Külotlu çorap fotoğrafından kendin yap bebekleri. Yeni başlayanlar için talimatlar

İğne işi yapmayı seviyorsanız ve el sanatlarına değer veriyorsanız, o zaman yapmayı deneyin. kendin yap bebek tayttan. Dikiş bezi bebeklerinde yeni başlayanlar ve adım adım ustalık sınıfları için fotoğraf talimatları sunuyoruz. Bu tür el sanatları iyi bir hediye veya iç dekorasyon olacaktır..

Okumanızı öneririz: Tekstilden bebeklerin kalıpları ve kalıpları

Naylon bebeklerin üretim teknolojisi

Şu anda, kendi elinizle tayttan bir bebek yapmanın iki yolu var. Yeni başlayanlar için en kolay seçenek çerçeve el sanatlarıdır. Bunları yapmak için gerekli boşlukları kartondan kesmeniz ve naylonla örtmeniz gerekir. Kakas üzerine bebek dikmek için başka bir seçenek de tel ve kartondan. Bu durumda ürününüz biraz hareketli hale gelebilir..

Daha karmaşık bir teknoloji, çerçevesiz bir bebek yapmaktır. Bunu yapmak için, taytlardan ayrı parçalar yapmanız, dolgu ile doldurmanız ve ardından birbirine bağlamanız gerekir. Sadece bebeğin vücudunu yapma sürecini doğru bir şekilde tamamlamak değil, aynı zamanda onun için orijinal kıyafetler ve saç modeli bulmak da önemlidir. Bu, yazarınızın tarzını iğne oyalarında göstermenin ve sevdiklerinizi yeni bir zanaatla hoş bir şekilde şaşırtmanın tek yoludur..

Tayttan bir bebek yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • örme taytlar;
  • sentetik kışlayıcı;
  • örgü iplikleri;
  • pamuk fabrikası;
  • tebeşir veya kozmetik;
  • makas, iplikler;
  • karton, plastik şişe veya tel.

Naylon taytlardan bebek yapma teknolojisi birkaç adımdan oluşur:

  1. Desen. Tüm boşlukları önce kağıt üzerinde yapmanız ve ardından kumaşa aktarmanız gerekir. Naylon bebeğinizin nasıl görünmesi gerektiğini hayal ederseniz, çizerseniz iyi olur, o zaman tek tek parçaları birleştirmek çok daha kolay olacaktır..
  2. Çerçeve. Naylon bebeklerin avantajı, sadece yalan söylemek değil, oturup ayakta durabilmeleridir. Bunu yapmak için plastik bir şişe veya telden bir çerçeve yapmanız gerekecektir..
  3. Giyim. Bebeğin nasıl göründüğü, doğrudan kıyafet fikirlerinize bağlıdır. Orijinal bir elbise veya takım elbise yardımı ile zanaatınızdaki kusurları gizleyebilirsiniz..

Ana sınıf: kapronok’tan hacimsel bebek

Yeni başlayanlar için, küçük bebeklerde bir şeyler ve hatta tek tek parçalar dikmenin daha zor olduğunu düşünmeye değer. En iyi seçenek, yaklaşık 45 cm uzunluğunda bir ürün olup, kolların uzunluğu vücudun uzunluğuna göre hesaplanır. Yüzünle el sanatları yapmaya başla. Bunu yapmak için taytların altını kesmeniz, iplik ve dolgu almanız gerekir..

İlk olarak, biraz dolgu alın ve kafa şeklini vermek için çorabı doldurun. Bundan sonra, burnu ve gözleri yapmaya başlayabilirsiniz. Küçük bir dolgu maddesi burnunuz için kullanışlıdır. Şekillendirmeniz ve bebeğin yüzünün ortasına yerleştirmeniz gerekiyor. Burnu nazikçe çekin ve dikişlerle sabitleyin. Naylon bir bebeğin yanakları da aynı şekilde yapılır. Dikişleri doğru dikerseniz yüzünüze cesur bir görünüm kazandırabilirsiniz..

