Bir balkon nasıl düzgün bir şekilde perdahlanır ve yalıtılır

Tüm aile üyeleri, sıcak mevsimde balkonda vakit geçirmeyi sever..

Burada çay içebilir, doğaya veya şehrin gürültüsüne hayran kalabilirsiniz. Bir balkonu sırlar ve yalıtırsanız, hem kışın hem de yazın vakit geçirebileceğiniz tam teşekküllü bir oda olabilir. Çoğu zaman, camlar uzmanlar tarafından gerçekleştirilir, çünkü bir kişinin bu tür işleri bağımsız olarak yapması zordur.. Plastik pencere üretimi Rehau iş için kullanılabilecek çok çeşitli pencere çerçeveleri sunar.

Dikkat etmeniz gerekenler

Her şeyden önce, camlamanın yapılıp yapılmayacağına veya ek uzmanların yapacağına karar vermelisiniz. balkon yalıtımı. Odayı gereksiz tüm şeylerden tamamen boşaltmanız, tüm mobilya ve ekipmanları çıkarmanız önerilir. Bir kişi balkonda onarım yapmayı ve burada tam teşekküllü bir oturma odası yapmayı planlıyorsa, çerçeveyi kurmadan önce tüm kaba işleri yapmak daha iyidir, ancak tam tersine dekoratif bitirme yapmak daha iyidir. çift ​​camlı pencere kurulduktan sonra.

İlk önce şapı doldurmanız, zemini ve duvarları düzleştirmeniz ve ardından duvarları, zeminleri ve tavanları yalıtmanız gerekir. Balkonda her yönden soğuk sızabilir ve bu dikkate alınmalıdır.. Sıcak balkon camı mutlaka tüm dikişlerin yüksek kaliteli sızdırmazlığını içermelidir, bazen ayrıca su yalıtımı yapılması gerekir.

Balkonu sırlamak için varsa eski çerçeveyi sökmeniz ve duvarları işe hazırlamanız gerekir. Çerçevenin yapılacağı malzemeye gelince, plastik seçmek daha iyidir. En çok yönlü, ucuz ve pratik malzemedir. Bir bardan bir kır evi için ahşap bir çerçeve seçebilirsiniz. Alüminyum yapı iyi özelliklere sahiptir, ancak çok daha ağırdır ve çok daha pahalıya mal olur..

İlk önce uzmanlar ölçüm alır ve ardından bireysel ölçümlere göre bir çerçeve yaparlar. Hangi kanatların açılacağına, ek bir havalandırma fonksiyonuna gerek olup olmadığına bir uzmanla karar vermek zorunludur..

Ayrıca ne tür bir çerçeve olacağına, ne tür bir cam olacağına karar vermelisiniz. Bazen camın bir, iki ve hatta üç odası olabilir. Ne kadar çok kamera varsa, çerçeve odayı soğuktan o kadar iyi koruyacaktır. Bir kişi sert kışları olan bir bölgede yaşıyorsa, iki kameralı bir çerçeve seçmek daha iyidir. Ek olarak, bir cibinlik kurulumunu sipariş edebilirsiniz. Ayrıca, balkonun anahtar teslimi yalıtım ve cam siparişini verebilirsiniz. Bu durumda, uzmanlar tüm işleri bağımsız olarak yapacaklardır..