Tek kullanımlık çatallardan bir Noel ağacı nasıl yapılır. MK

Plastik tabaklar günümüzde çok popüler çünkü çok sayıda misafir geldiğinde, pikniklerde veya yürüyüşlerde vazgeçilmez oluyorlar. İlk kez ABD’de plastik bardaklar yapılmaya başlandı ve daha sonra dünya çapında yaygın olarak kullanılan plastik tabaklar, kaşıklar, çatallar ve bıçaklar ortaya çıktı. Modern iğne kadınları plastik çatallar için başka bir kullanım buldular: onlardan orijinal el sanatları yapmayı öğrendiler. Bu yazıda kar beyazı yapmayı öğreneceksiniz. plastik çatallardan yapılmış balıksırtı.

Malzemeler (düzenle):

– tek kullanımlık şarap bardağı;

– şarap kadehi için plastik stand;

– tek kullanımlık çatallar -76 adet;

– tutkal tabancası;

– kulak temizleme çubukları.

Ustalık sınıfı: Plastik çatallardan yapılmış Noel ağacı

Bir zanaat yapmak için yeterli olmaları için önceden birkaç paket çatal satın alın. Temiz ve kuru bir plastik bardak alın – üzerine çatalları yapıştıracaksınız.

Bir zanaat yapmak için yeterli olmaları için önceden birkaç paket çatal satın alın. Temiz ve kuru bir plastik bardak alın - üzerine çatalları yapıştıracaksınız.

Şarap kadehi için birbirine yapıştırmak istediğiniz iki bardak altlığı alın. Noel ağacınız için sağlam bir temeliniz olacak..

Şarap kadehi için birbirine yapıştırmak istediğiniz iki bardak altlığı alın. Ağaç için sağlam bir temeliniz olacak.

Şimdi bardağı ters çevirin ve geniş kısmı ile bardak altlıklarından iş parçasına yapıştırın. Bir Noel ağacı için koni şeklinde bir şekle sahipsiniz..

Şimdi bardağı ters çevirin ve geniş kısmı ile bardak altlıklarından iş parçasına yapıştırın. Artık ağaç için konik bir şekle sahipsiniz.

Ayrıca okuyun: Bir şişe şampanya ve çikolatadan yapılmış Noel ağacı

Çatalların bazılarını kesin, ancak hepsinin aynı uzunlukta olması önemlidir. Noel ağacı çatallarını camın altından yapıştırmaya başlayın.

Bazı çatalları kesin, ancak hepsinin aynı uzunlukta olması önemlidir. Ağaç çatallarını camın altından yapıştırmaya başlayın.

Alt sırayı yapıştırdıktan sonra, çatallar dama tahtası deseninde yapıştırılırken bir sonrakine geçin. Çatalları ağacın tepesine kadar yapıştırmaya devam edin. Bunu yaparken, plastik sapı kademeli olarak kısaltın..

Alt sırayı yapıştırdıktan sonra, çatallar dama tahtası deseninde yapıştırılırken bir sonrakine geçin. Çatalları ağacın tepesine kadar yapıştırmaya devam edin. Bunu yaparken, plastik sapı kademeli olarak kısaltın.

Birkaç pamuklu çubuk alın ve çapraz olarak katlayın. Bir kar tanesine sahip olacaksınız. Ağacın tepesine yapıştırılabilir..

Birkaç pamuklu çubuk alın ve çapraz olarak katlayın. Bir kar tanesine sahip olacaksınız. Ağacın tepesine yapıştırılabilir.

Zanaatın yeşil olmasını istiyorsanız, ağacı sprey boya ile kaplayın. Kış güzelliği hazır.

Zanaatın yeşil olmasını istiyorsanız, ağacı sprey boya ile kaplayın. Kış güzelliği hazır.

Plastik çatallardan yapılmış bir Noel ağacı farklı şekillerde yapılabilir. Örneğin, tek kullanımlık bardaklarınız ve onları temsil eden standlarınız yoksa, birkaç plastik ekşi krema kabı kullanın. Teknenin temel prensibi, koni şeklinde bir taban hazırlamak ve tek kullanımlık çatallarla yapıştırmaktır. Kendi elinizle kartondan veya plastik bir şişeden bir ağaç çerçevesi yapabilirsiniz..

Güzel bir plastik Noel ağacı, kış iç dekoru olarak kullanılabilir. Minimum maliyet gerektirdiği ve çok yaratıcı göründüğü için anaokulundaki çocuklarla böyle bir zanaat yapmak kolaydır. Kullanılmış tek kullanımlık sofra takımlarını atmak için acele etmeyin, çünkü iğne işi için kullanılabilir..