okula yeni yıl için kendin yap Noel el sanatları

Yeni Yıl, tüm çocuklar için en uzun zamandır beklenen tatil. Ve bununla tartışmak işe yaramaz. Sonuçta, Yeni Yıl, tüm çocuklara çok fazla pozitiflik veren büyülü bir tatil. çocuklar bekliyor

bu sefer sabırsızlıkla. Noel ağacını süslemekten ve çeşitli Yılbaşı el sanatları yapmaktan mutluluk duyarlar. Okul çocukları ayrıca Yeni Yıl tatillerini de kutlar. Bu durumda öğretmenlerden öğrencilerine çeşitli Yılbaşı el sanatları yapmaları istenir. Bu durumda, öğrenci hayal gücünü gösterme ve başkalarını sıra dışı bir şeyle şaşırtma fırsatına sahiptir. Bu yazıda, 2017 için okula kendi ellerinizle yapabileceğiniz tüm Yeni Yıl el sanatlarını listeleyeceğiz. Yaratıcı fikirlerimizi kullanmayı deneyin ve sonra olağanüstü güzel bir şey elde edeceksiniz..

Okul için yeni yıl el sanatları 2017

Parlak renkli kağıttan yapılmış yeni yıl aplikesi.

Renkli kağıtlardan renkli kağıtlardan kartpostal veya çeşitli resimler yapmayı seviyorum. Bu yüzden tercihlerinden yararlanmaya çalışın. Onları bu malzemeleri kullanarak Yeni Yıl için bir aplike yapmaya davet edin. Bu durumda, size palmiyelerden bir Noel ağacı yapmayı öneriyoruz..

Bir aplike yapmak için hazırlayın:

 • karton ve renkli kağıt;
 • tutkal ve makas;
 • basit dekorasyon, payetler ve yıldızlar.

İlerlemek:

 1. İlk olarak, çeşitli renkli kağıt tonlarında çocuğun avuç içlerini çiziyoruz. Daha sonra çocuğun bu avuç içlerini oymasına izin verin..
 2. Öğrenciniz onları oyarken, Noel ağacı için süslemeler yapmaya başlayacaksınız. Bu durumda, parıltılı kırtasiye malzemelerine ihtiyacınız olacak. Ondan çeşitli yıldızları ve topları kesin. Pul ve pulları da dekorasyon olarak kullanabilirsiniz..
 3. Çocuğunuz tüm avuç içlerini kağıttan kesmişse, yapıştırmaya devam edin. Bunu yapmak için, kartonun altını yağlı bir yapıştırıcı şeridi ile kaplayın. Bu şeride birkaç avuç yapıştırın. Bundan sonra ayrıca bir tutkal şeridi çiziyoruz. Kağıt avuçlarını tekrar yapıştırın. Aynı prensibi kullanarak tüm Noel ağacını yapın. Dekorasyon için başın üstüne bir yıldız yerleştirin. Ancak dalları önceden hazırlamanız gereken çeşitli süslemelerle süsleyin..

Yarışma için okula yeni yıl el sanatları

okula yeni yıl el sanatları 2017

hamuru kardan adam.

Yarışma için okul için Yeni Yıl el sanatları ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bir sonraki zanaat serginin en önemli noktası olabilir. Çocuğunuz bu durumda kesinlikle “Mükemmel” notu alacaktır. Kardan adam oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

 • Hamuru: yeşil, beyaz ve mavi.
 • Dekorasyon için farklı renklerde hamuru.
 • Bir parça karton veya kontrplak.
 • Parlak jel ve boncuklar.
 • Hamuru bıçak ve akrilik vernik.
 • Peçete.

İlerlemek:

 1. Her şeyden önce, temeli hazırlayın. Bu amaçla, çapı 15 cm olan kalın kartondan bir daire kesiyoruz.Hamur hazırlayın. Plastik olmalı. Bunu yapmak için, birkaç dakika ılık suya koyun..
 2. Ayrıca, karton tabana ince bir beyaz hamuru tabakası uygulanır. Kar, tüm tekneden biraz daha az yer kaplayacak şekilde yapmaya çalışın. Ve karın biteceği yerde, zanaatı daha gerçekçi hale getirmek için tümsekler yapın. Kartonun üst kısmı için mavi hamuru kullanın. Bu cennet olacak.
 3. Bir sonraki adımda, ağaçla devam edin. İlk önce, kahverengi veya siyah hamuru bir ağaç için bir gövde yapın. Ve bir ağacın tepesini oluşturmak için yumuşatmanız gereken yeşil hamuru gerekir. Yumuşatılmış hamuru üçgen şeklinde olmalıdır. Bitmiş Noel ağacını tabana yerleştirin ve iyi tutması için aşağı doğru bastırın. Serif yapmak için bıçak kullanın.
 4. Şimdi bir kardan adam yapma zamanı. Bu durumda beyaz hamuru alın. Kolları ve gövdeyi ondan oluşturun. Bir kova oluşturmak için gri hamuru kullanın. Kova trapez şeklinde olmalıdır. Kardan adamın geri kalanını şekillendirmeyi unutmayın. Ve ayrıca ona düğmeler ekleyin. Onları da hamuru yapın..

