plastik kaşıklardan el işi nasıl yapılır

Dünyanın her yerindeki iğne kadınları, en ucuz malzemeden bile eşsiz bir şaheser yapabilir. Gerçekten de, bugün birçok insan kullanışlı malzemelerden el sanatları yaratmaya bayılıyor. Ek olarak, el sanatları için ucuz malzemeler bile kullanılabilir. Bu nedenle, bu yazıda evde plastik kaşıklardan ne tür el sanatları yapabileceğinizi bulmaya çalışacağız. Plastik kaşıklardan yapılan el sanatlarının çok ilginç göründüğünü söylemeye değer. Ve plastik kaşıklar, yelpaze ve çiçek yapmak için en iyisidir. Plastik kaşıklardan yapılan el işleri tek başına yapılmamalıdır. Ve eğer çocuklarınız varsa, onları bu heyecan verici aktiviteye bağlayın..

Plastik kaşıklardan hangi el sanatları yapılır?

Plastik kaşıklardan çiçekler.

El sanatları çok çeşitli olabilir. Ancak bu durumda plastik kaşık kullanacağız. Ve şimdi güzel bir lale buketi oluşturmak için bir ustalık sınıfı vereceğiz. Plastik kaşıklardan lale yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • yeşil ve kırmızı oluklu kağıt;
 • PVA fırçası ve tutkalı;
 • yeşil elektrik bandı;
 • plastikten yapılmış kaşıklar, her çiçek için 5 adet kaşığa ihtiyacınız olacak.

plastik kaşıklardan el işleriplastik kaşıklardan el sanatları fotoğrafıplastik kaşıklardan hangi el sanatları yapılırplastik kaşıklardan kendi elleriyle ne yapmalıplastik kaşıklardan el sanatları fotoğrafı

İlerlemek:

 1. Her şeyden önce, kırmızı kağıdı kareler halinde kesmeye değer. Daha sonra kaşıklar her kareye sarılmalıdır. Ardından, PVA tutkalı yardımıyla her şey sabitlenmelidir..
 2. İkinci fotoğraftaki gibi boşluklara sahip olmalısınız..
 3. Sonra, lale toplamaya değer. Bu durumda önce 2 kaşık takılır sonra bunlara 3 kaşık daha eklenir.Çiçekler yeşil elektrik bandı ile sabitlenmelidir..
 4. Şimdi yaprakları yeşil kağıttan kesmelisin.
 5. Yapraklar çiçeğin sapına yapıştırılmalı ve bir kurdele ile bağlanmalıdır..

plastik kaşıklardan el işi nasıl yapılır

Ve işte bitmiş zanaat.

Plastik kaşıklardan nilüfer yapımı.

Bu yazıda plastik kaşıklardan hangi el sanatlarının yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Ve açıklamaya ek olarak, bu makalede bu el sanatlarının fotoğraflarını görebilirsiniz..

Tek kullanımlık kaşıklardan nilüfer yapmak için farklı boyutlarda olacak plastik kaşıklar satın almanız gerekir. Bu miktarda nilüferin ortasında olacak küçük kaşıklar da olmalıdır..

plastik kaşıklar basit el sanatlarıplastik kaşıklar diy ana sınıfplastik kaşıklardan el işleriplastik kaşıklardan el sanatları adım adım fotoğrafplastik kaşıklardan el işi nasıl yapılırplastik diy kaşıklar

 • Tüm kaşıkların sapları kesilmelidir..
 • Bundan sonra bir tutkal tabancası ile birbirine sabitlenmeleri gerekir..
 • Aynı şekilde ikinci kaşık sırasını da sabitlemelisiniz..
 • Ortası için plastik bir şişe kullanmalısınız. Şişeden 12x3cm boyutunda bir şerit kesmelisiniz. Şeridin bir kenarında bir saçak yapmalısınız. Ardından, şeridi yuvarlamalı ve tutkalla sabitlemelisiniz. Saçakları sarı boyalarla boyamalısınız. Ardından şeridi bırakın ve kurumasını bekleyin..
 • Orta kuru ise, yapraklara yapıştırılmalıdır..
 • Bir sonraki adım yaprakları yapmaktır. Ve bu durumda yeşil bir şişe kullanıyoruz.

plastik kaşıklardan el işleri photo

Ve işte hazır nilüferler. katılıyorum çok güzel görünüyorlar.

Plastik kaşıklardan uğur böceği.

Plastik kaşıklardan sevimli çiçeklere ek olarak, sevimli ve parlak uğur böcekleri yapabilirsiniz. Bu tür böcekleri yapmak kolaydır.

Bunu yapmak için plastik kaşıklar almalı, saplarını kesmeli ve kaşıkları kendiniz boyamalısınız. Daha sonra tutkalla birbirine yapıştırılabilirler. Ve bir kafa oluşturmak için hacimsel bir düğme kullanabilirsiniz..

plastik kaşıklardan basit el işleri

Aynayı plastik kaşıklarla süslüyoruz.

Plastik kaşıklar, el işi yapmaktan daha fazlası için kullanabileceğiniz bir malzemedir. Bu malzemenin ev mobilyalarının dekorasyonu için uygun olduğu ortaya çıktı. Örneğin, evde harika bir ayna dekorasyonu olacak güzel bir çerçeve yapabileceksiniz. Böyle bir güzellik yaratmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • bir sürü plastik kaşık,
 • bir parça kalın karton,
 • fırça ve boya,
 • makas ve yapıştırıcı.

İlerlemek:

 1. Önce aynanın ölçülerini almalısın, sonra tüm ölçüler kartona aktarılmalıdır..
 2. Bundan sonra, kartonda bir delik açılır ve gelecekte kullanacağınız bir daire kalır..
 3. Şimdi plastik kaşıklarla uğraşmaya başlıyoruz. Dekorasyon için sadece kaşıkların kendilerine ihtiyacımız var. Bu kaşıkları, içbükey tarafı üste gelecek şekilde kenar boyunca yapıştırmalısınız. Bu, kartonun tüm alanını bu şekilde doldurmanız gerekir..
 4. Sonunda, zanaat boyanmalıdır. Zanaat tek bir renge sahip olabilir veya iki tonlu olabilir. Boyama el sanatları için sprey boya kullanılması tavsiye edilir..

plastik diy kaşıklar

Plastik kaşıklardan yapılmış şamdan.

Burada plastik kaşıklardan sadece bazı el sanatlarını fotoğraflarla ve adım adım listeledik. Ve bu el sanatlarının sayısına, kendi ellerinizle de yapabileceğiniz orijinal bir küçük şey daha eklemeye değer. Böylece kaşıklardan orijinal bir şamdan yapabileceksiniz. Bu durumda, sadece tutkalla yapıştırmanız gereken kaşıkları da kullanmalısınız. Sonunda, mumun kendisini üste takmaya değer. Bu tür şamdanlar, kesinlikle herhangi bir tatil için harika bir dekor unsuru olacak..

plastik kaşıklardan hangi el sanatları yapılır

Nihayet

Bu makale, plastik kaşıklardan el işi yapmayı öğrenmenize yardımcı oldu. Ve burada bazı yaratıcı seçenekler gösterdik. Mutlaka beğeneceksiniz ve evinizde büyük bir keyifle yapmak isteyeceksiniz. Genel olarak, benzersiz güzellikte el sanatları yaratmaya hemen şimdi başlayın ve bundan yalnızca olumlu duygular elde edin..