Zafer Bayramı için kendin yap el sanatları

Zafer Bayramı için el sanatları düzenleri

1941-1945 Büyük Vatanseverlik Savaşı, birçok insanın hayatını etkilediği için dünya çapında tarihi bir öneme sahiptir. Kurbanlar dünyanın her yerinden farklı ülkelerden insanlar olurken, insanlık ikinci kez acıya, acıya ve ölüme aşina oldu. Bu savaştaki zafer, sosyalist halk için belirleyici bir öneme sahipti, bu nedenle her yıl 9 Mayıs’ta gazilerin geçit törenleri düzenleniyor ve okullarda ve okul öncesi kurumlarda açık dersler düzenleniyor. Bu yazıda, okul çocuklarının kendi elleriyle yaptıkları Zafer Bayramı için bir dizi el yapımı modele bakmayı öneriyoruz..

Modeller, minyatürde bireysel olayları yansıtan hacimli el sanatlarıdır. Üretimleri için kum, kaymaktaşı, boya, karton, köpük gibi çeşitli malzemeler kullanılır. Ünlü savaşlar veya düşmanlıklar sırasında sivillerin hayatı gösterilebilir..

Zafer Bayramı için bir düzen için fikir

Zafer Bayramı için bir düzen için fikir

Bu düzende özgün bir atmosfer yaratmak önemlidir ve figürler çocuklar için setten alınabilir. Boyamak istediğiniz kuru çiçeklerden ağaçları yapın veya tel ve boncuk kullanın. Dünya için bir taban olarak bir bez kullanın. Dökülen yapraklar ve çimenler renkli yün liflerinden yapılabilir..

kendin yap düzeni

Kaymaktaşı veya alçıtaşı çözeltisi hazırlayın ve küçük bir hendek elde etmek için bir kutuya koyun.

Kaymaktaşı veya alçıtaşı çözeltisi hazırlayın ve küçük bir hendek elde etmek için bir kutuya koyun. Çukuru kumla doldurun. Akrilik boyalar kurumuş bir modeli boyamak için kullanılabilir veya konu kış mevsimine uygunsa beyaz bırakılabilir. Askeri operasyonları göstermek için gerekli olan dalları, oyuncak askerleri ve diğer eşyaları kullanabilirsiniz..

 Savunma düzeni

Siperler yapmayı planlıyorsanız, bu zanaat için temel olarak kontrplak veya köpük kullanabilirsiniz. Yüzeyi akrilik boyalarla boyayın.Zafer Bayramı için El Sanatları

Siperler yapmayı planlıyorsanız, bu zanaat için temel olarak kontrplak veya köpük kullanabilirsiniz. Yüzeyi akrilik boyalarla boyayın. Çim veya yollar için keçe parçalarını kullanabilirsiniz. Sıradan dallardan ağaçlar yapın. Tankları karton veya kalın kağıttan yapın, guaj veya sulu boya ile boyayın. Yıkılan evlerin tasarımlarını yapın ve kartondan kesin. Boyalı siyah kumaş ve taşlar, bir patlamanın etkilerini simüle etmeye yardımcı olacaktır. Bu hacimli zanaatı süslemek için hamuru ve oyuncak askerleri kullanabilirsiniz..

Zafer Bayramı için El Sanatları: Bagration modeli

Zafer Bayramı için El Sanatları: Bagration modeli

Bagration, 23 Haziran – 29 Ağustos 1944 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen bir Belarus saldırı operasyonudur. 9 Mayıs için iyi bir fikir, 70 yıl önceki olayları tasvir etmektir. Bu sitede 100 kg kum fitil, yosun ile çevre düzenlemesi yapılmıştır..

9 Mayıs için iyi bir fikir, 70 yıl önceki olayları tasvir etmektir. Bu sitede 100 kg kum fitil, yosun ile çevre düzenlemesi yapılmıştır.

Kibrit ve tahta çubuklar yardımıyla çitler ve merdivenler yapılmıştır. Satın alabileceğiniz veya kendiniz yapabileceğiniz oyuncaklar, düzeni daha gerçekçi hale getirmeye yardımcı olacaktır..

Zafer Bayramı düzenleri seçimimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Burada daha fazla DIY el işi görün..