Köpek severler için şimdiden 6 alerjisi olan köpek ırkını tanıttık. Ama belki köpekler tam olarak senin işin değil. O zaman alerjisi olan bu 6 kedi doğru. Kediler yaklaşık 10.000 yıldır yol arkadaşımızdır. Eski Mısır’da tanrıça Bast şeklinde ibadet edildiler, daha sonra Orta Çağ’da katledildiler. Hastalığa neden olan fareleri avlayarak bizi Kara Ölüm’den kurtardılar ve o zamandan beri evlerimize hoş geldiniz. Yine de hijyen düşkünleri, en güçlü alerjik reaksiyonları tetikleyebilen evcil hayvanlar arasındadır. Tükürüğünüz, pullarınız ve sebum bezleriniz, popülasyonun yaklaşık %10’unda gözlerin sulanmasına, burun akıntısına ve solunum güçlüğüne neden olan “Fel d 1” alerjenini içerir. Ne yazık ki, şu anda %100 hipoalerjenik hayvan yok. Bununla birlikte, birçok insanda alerjisi olan kediler daha az alerjik reaksiyona neden olur veya hiç alerjik reaksiyon göstermez. Sizi en ünlü 6 ırkla tanıştırıyoruz.

Kedi alerjisi her zaman kedi olmadığı anlamına gelmez

Kedi alerjisi koklayan alerjik kedi kadın

Ancak, her vücudun farklı tepki verdiğini ve her şeye rağmen yine de alerjiniz olabileceğini lütfen unutmayın. İnsanlar ve hayvanlar için en kötü şey, yeni bir aile üyesi satın almak ve kısa bir süre sonra onu geri getirmek zorunda kalmaktır. Yetiştiricide kediyle vakit geçirin ve birbirinizi iyi tanıyın.

Alerjinizi etkili bir şekilde azaltabilecek veya tamamen ortadan kaldırabilecek bir alerji aşısı da düşünmelisiniz..

Kedileri yeniden sevmeyi öğrenmek

Alerjisi olan kediler binlerce yıldır birbirini seviyor

Kediler tembelce yatmazlar – odayı güzelleştirirler

Alerjik kediler çak bir beşlik kedi insan ilişkisi

Alerjisi olanlar arasında devler: Sibirya kedisi

Uzun, kalın kürklerine rağmen, bu Rus kedileri daha az “Fel d 1” proteini ürettikleri için alerjik kediler olarak kabul edilir. En büyük kedi ırkları arasındadırlar ve maksimum 8 kg ağırlığa ulaşabilirler. Sibirya kedileri boyutlarına rağmen çok oyuncu ve çeviktir. Aile şirketlerinden hoşlanırlar ve çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla son derece iyidirler. Birçok sahibini şaşırtan bu cinsin özellikleri zekası ve suya olan sevgisidir. Bu ev kedileri, hileler öğrenmeyi ve küvette oynamayı sever.

Sibirya kedileri çok kabarık ve sevimli

Alerjik kediler kahverengi beyaz Sibirya kedisi büyük ve kabarık

Uzun kürküne rağmen alerjisi olan kediler

Alerjik kediler sibirya kedisi yüzü mavi gözlü

Rusya’dansın ve soğuğu seviyorsun

Sarıcı manzarada alerjik kediler iki Sibirya kedisi

Alerjik kediler Sibirya kedisi ağaçta

İngiltere’den parti topları: Cornish Rex

Olağanüstü Rex ailesinden tüm kadife patiler alerjisi olan kediler olarak kabul edilir. Kıvrılmış kürkleri üç katmandan oluşuyor, bu yüzden inanılmaz derecede yumuşak. Çok az tüy dökerler ve kısa tüyleri neredeyse hiç bakım gerektirmez. Rex kedileri çok aktif ve ailelerine çok bağlılar, bu yüzden çok uzun süre yalnız bırakılamazlar. Çok fazla ilgiye ihtiyaçları var ve bu yüzden onlara bunu hediye eden çocuklarla çok iyi anlaşıyorlar..

Olağanüstü ve hipoalerjenik

alerjisi olan kediler patiska cornish rex renkleri

Alerjik kediler cornish rex cat brownish

Gururlu anne ve çocuğu

Alerjik kediler cornish rex anne ile yavru kedi

Cornish Rex kedileri kesinlikle süslüdür

Alerjik kediler komik cornish rex kedi yüzü

Alerjik kediler arasındaki güzellikler: Rus mavisi

Rus mavi kedicikleri, kadifemsi lavanta grisi örtüleri ve koyu yeşil gözleriyle kesinlikle çarpıcı görünmekle kalmaz, aynı zamanda alerjiye yatkın kediler olarak kabul edilirler ve daha az “Fel d 1” alerjeni üretirler. Yüz hatları, genellikle Mona Lisa’nınkiyle karşılaştırılan tuhaf bir “gülümseme” gösteriyor. Rus Mavi Kedisi çok zekidir ve güçlü bir avlanma içgüdüsüne sahiptir, bu nedenle çok fazla oyun süresine ihtiyacı vardır. Bu cins, sahipleri ve yaşam biçimleriyle son derece güçlü bir bağ kurar, aynı zamanda bağımsızdır ve kendisi için de zamana ihtiyaç duyar..

