yeni yıl için plastik şişelerden el sanatları

Kuşkusuz, Yeni Yıl, gelişi sadece çocuklar tarafından değil, yetişkinler tarafından da heyecanla beklenen harika bir tatil. Tatil beklentisinin daha hızlı ve daha ilginç olması için el sanatları yapmaya değer. Çocukları bu aktiviteye çekebilirsiniz. Evinizde kendi başlarına yapacakları küçük şeyler elbette ki yerini gururlandırabilecektir. 2018 Yeni Yılı için el sanatları tamamen farklı malzemelerden yapılabilir. Bu durumda, pahalı bir şey satın almak gerekli değildir. Örneğin, çoğu durumda en yaygın plastik şişeler bile kullanılabilir. Bu yayında sizler için Yeni Yıl temalı şişe el sanatlarını listelemeye karar verdik. Makalemizin sizin için ilginç olacağından eminiz ve kendiniz için birçok ilginç şey öğrenebilirsiniz..

Plastik şişelerden Noel el sanatları için fikirler

Mucize balıksırtı.

Neden olağan ladin yerine evinizde olağandışı bir şey yapmıyorsunuz? Böyle bir arzunuz varsa, gerçekleştirmeniz kolay olacaktır. Her şeyden önce, hazırlayın:

 • 140 cm yüksekliğinde bir karton tüp Bu tüp donanım mağazalarında mevcuttur. O muşamba satışından sonra kalır.
 • Şişelerin kendileri 2, 1.5, 0.5, 0.33 litre hacme sahip olması gereken plastikten yapılmıştır..
 • Küçük ağaç vidaları ve tornavida.
 • 40 cm çapında kartondan yapılmış daire.
 • Makas, bız, poliüretan köpük.
 • Lake aerosolü ve yeşil emaye aerosolü, mat beyaz emaye aerosolü.
 • Dekorasyon için guaj veya akrilik boya, payetler ve payetler.

İlerlemek:

 1. Bir bız yardımıyla şişe kapakları ortasından delinir. Dikey olarak önceden monte edilmiş bir karton boruya bağlanırlar. İlk sıra için 7 adet gereklidir. Bu durumda 2 litrelik bir şişe kullanın. Bir sonraki sıra için 0,5 litrelik şişeler uygundur..
 2. Tabanı güçlendirmek için karton bir daireye yerleştirin. Daha sonra poliüretan köpük ile dökülür. Bu durumda, şişeler arasındaki boşluğu doldurmaya değer. Köpük hacim olarak artacak ve balıksırtı altında kar taklidi olacaktır. Köpük kuruduktan sonra kalan kapak sıralarını vidalayın. Tasarım 7 şişeden oluşan 18 sıraya sahip olacak.
 3. Şişe ağacının doğal görünmesi için şişelerin hacmini değiştirmeniz gerekir. İlk sıra büyük şişelerden ve ikinci sıra daha küçük şişelerden oluşmalıdır. Bunu yaparken, konik bir şekli korumalısınız..
 4. Şişelerin olduğu taban boyanmalıdır. Ve boyamadan önce şişelere vernik serpilmesi tavsiye edilir. Yeşil boyanın iki kez uygulanması tavsiye edilir. Bu durumda, ilk katın kurumasını beklemeye ve ardından ikinciyi sürmeye değer..
 5. Kar simülasyonu için şişelerin uçlarına beyaz emaye uygulandı..
 6. Sonra Noel ağacını süslemeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda şişe açılarak dilediğiniz gibi süslenebilir. Ancak guajlı şişelere uygulanan çizim vernik ile sabitlenmelidir..

şişe el sanatları yeni yıl

Plastik şişelerden komik penguenler.

Plastik şişeler mevcut malzemedir. Ondan çok şey inşa edebilirsiniz. Örneğin, penguenler oldukça ilginç görünüyor. Plastik şişelerin yanı sıra parlak renkler gerektiren işçilik için.

İlerlemek:

 1. Herhangi bir boyuttaki plastik bir şişe ikiye kesilir. Boyalar yardımıyla şişe boyanır. Ayrıca penguenin yüzünün özellikleri çizilmiştir..
 2. Bir sonraki aşamada, alt kısım başka bir şişeden kesilir. Ayrıca boyalarla süslenmiştir ve üzerine ipliklerden yapılmış bir ponpon da eklenmiştir..
 3. Bir penguen görüntüsünü tamamlamak için, figürü bağlamak için kullanılan parlak bir kumaştan bir eşarp yapmaya değer..

plastik şişeler diy yeni yıl

Noel temalı şişe yapımı.

