Buhar bariyeri filmi hakkında

Artan elektrik ve gaz fiyatları karşısında binalarda ısının tutulması ve ısıtma maliyetlerinin düşürülmesi gündemde olan bir konu. Özel malzemelerin kullanımı, yalıtımlı cepheler, pencereler ve tavanlardan termal enerji sızıntısını %30’a kadar azaltmaya olanak tanır. Isıtma devresinin enerji tasarrufu özelliklerini korumak için bir buhar bariyeri folyosu kullanın..

Bu malzeme, çatının veya çatı yapısının ahşap elemanlarını hava faktörlerinden, nem nüfuzundan koruduğu, yalıtımlı çatılarda ısıyı koruduğu ve ayrıca parke veya laminat için bir alt tabaka olarak kullanılabileceği için öncelikle koruyucu bir işlevi yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Bu film aynı zamanda fazla buharı yapıdan uzaklaştırarak yoğuşma damlacıklarının tekrar içeriye düşmesini önleyerek yoğuşmaya karşı koruma sağlar..

Yukarıdakilere dayanarak, bir buhar bariyeri filminin kullanımının, bir çatı yapısı, bir çatı katı, zeminler arasında bir örtüşme, duvar yalıtımı ve artan birçok yararlı işlevi yerine getirirken, bazı basit iş türlerinde büyük ölçüde gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. bitmiş nesnelerin hizmet ömrü..

Bu malzemeyi şu adresten sipariş edebilirsiniz: https://vipdah.com.ua/product-category/podkrovelnye-plenki-i-uteplitel/paroizolyaciya/.

Dayanıklılık, bir buhar bariyeri satın almadan önce analiz edilmesi gereken zor özelliklerden biridir. Belirli yüksek ve düşük sıcaklıklara, agresif ortamlara ve ultraviyole radyasyona maruz kalmaya dayanma yeteneği buna bağlıdır..

Örneğin, ucuz plastik filmler kurulum aşamasında bile çatlayabilir ve ısıtılmamış yapılarda kullanıldığında film yavaş yavaş dondan bozulur..

Bir buhar bariyeri malzemesi seçerken neye ihtiyacınız olduğuna karar verin – odanın çatısını, duvarlarını veya zeminini buhardan, ısıtılmış veya ısıtılmamış alanlardan ve diğerlerinden korumanız gerekir. Ek olarak, buhar bariyerine ihtiyaç duyan çeşitli yüzeyler için hangi yapı malzemelerinin uygun olduğunu tam olarak bilmeniz gerekir..

Başka bir deyişle, buhar bariyeri fonksiyonel çalışma koşullarını karşılamalıdır. Bu nedenle, sınırlı uygun yalıtım filmleri listesinden buhar geçirgenliği, hizmet ömrü, kurulum yöntemi ve maliyet açısından kabul edilebilir bir seçenek seçmek gerekir..