Fotoğraf ve açıklama quilling el sanatları

Quilling, kağıt şeritlerden el işi yapma sanatıdır. İlginçtir ki, tekniğin adı nihai sonucu değil, sürecin kendisini yansıtır. Bir zamanlar, bir kuşun tüyüne kağıt şeritler sarılır, bu nedenle “quilling” adı verilir. Orta Çağ’da manastırlar, kitap yazmak, soyunma kağıdı, kitap basmakla uğraştıkları bilginin konsantrasyonuydu. Kağıt özenle işlendi, böylece artıklar bile atılmadı. Bu nasıl ilk quilling el sanatları. Bu makalede, quilling için hangi araçların gerekli olduğunu ve ayrıca hangi iş parçası biçimlerinin olduğunu öğreneceksiniz..

El sanatları quilling için araçlar

evde bulabileceğiniz araçlar

Quilling oldukça basit ve uygun fiyatlı bir sanat olduğu için evde aletler bulabilirsiniz..

İhtiyacın olacak:

– cımbız;

– makas;

– kağıt veya renkli kağıt;

– zamk;

– kürdan;

– karton;

– hükümdar:

– şablon;

– kağıt kıvırma aleti.

Quilling için, bugün zaten kesilmiş kağıt şeritleri ve bir kıvırma aleti içeren bütün setler satılmaktadır. İkincisini kendiniz yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, ucunu bölmeniz gereken tahta bir çubuk veya kırık gözle bir çingene iğnesi kullanın..

Ayrıca ilginizi çekecek: Quilling tekniğini kullanan ahşap

Quilling için boşluk formları kendin yap

Quilling el sanatları oluşturmak için birçok teknik vardır, ancak bunlar kağıt şeritlerinden yapılan boşluklara dayanır. Yapmayı planladığınız zanaat türüne bağlı olarak uygun boşlukları seçin.

Quilling için uygun boşlukları seçinQuilling boşlukları

  1. Kenar boş. Çiçeklere hacim kazandırmak için kullanılır. Her iki taraftan bir kağıt şeridi kesilir ve sonra kıvrılmaya başlarlar..
  2. Sarmal. Sıkı bir spiral yapmak için şeridi iğnenin etrafına sarmaya başlayın ve hemen hafifçe yapıştırın. Sonunda, iş parçasını iğneden çıkarmanız ve çözmemeniz yeterlidir..
  3. Serbest spiral. Benzer şekilde yapılır, yani bir iğnenin etrafına bir kağıt şeridi sarılır. Daha sonra rulo çıkarılmalı ve hafifçe açılacağı şablona yerleştirilmelidir. Bitmiş spirali uçlara yapıştırın.
  4. Bir damla. Bu boşluk için kağıttan bir spiral yapılır ve daha sonra parça bir uçtan hafifçe bastırılır. Normal kavisli uçtan farklı bir kavisli damla yapabilirsiniz.. Ücretsiz spiral - yeni başlayanlar için kendin yap boşlukları
  5. Ok. Bir spiral yapmanız ve ardından bir şerit yapmak için her iki taraftan bükmeniz ve bir kenardan bir ok bükmeniz gerekir..
  6. Hilal. Bir kenardan kıvrılan ve hilal şekli verilen bir spiralden bir parça yapılır..
  7. Göz. Bir göz yapmak için serbest bir spiralin boşluğunu iki kenardan bükün.
  8. Yıldız. Spiralden bir yıldız oluşturun, farklı kenarlardan köşeleri sıkıştırın.
  9. Kuş ayağı. Kağıdı bir iğneye veya özel bir alete sarın, boşluktan bir üçgen yapın. Bir tarafta kuş ayağı oluşturun.
  10. taç yaprağı. Bu boşluk için bir göz yapın ve ardından köşeleri farklı yönlerde bükerek uygun bir taç yaprağı oluşturun..

Quilling el sanatlarının popülaritesi, acemi ustaların zaten ilk andan itibaren güzel el sanatlarına sahip olmasından kaynaklanmaktadır..

Quilling el sanatlarının popülaritesi - çeşitli el sanatları yaratma yeteneği

Ayrıca Okuyun: Yeni Başlayanlar için Quilling Crafts

DIY zanaat fikirleri, quilling’den kartpostallar

Bugün, quilling, güzel kartpostallar veya resimler oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır..quilling'den güzel kartpostallar veya resimler

Quilling için temel formlarda ustalaşırsanız, gelecekte sadece kartpostallar ve aplikler değil, aynı zamanda hacimsel 3D şekiller ve çizilenlerden daha kötü olmayacak büyük resimler de yapabileceksiniz..

çizilenlerden daha kötü olmayacak büyük resimler.

Yararlı videoyu izleyin: Quilling Template. Aynı boyutta quilling elemanları nasıl yapılır

Nasıl yapılacağına dair makalemizi umuyoruz fotoğraflarla quilling el sanatları yardımcı oldu. Fotoğraflarla yapılan bitmiş çalışmanın sizin için bir ilham kaynağı olmasına izin verin ve ayrıca kartpostallar ve resimler için yeni fikirler bulmanıza yardımcı olun. Kendi elinizle birçok ilginç ürün yapabilirsiniz, asıl şey sabırlı olmak ve hayal gücünü göstermektir..