Köpekler, ilk günden itibaren ailenin bir parçası ve en iyi dört ayaklı arkadaşlarımız olur. Bu nedenle, iki ayaklı ailenin geri kalanının yaptığı her şeye sadık tüylü dostlarımızı dahil etmek istiyoruz. Ancak, bunu söylemek genellikle yapmaktan daha kolaydır. Köpek parkına gitmek, ülke çapında seyahat etmek ve bir otelde kalmaktan çok farklıdır. Bu tür deneyimler, yolunuza birçok zorluk çıkarır. Tıpkı bazı insanlar gibi, her köpek bir kamp macerasından ya da kalabalık bir turistik bölgede yürüyüş yapmaktan hoşlanmayacaktır. Bazı köpekler seyahat ederken aşırı heyecanlı, agresif veya endişeli hale gelir ve bu da her türlü istenmeyen davranışa yol açabilir. Peki dört ayaklı arkadaşınızla dinlendirici bir tatil geçirmenizi nasıl sağlayabilirsiniz? Her şey doğru hazırlıkla başlar. Bugünün makalesinde, konaklamanızla ilgili birçok yararlı ipucu veriyoruz, sizinki Köpek Sorumluluğu ve daha fazlası!

Köpekle tatil Köpek sorumluluğu ve diğer önemli ipuçları köpek havuzda plaj tatilinde

Önce veterinerinizi ziyaret edin

Tatile çıkmadan önce herkesin sağlıklı olması gerekir ve buna dört ayaklı arkadaşınız da dahildir. Bununla birlikte, hayvanlar bize bir şeylerin yanlış olup olmadığını tam olarak söyleyemeyeceğinden, veterinerinizi ziyaret etmeniz en iyisidir. Bello’nun ihtiyacı olan aşıların güncel olduğundan emin olun ve pire, kene, sivrisinek ve kalp kurdu önleyici ilaçları da almayı unutmayın. Bir evcil hayvan ilk yardım çantası her zaman yanınızda olmalıdır. Yola çıkmadan önce, rotadaki ve varış noktanızdaki iyi veteriner klinikleri için iletişim bilgilerinin ve çalışma saatlerinin bir listesini yapın..

Tabii ki, köpeğinizin zaten bir mikroçip ve pasaportu olmalıdır. Yine de, Bello’nun kaybolması ihtimaline karşı, tasmanızda cep telefonu numaranız da dahil olmak üzere güncel bir köpek künyesi bulundurmak iyi bir fikirdir. Evcil hayvanınızın güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bir GPS takip cihazı da akıllıca bir yatırım olabilir..

Köpekle tatil, köpek sorumluluğu ve diğer önemli veteriner ipuçları aşıları ziyaret edin

Köpeğinizi taşıma kutusuna alıştırın

Araba, tren, gemi veya uçakla seyahat ediyor olsanız da, evcil hayvan taşıyıcıları, her boyutta ve türdeki bir evcil hayvan için şüphesiz en güvenli çözümdür.Aslında çoğu durumda zorunludurlar. Kutu, köpeğinizin rahatça ayakta durabilmesi, arkasını dönebilmesi ve uzanabilmesi için yeterince sağlam ve geniş olmalıdır. Araba sürerken Bello’nun temiz suya erişimi olmalı, ancak yiyeceğe değil, çünkü bu hareket tutmasına neden olabilir.

Evcil hayvanınız evcil hayvan taşımaya alışkın değilse, ayrılmadan birkaç hafta önce onu tanıştırın. Yeri en sevdikleri battaniyeyle doldurun ve içlerine ikramlar veya oyuncaklar koyun. Köpeğin sakince keşfedebilmesi için kapıyı açık bırakın. Önce kutuyu sadece birkaç saniye kapatın ve süreyi kademeli olarak artırın. Kutu sadece olumlu duygularla ilişkilendirilmelidir. Arabaya bindikten sonra, köpek parkı gibi hoş yerlere giderek onunla seyahat etme alıştırması yapın..