Yarışma için okula yeni yıl el sanatları

Pamuklu pedlerden yapılmış kar beyazı Noel ağacı.

Yeni Yıl için bir sonraki zanaat yapmak biraz daha zor. Ve burada çocuğun ebeveynlerinin yardımına ihtiyacı olacak. Sadece bu durumda pamuklu pedlerden harika bir beyaz Noel ağacı yapmak kolay olacaktır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey:

okula yılbaşı el sanatları

 • çok sayıda pamuklu ped,
 • tutkal ve karton,
 • makas ve zımba,
 • boncuklar ve örgü,
 • Beyaz boya.

İlerlemek:

Okula DIY Noel el sanatları

 1. Öncelikle iğne olacak olan pamuk pedleri zımba ile zımbalamalısınız. Bu durumda, disk ikiye ve tekrar ikiye katlanır. Birlikte zımbalayın. Bu işlemler tüm diskler ile yapılmalıdır..
 2. Ardından, kartondan bir daire kesin. Üstelik dairenin yarıçapı ne kadar büyükse, ağacınız da o kadar büyük olur..
 3. Bir sonraki adımda beyaz bandı tabana yapıştırın ve boya ile boyayın..
 4. Koni kuruysa, pamuklu pedlerden yaptığınız Noel ağacı iğnelerini yapıştırmaya başlayın..
 5. Noel ağacınızı yavaş yavaş pamuklu pedlerle sıra sıra giydirin.
 6. Ardından ürünü süslemeye başlayın. Tacı yapın ve boncukları yapıştırın.
 7. Tinsel ve boya ile süsleyin.

Okula DIY Noel el sanatları

İplikten yapılmış Noel ağacı.

Okul için kendin yap Noel zanaatını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu makalede kendiniz için birçok ilginç fikir bulacaksınız. Bir sonraki zanaat, yeşil iplikten yapmanız gereken bir balıksırtı. İhtiyacın olacak:

 • yeşil iplik,
 • İskoç,
 • kalın kağıt,
 • çeşitli dekor elemanları.

İlerlemek:

 1. Her şeyden önce, bir kağıttan bir koniyi bükmeniz gerekir..
 2. Bantla örtün. folyo da kullanabilirsiniz.
 3. İplik yapıştırıcıya batırılmalı ve koninin etrafına sarılmalıdır..
 4. Ürünü kuruması için düz bir zemine koyuyoruz..
 5. El işi kuru ise, koniyi ipliklerden ayırın. Ardından süslemeye başlayın. Dekorasyon için çok çeşitli detaylar kullanın..

yeni yıl 2017 için okul için el sanatları

Noel Baba ve Kar Kızlık renkli kağıttan.

Bir zanaat oluşturmak için şunları yapın:

 • kırmızı ve beyaz kağıt,
 • işaretleyiciler ve yapıştırıcı,
 • makas ve renkli kalemler.

İlerlemek:

 1. İlk önce kırmızı kağıttan bir koni yapın. Koninin kenarlarını birbirine yapıştırdığınızdan emin olun. Koniniz yüzeyde düz olmalıdır. Bu nedenle, fazlalığı kestik.
 2. Beyaz kağıda, bıyık ve sakal olacak bir kalemle iki düzensiz oval çizin. Ovalleri kesin. Aynı zamanda, ortayı büyük ovalden çıkarın. Altta sakal, üstte saç olmalı..
 3. Bıyığı sakala yapıştırın. Ayrıca ortasına büyük bir kırmızı burun çizin. Keçeli kalem kullanın.
 4. Şimdi iki kağıt parçasını birleştiriyoruz. Kesilen delik ile ikinci parçayı birinci parçanın üzerine kaydırın.

okula kendi ellerinizle bir Noel zanaatı yapın

Nihayet

Bu makale, bu harika tatil için okul için ne tür DIY Yılbaşı el sanatları yapabileceğinizi öğrenmenize izin verdi. Bu fikirleri hayatınızda kullanın. Her şeyin sizin için işe yarayacağından eminiz..