İskelet bebek ana sınıfı ile videoyu izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=efpbuoDNJ2E

Şimdi bebeğin gözlerini yapmaya başlayabilirsiniz. En kolay yol, onları düğmelerden veya hazır boşluklardan yapmaktır. Gözleri diktikten sonra bebek göz kapaklarını yapın. Bunu yapmak için taytları hafifçe çekmeniz ve onlara uygun bir şekil vermeniz gerekecektir. Bir bez bebeğin dudakları da dolgu polyesterinden yapılmıştır ve bir iplikle sabitlenmiştir. Dilerseniz ruj veya pudra ile renklendirebilirsiniz. Şimdi iplerden saç dikmek veya zanaatınız için güzel bir şapka yapmak için kalır..

En zor aşama gövdeyi yapmaktır. İlk önce telden bir çerçeve yapmanız gerekecek. Başı sabitlemek için bir halka ile başlamalı ve ardından vücudun çerçevesine girmeli ve uzuvları birleştirmelidir. Aldığınız kafanın boyutuna bağlı olarak gövde boyutunu doğru bir şekilde hesaplayın, böylece ürününüz gerçekten güzel ve temiz olur..

Yeni başlayanlar için, küçük bebeklerde bir şeyler ve hatta tek tek parçalar dikmenin daha zor olduğunu düşünmeye değer. En iyi seçenek yaklaşık 45 cm uzunluğunda bir üründür, kolların uzunluğu ise kol uzunluğuna göre hesaplanır.Hacimsel bir bebeğin adım adım üretiminin fotoğrafı

Çerçeve hazır olduktan sonra dolgu polyesteri ile sarmaya başlayabilirsiniz. Her bir parmağı seçmeniz gerekeceğinden, uzuvları ayrı ayrı örtün. Bebeğin kasları hazır olduktan sonra naylonla sarmaya başlayabilirsiniz. İplikler yardımıyla, zanaatınız için gerekliyse dokulu kaslar yapabilirsiniz..

Çerçeve hazır olduktan sonra dolgu polyesteri ile sarmaya başlayabilirsiniz. Her bir parmağı seçmeniz gerekeceğinden, uzuvları ayrı ayrı örtün. Gotik bebeğin kasından sonra

Son aşama, bebeğin tüm parçalarını tayttan tek parçaya dikmektir. Tüm detayları iyi bir şekilde düzeltin, o zaman zanaat sizin için güzel ve istikrarlı olacaktır. Güzel kıyafetler dikmek için kalır ve bebeğiniz hazır!

Külotlu çorap veya çoraptan yapılmış oyuncak bebek

Güzel bir bebek yapmak için sadece naylon tayt kullanmak gerekli değildir, çoraplardan veya çocuk taytlarından bir zanaat dikmeyi deneyebilirsiniz. Küçük bir çorap bebek, bebeğinizi kaliteli ve çevre dostu bir oyuncakla memnun etmenin en iyi yoludur. Dikmek için çok az zaman harcamanız gerekecek..

Güzel bir bebek yapmak için sadece naylon tayt kullanmak gerekli değildir, çoraplardan veya çocuk taytlarından bir zanaat dikmeyi deneyebilirsiniz. Küçük çorap bebek en iyi sp

Adım 1. Topuğu kesebilmek için parmağınızı ortadan ikiye kesin.

Adım 2. Bir parça ten rengi kumaş alın ve ondan bir daire kesin.

Adım 3. Kumaşın etrafına geniş dikişler dikin ve birlikte çekin.

Adım 4. Boşluğu polyester dolgu ile doldurun ve dikin.

Adım 5. Siyah iplikle boncuk veya dikişlerle gözler yapın. Yanakları pudra ile boyayabilirsiniz..

Adım 6. Çorabın altını alın ve bacakları oluşturmak için aşağıdan merkeze doğru dikin ve ardından gövdeyi ve kolları şekillendirin.

Adım 7. Teknenizin başını ve gövdesini bağlayın.

Adım 8. Çorabın geri kalanından bebeğiniz için bir şapka yapın.