Rus Mavisi en güzel kedi ırklarından biridir.

Alerjik kediler Yeşil mavi gözlü Rus mavi kedisi

Gri-mavi kürklerinden tanınabilirler.

Alerjik kediler güzel Rus mavi kedisi

Etkileyici yeşil gözler ve tipik gülümseme

Alerjik kediler yeşil gözlü Rus mavi kedi yavrusu

Alerjik kediler şirin Rus mavi kedi yavrusu

Vahşi yağmur ormanlarından alerjik kediler: Bengal kedileri

Bengal kedileri, sıradan ev kedileri ve egzotik vahşi leopar kedilerinin bir karışımı tarafından yaratılmıştır. Bu nedenle son derece kaslı, aktif ve çocukların saatlerce oynaması için idealdirler. Bir Bengal kedisinin kucağınıza sessizce oturmasını bekleyemezsiniz. Sibirya kedisi gibi, Bengal de suyu sever ve sizinle birlikte banyoya atlamaktan mutluluk duyacaktır. Fazla tüy dökmez, bu nedenle kendini temizlemesi daha az olasıdır ve çok sağlıklı ve bakımı kolaydır..

Egzotik ve yarı vahşi

Alerjik kediler bengal kedisi küçük altın yavru kedi

Kendi evinizdeki minik leoparlar gibi

Alerjik kediler siyah üzerine altın bengal kedisi

Ceket renginde iki ana varyasyon

Alerjik kediler beyaz ve altın bengal kedisi

alerjik kediler beyaz bengal kedisi sergisi

Kedi dünyasının sohbet çantaları: Siyam ve Bali kedileri

Siyam ve Bali kedilerinin çarpıcı şekilde büyük kulakları ve çekici, doygun mavi gözleri vardır. Son derece ince ve zarif görünüyorlar ve zarif dansçılara benziyorlar. Cins, sahiplerinin ruh hallerine çok duyarlıdır ve onlara çok bağlıdır. Ancak Siyam kedileri çok fazla ilgiye ihtiyaç duyar ve uzun mevsimler. Bu kedi cinsinin en büyük dezavantajı, “konuşkanlıkları”dır. Özellikle uzun süre göz ardı edildiğinde veya yalnız kaldıklarında hızla yalnızlaşırlar ve çok gürültülü olurlar..

Gerçek dansçılar gibi ince ve zarif

Alerjik kediler Bali kedisi kahverengi

Beyaz ve kahverengi alerjisi olan Bali kedileri

Çekici gök mavisi gözler

Alerjisi olan kediler mavi gözlü güzel siyam kedisi

Kahverengi yüzlü Siyam kedisi

Kendi Evinizdeki Tüysüz Tuhaflıklar: Sphynx

Sphynx, tüysüz bir kedi cinsidir ve bu nedenle genellikle “E.T. kedi dünyası ”. Tükürüğünüz cildinize yapışmaz ve bu nedenle daha az alerjik reaksiyona neden olur. Sphynx çok zeki, aktif ve alışılmadık şekilde insan odaklıdır. Tüysüz olmaları nedeniyle Sphynx kedileri özel cilt bakımına ve güneşten korunmaya ihtiyaç duyar, ancak bunun dışında çok sağlıklıdır..

Sphynx başka bir gezegenden gelmiş gibi görünüyor

Alerjik kediler renkli sfenks kedisi

Aslında, tüm kediler böyle görünür, sadece kürkle kaplıdır.

Alerjik kediler gri beyaz sfenks kedisi açık havada

Alerjik kediler gri beyaz sfenks kedisi

Kediler her zaman sevimli görünür

Alerjik kediler beyaz sphynx kedi yavrusu siyah

Hafif alerjiler, bir kediyi kendi evinize kabul etmenizi engellememelidir. Size inanılmaz bir keyif verirler, hatta bazı insanlar kendi başlarına “Fel d 1” alerjenine karşı direnç geliştirirler. Seçtiğiniz alerji hastalarının yetiştiricilerine gidin ve hayvanlarla birkaç saat geçirin. Dört ayaklı bir aile üyesinin sizin için doğru seçim olup olmadığını gerçekten anlamanın tek yolu budur..

Alerjisi olanlarla tekrar hayatın tadını çıkarın

Alerjik kediler çocuk ve kedi arkadaş gibi oynuyor

Alerjik kediler kadın ve kedi ilişkisi dostluk sevgi