Yeni Yıl için el sanatları sıradışı ve harika görünebilir. Ayrıca bu durumda plastik şişeler kullanılabilir. Bu malzemeden çok şey yapılabilir. Örneğin, bir Ortodoks kilisesi bile yapabilirsiniz. Kubbeleri kalıplamak için hamuru kullanın. Haçlar için sıradan tel kullanılır. Prezentabl bir görünüm için altın kağıda sarılırlar. Pencereler şişeler halinde kesilmeli ve ofislerine bir çizgi çizilmelidir. Bunları ince bir beyaz hamuru şeridi kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz..

plastik şişeler diy yeni yıl

çanlar.

Şişelerin üst kısımlarını kesip uygun şekilde sabitlerseniz şık çanlar elde edersiniz. Ek olarak, cicili bicili ve kırmızı saten kurdele ile dekore edilmiştir..

şişe el sanatları yeni yıl

kar taneleri.

Kar taneleri kışın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle, Yeni Yıl’da çok sayıda bulunmaları gerekir. Şeffaf ve mavi şişeler kar taneleri oluşturmak için uygundur. Özellikle dipler kullanılır. Beyaz boyalarla boyanırlar. Onlara güzel desenler çizmeye değer. Bu kar taneleri bir oltaya asılır ve onlardan güzel perdeler yapılır..

yeni yıl için plastik şişelerden el sanatları

Plastik bir şişeden Noel Baba.

Plastik bir şişe kullanırsanız, Noel Baba için bir çerçeve olabilir. Bu durumda, yüz için bir peçete veya renkli kağıt kullanılır. Ama sakal ve saç yapmak için.

şişe el sanatları yeni yıl

Olağandışı balıksırtı.

Noel el sanatları oluşturmak için sadece plastik şişeler kullanılamaz. Cam şişelerin de kullanılabileceği ortaya çıktı. Bir sonraki zanaat yaratırken. Şişe bir taban görevi görecektir. Ve bir Noel ağacı yapmak için kullanılması tavsiye edilir:

 • Tinsel ve tutkal.
 • Farklı renklerde büyük boncuklar.
 • Küçük Noel ağacı dişlisi.
 • Biraz pamuk yünü ve iplik.

İlerlemek:

 1. Şişe dengesiz ve hafif görünüyorsa, kumla doldurulur..
 2. Kapağı açın ve tinsel ve ipliğin kenarını altına yerleştirin. Bundan sonra, şişe bir kapakla kapatılır. Tüm öğelerin maskelenmesi gerekir. Bu aşamada, iplik hala yana çekilmiştir..
 3. Bir sonraki aşamada, gelecekteki ladin tacını oluşturmaya başlarlar. Bu durumda, şişe basitçe cicili bicili ile sarılır. Bu durumda, cam görünmemelidir. Ve cicili bicili düşmemesi için tutkalla sabitlenir.
 4. Daha sonra boncuklar ipliğe dizilmelidir. Bu durumda, aralarındaki mesafe küçük olmalıdır..
 5. Ladin tepesine bir yıldız yerleştirilir. Yapıştırıcı ile sabitlenir..
 6. Pamuk yünü kar olarak kullanılacaktır. Birkaç yerde yapıştırılmıştır. Bunun sonucunda güzel bir Noel ağacı hazır olacak..

şişe el sanatları yeni yıl

Noel ağacı için orijinal toplar.

Eski plastik şişelerle ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Onlardan Noel ağacı topları yapmaya çalışmalısın. Çok çekici görünüyorlar. Bu çalışmada ihtiyacınız olabilir:

 • Birkaç plastik şişe.
 • Çeşitli renk ve yapıştırıcılarda akrilik boyalar.
 • Makas ve iplik.
 • Dekorasyon elemanları: payetler, payetler ve yapay elmaslar.