Köpekli tatiller Köpek sorumluluğu ve diğer önemli ipuçları köpek güvenlik önlemleri

Sürerken

Uzmanlar, ayrılmadan önce köpeğinizi uzun bir yürüyüşe çıkarmanızı tavsiye ediyor. Bello’nun tuvalete gittiğinden ve zihinsel ve fiziksel olarak yorgun olduğundan emin olun. Bu sayede arabadaki arızaları önleyebilir ve neredeyse tüm yolculuk boyunca uyuyacağını garanti edebilirsiniz. Yine de, köpeğinizin bacaklarını düzeltmek, ona biraz su vermek ve sinirlerini yatıştırmak için her iki saatte bir durmak iyi bir fikirdir. Hiçbir koşulda evcil hayvanınızı arabada yalnız bırakmamanız gerektiğini asla unutmayın. Özellikle yaz aylarında sıcaklıklar çok hızlı bir şekilde ölümcül seviyelere yükselebilir..

Köpeklerle tatiller Köpek sorumluluk sigortası ve dağlardaki küçük köpekler için diğer önemli ipuçları

Köpek dostu bir otel bulun ve kapsamlı bir araştırma yapın

İnternette bulunan bir otel hakkındaki bilgilerin güncel olduğunu varsaymayın. Her zaman telefonda veya e-postada köpeklere gerçekten izin verildiğini kontrol edin. Ayrıca, bazı oteller belirli kriterlere sahip olabileceğinden, konuştuğunuz kişiyi evcil hayvanınızın boyutu ve cinsi hakkında bilgilendirin..

Odanıza vardığınızda, hemen her şeyin köpekler için güvenli olduğundan emin olun. Dört ayaklı arkadaşınızın kolayca yutabileceği veya kırabileceği küçük nesneleri kaldırın. Ardından evcil hayvanınız için bir alan oluşturun. Bello kutusunda mı, yatağında mı yoksa senin yatağında mı uyuyor? Yiyecek ve su kaplarını yere koyun ve ona en sevdiği oyuncağını verin. Fazla enerjiyi yakmak için daha sık yürüyüşe çıkın. Yorgun bir köpek iyi bir köpektir.

Köpekli Tatiller Köpek sorumluluk sigortası ve diğer önemli ipuçları hakkında bilgiler hund pudel hotel

Bir kaza durumunda hazırlıklı olun – köpek sorumluluk sigortasını düşünün

Onları ne kadar sevsek ve ailemizin bir parçası olarak kabul etsek de köpekler hala hayvanlardır ve tahmin edilemez olabilirler. Evde her zaman iyi olan iyi bir köpek bile aniden bir otel yastığını yırtabilir, bir yabancıyı veya hayvanı ısırabilir veya geceleri havlayabilir. Ne de olsa, bir sürü stres ve heyecan yaratan garip yeni kokular ve manzaralarla dolu garip ve yeni bir ortamdasınız..

Ancak hasar verildi ve onu onarmak size kalmış. Paniğe gerek yok! İşte burada köpek sorumluluk sigortası devreye giriyor. Bello’nun birisine fiziksel veya maddi zarar vermesi durumunda ve sizin maddi hak talepleriyle karşı karşıya kalmanız durumunda, Coya, bir Alman dijital mülk sigortacısı, sizin için toplamın büyük bir kısmını veya tamamını devralacak. Tabii ki, bunun söz konusu olayla ilgisi var. Ve hepsi önemsiz bir aylık ücret karşılığında. Köpek sorumluluğu artık sorun değil.

Köpekli tatiller Köpek sorumluluk sigortası ve diğer önemli ipuçları köpek otel odalarındaki yastıkları yırtıyor

Köpek tatilleri hem siz hem de Bello için çok eğlenceli olabilir. Potansiyel köpek sorumluluk problemlerinden kaçınmak için uygun şekilde ve zamanında hazırlanmayı unutmayın. Bugün için son ipucumuz şudur: Mümkün olduğunca sık seyahat ettiğinizde köpeğinizi yanınıza alın. Önce kısa yolculuklar yapın, ardından daha uzun ve daha uzun yolculuklar yapın. Dört ayaklı arkadaşınız zamanla alışacaktır..

Köpekli tatiller Köpek sorumluluğu ve diğer önemli ipuçları Hund otostop, hamburg'u kaybetti