Normal bir çoraptan bir bebek hazır! Gördüğünüz gibi böyle komik bir oyuncağı dikmek çok uzun sürmüyor..

Normal bir çoraptan bir bebek hazır! Gördüğünüz gibi böyle komik bir oyuncağı dikmek çok uzun sürmüyor.

Bir çerçeve üzerinde bir bebek nasıl yapılır

Başka bir yol, plastik bir şişede naylon tayttan bir bebek yapmaktır. Bunu yapmak için, uygun boyutta bir şişe almanız ve altını kesmeniz gerekecektir. Bundan sonra, şişeyi birkaç kez taytla kapatın..

Başka bir yol, plastik bir şişede naylon tayttan bir bebek yapmaktır. Bunu yapmak için, uygun boyutta bir şişe almanız ve altını kesmeniz gerekecektir. Bundan sonra, şişeyi birkaç kez taytla örtün.

Küçük sentetik kışlık toplar kullanarak bebeğin yüzünü şekillendirmeniz gerekir. Burunla başlayın ve ardından yanaklar ve dudaklar üzerinde çalışın. Tüm yumuşak öğeler bir iplikle sabitlenir, ardından yüz ifadelerini vurgulayabilir ve küçük ayrıntıları vurgulayabilirsiniz. Gözler için hırdavatçıdan özel bir boşluk satın alın. Yüzün tüm unsurları yapıldıktan sonra, iyi bir sabitleme için şişenin boynunun üst kısmındaki taytları dikin..

Küçük dolgu polyester topları kullanarak bebeğin yüzünü şekillendirmeniz gerekir. Burunla başlayın ve ardından yanaklar ve dudaklar üzerinde çalışın. Tüm yumuşak öğeler bir iplikle sabitlenir, ardından yüz ifadelerini vurgulayabilir ve küçük ayrıntıları vurgulayabilirsiniz. Gözler için hırdavatçıdan özel bir boşluk satın alın. SonrasındaBir şişeden bir çerçeve üzerinde adım adım bebeklerin fotoğrafı

Ellerinizi yapmak için bir tel çerçeve kullanmanız gerekecek, çünkü onun yardımıyla her parmağı seçebileceksiniz. Çerçeve hazır olduktan sonra, her parmağınızı pamuk yünü veya dolgu polyesteri ile sarın ve ardından naylon deriyi gerin..

El yapmak için, sahip olduğunuz yardımı ile bir tel çerçeve kullanmanız gerekecek.

Elleriniz hazır olduğunda vücuda dikebilirsiniz. Bir kız bebeğiniz varsa bacaklar isteğe bağlıdır. Bir elbise dikmek, iplerden bir saç modeli yapmak yeterlidir ve bebeğiniz hazır.

Naylon taytlardan pop bebekleri

Son zamanlarda, giderek daha sık, iğne kadınları taytlardan komik bebek rahipleri yapıyorlar. Bu el sanatları gerçekten eşsizdir ve bir çocuk odası için orijinal bir dekorasyon haline gelecektir. Bu bebeği dikme prensibi öncekilere benzer: asıl şey taytlardan güzel bir kafa yapmaktır. Bunu yapmak için, taytları dolgu polyesteri ile doldurmanız ve ardından yanakları, burnu, dudakları ve yüzün diğer ayrıntılarını şekillendirmek için ondan toplar eklemeniz gerekir..

Son zamanlarda, giderek daha sık, iğne kadınları taytlardan komik bebek rahipleri yapıyorlar. Bu el sanatları gerçekten eşsizdir ve bir çocuk odası için orijinal bir dekorasyon haline gelecektir. Bu bebeği dikme prensibi öncekilere benzer: asıl şey taytlardan güzel bir kafa yapmaktır. Bunu yapmak için bir sayı doldurmanız gerekecek

Pop bebeğinizin nasıl görüneceği, dikişleri iğneyle nasıl diktiğinize ve nasıl bir yüz ifadesi aldığınıza bağlıdır. Örgü iplerinden, daha sonra ören veya gevşek bırakan saçlar yapabilirsiniz. Bebeği kendi takdirinize göre dekore edin, çünkü ona bir hemşire, ev hanımı veya prenses görünümü bile verebilirsiniz..