İlerlemek:

 1. Şişeler bükülmeden alınmalıdır – düz. Alt ve üst kısımlar onlardan kesilir. Sonuç olarak, tüp kalacaktır. Küçük halkalar halinde kesilir..
 2. Her halka akrilik boya ile boyanmıştır. Daha sonra parıldıyor veya payetler ile yapıştırılır. Genel olarak, ürünü özgün bir şekilde dekore etmeniz gerekir..
 3. Bir sonraki adımda, topları şekillendirmeye başlayın. Bir halkayı ikinciye bağlayın ve ikincisini hafifçe çevirin. Temas noktalarında parçalar sabitlenir.
 4. Sonra başka bir yüzük al. İlk ikisinin derzlerine yapıştırılır. Ayrıca hafifçe döndürülmelidir..
 5. Böylece bu halkalar birbirine yapıştırılır. Sonuç olarak, farklı renklerde bir top elde edersiniz..
 6. Şimdi ipliği bağlantı noktalarından birine geçirmeye devam ediyor. Çalışmada bir iğne kullanılır. Ve döngü bir düğümle sabitlenir.

şişe el sanatları yeni yıl

Noel ağacının başka bir versiyonu.

Yukarıda, alışılmadık bir ladin oluşturmak için bir seçenek önerdik. Şimdi size başka bir harika zanaat sunmaya hazırız. Oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

 • Plastik şişeler,
 • Makas ve zımpara kağıdı,
 • İskoç.

İlerlemek:

 1. Her şişenin altını ve boynunu kesin. Ardından dallardan boşluklar hazırlayın. Dallar farklı boyutlarda olmalıdır. Ladin topunun koni şeklinde olması için.
 2. Daha sonra plastik şişeler uzunlamasına 3 parçaya kesilir. Sonraki katmanlar öncekilerden daha küçük olmalıdır. Her iş parçasında iğneler oluşturulmalıdır. Bu amaçla makasla kesilirler, ancak tamamen değil. Bir plastik şişenin altını kullanarak bir şişe tutucu oluşturun.
 3. Bir parça karton alın. Bir tüpe sarın ve şişenin boynuna yerleştirin. Bantla sabitleyin. Bundan sonra, her dal katmanı Noel ağacına sabitlenir. Ürünün üstüne bir oyuncak yerleştirilir. Ladinlerin kabarık olması için iğneler mümkün olduğunca ince yapılır..

bir notta! Böyle bir zanaat için şeffaf veya mavi şişelerin kullanılması tavsiye edilir..

plastik şişeler diy yeni yıl

Altın çan.

Orijinal altın çanlar Noel ağacını süsleyebilecek. Üretim şunları gerektirebilir:

 • Şişelerin kendileri plastikten yapılmıştır,
 • Akrilik boya.

İlerlemek:

 1. Çan yapmak için 0,5 litrelik bir şişe uygundur. Evinizdeki Noel ağacının büyük olması durumunda daha büyük hacimli şişeler de kullanabilirsiniz. Şişenin alt kısmı kesilir. Yaprakları yapmak için şişenin kenarı zikzak şeklinde kesilir..
 2. Teknenin yapraklarını keskinleştirmek için bir bıçak kullanın. Halat için delikler de yapılır. Bu, sıcak bir örgü iğnesi ile yapılır..
 3. Bitmiş çan boya ile boyanır ve kurumaya bırakılır. Bundan sonra, cicili bicili veya diğer dekoratif unsurlarla süslemek mümkün olacaktır..

şişe el sanatları yeni yıl

Plastik şişelerden koniler.

Koniler oluşturmak için plastik şişelerin yanı sıra makaslara da ihtiyacınız olacak..

İlerlemek:

 1. Kareler plastik şişelerden yapılmıştır. Daha sonra köşeleri yuvarlatılır. Görünüşe göre papatyaya benzeyen ürünler ortaya çıkıyor. Kenarları bir mum ile işlenir. Sonuç olarak, dibe batacaklar..
 2. Sonra tüm detaylar bir ipe dizilir. Bunu azalan sırayla yapmaya değer. Aralarına bir boncuk yerleştirin. Sonra Noel ağacından bir dal yapın, koniye sabitlenir. Sonuç olarak ürününüz hazır olacaktır..

yeni yıl için plastik şişelerden el sanatları

Nihayet

Bu yazımızda, Yeni Yıl için yapabileceğiniz plastik şişelerden el işleri listeledik. Tabii ki, bunların hepsi ürün değil. Ve plastik şişelerle hayal gücünüzü harekete geçirebilir ve kış dekoru için harika bir şey yaratabilirsiniz..