen görünmez hale gelir. Modern iğne kadınları birkaç tekniği birleştirir ve gerçek şaheserler yaratarak dekupaj yumurtaları yapar..

kağıt sanat yumurta

Son zamanlarda, Tatyana Sorokina tekniğini kullanarak dekupaj ile birlikte kağıt sanatı popüler olmuştur. Bunun için peçetelerden flagella hazırlanır ve daha sonra yüzeye yapıştırılır..

1) Dekupaj peçetelerinden veya kağıt mendillerden kamçı yapmak oldukça basittir, ellerinizi suda hafifçe ıslatın. İlk önce yumurtayı peçetelerle ayırabilir ve ardından yüzeyi tutkalla yağlayarak flagella ile süsleyebilirsiniz. Flagella’dan herhangi bir deseni katlamak veya bir yazıt yapmak kolaydır.

Bunun için, daha sonra yüzeye yapıştırılan peçetelerden flagella hazırlanır.

2) Kağıt zanaat üzerindeki desenlerin simetrik olmasını istiyorsanız önce kurşun kalemle çizin. Flagella yerleştirildikten sonra kurumasını bekleyin ve ardından boyamaya devam edin. Kabartmalı deseni orijinal olarak buğday, boncuklar veya boncuklar kullanarak süsleyebilirsiniz..

Videoyu izleyin: Paskalya için yumurta oymacılığı

Oymacılık tekniğinin çeşitleri, dekor öğelerini dekore ederken deney yapmanızı sağlar. Gerçek el sanatları hayal edin ve yaratın – başyapıtlar.