Faydalı makale: Hurda malzemelerden kendin yap bebekleri

Ayrı olarak, naylon taytlardan pop bebek için yumuşak avuç içi yapmanız gerekir. Bunu yapmak için taytların altını kesmeniz, dolgu polyesteri ile doldurmanız ve parmaklarınızı ayrı ayrı dikmeniz gerekir. Aynı şekilde, ayakları da yapmanız gerekir. Bir pop bebeğin vazgeçilmez bir parçası kıçının kendisidir. Bunu yapmak oldukça basittir: bir dolgu polyesteri ile bir parça tayt doldurun ve bir iplikle ikiye dikin.

Ayrı olarak, naylon taytlardan pop bebek için yumuşak avuç içi yapmanız gerekir. Bunu yapmak için taytların altını kesmeniz, dolgu polyesteri ile doldurmanız ve parmaklarınızı ayrı ayrı dikmeniz gerekir. Aynı şekilde yapmanız gereken

Şimdi kıyafet dikmeye başlayın, çünkü ana detaylar ona dikilecek. Avuçlarınızı onlara dikebilmeniz için kollu yapmak önemlidir. Elbisenin kenarına ayaklarınızı dikebilir ve arkadaki popoyu dikebilirsiniz. Sonuç olarak, bir odaya veya koridora asabileceğiniz oldukça ilginç bir zanaat elde edeceksiniz..

Naylon tayttan oyuncak bebekler

Küçük Japon naylon bebekleri çocuğunuz için en iyi hediyedir. Bunları yapmak için, 10 cm uzunluğa kadar taytların altını kesmeniz ve dolgu polyesteri ile doldurmanız gerekir. Bundan sonra, boşluğunuzu üste dikmeniz gerekecektir. Şimdi, bir iplik kullanarak, oyuncak bebeğin başını ve gövdesini almak için iş parçanızı iki parçaya bölün..

Küçük Japon naylon bebekleri çocuğunuz için en iyi hediyedir. Bunları yapmak için, 10 cm uzunluğa kadar taytların altını kesmeniz ve dolgu polyesteri ile doldurmanız gerekir. Bundan sonra, boşluğunuzu üste dikmeniz gerekecektir. Şimdi bir iplik yardımıyla hasat ettiğinizi ikiye bölün.

Ayrı olarak, küçük tayt parçalarından kalem işlevi görecek toplar yapın. Bacakları yapmak için alt kısmı ikiye dikmeniz yeterlidir. Diğer bir seçenek ise çıkıntılı bacaklar yapmak için yan kısımlardaki köşeleri çekmektir..

Bebeğinize boncuk gözler dikin ve dikişlerle bir ağız yapın. Geriye sadece kıyafetleri dikmek kalıyor, oyuncak bebeğiniz hazır. Bu oyuncaklardan birkaçını çocuğunuzun yatağına koyup bebek arabasında taşıması için yapabilirsiniz..

Bebeğinize boncuk gözler dikin ve dikişlerle bir ağız yapın. Geriye sadece kıyafetleri dikmek kalıyor, oyuncak bebeğiniz hazır. Bu oyuncaklardan birkaç tane yapabilirsiniz, böylece çocuk onları yatağa koyabilir ve direğe taşıyabilir.Taytlardan oyuncak bebeklerin fotoğrafı

Bugün naylon taytlardan nasıl bebek yapılacağına dair birçok fikir var. Yeni başlayanlar için fotoğraf eğitimi gerçek bir keşif, çünkü bu tür iğne işlerinde ustalaşabilir ve ardından karmaşık el sanatları yapmaya başlayabilirsiniz. Naylon bebekler genellikle tiyatro gösterilerinde veya bir mağazanın veya kafenin içini dekore etmek için kullanılır. Bu tür el sanatlarını kendi ellerinizle nasıl yapacağınızı öğrenme şansınızı kaçırmayın, belki bir hobi mesleğinize dönüşecektir..