düğün salonunu balonlarla süsle

Yaratıcı insanların becerileri ve inanılmaz hayal güçleri sayesinde, her türlü festival etkinliğinin tasarımı üzerindeki çalışmalar her geçen gün gelişiyor. Şu anda, binaların dekorasyonu için gerekli olan her şeyi satışta bulabilirsiniz. Şenlikli bir etkinlik için en popüler ve ilgili seçenek balonlarla süslemektir. Böyle bir dekor herkes için şenlikli bir ruh hali yaratabilir. Bu durumda ana avantaj, balonlardan her zaman orijinal bir kompozisyon oluşturabilmeniz, duvarları, tavanı ve masaları onlarla süsleyebilmenizdir..

Balon seçme süreciyle henüz kişisel olarak ilgilenmemiş olanlar, bu malzemenin görünümünde, bileşiminde ve diğer birçok özelliğinde birbirinden büyük farklılıklar olduğunu hayal bile edemezler. Düğünün yapılacağı salonu süslemek için balon seçiminde ana kriter seçilen ürünün kalitesi olmalıdır. Bu yazımızda sizlere balonlu bir düğün için salon dekorasyonunun nasıl olması gerektiğini anlatacağız. Bir fotoğrafın yanı sıra bir açıklama da sağlayacağız.

Fikirler

Standart balonlar.

Standart balon veya normal terimi, lateksten yapılmış balonları ifade eder. Maliyetleri küçüktür, ancak bu durumda kullanım ve kalitenin uygunluğu açısından daha düşük değildirler. Onları yere saçabilirsin – ve bak işte! Zaten odayı dekore ediyorlar! Ek olarak, balonlardan zincirler veya çelenkler yapabilir ve örneğin şenlikli bir masanın üzerine veya başka bir yere takabilirsiniz. Çoğu zaman, bu toplar bir düğün kortejini süslemek için kullanılır. Ayrıca, bu tür çalışmalarda hem büyük hem de küçük topları bir yazı veya resim ile kullanabilirsiniz..

balonlarla düğün salonunun dekorasyonu photo

helyum ile.

İç mekanlarda bir odaya güzel bir görünüm kazandırmak için helyumla doldurulmuş balonlar en mükemmel ve başarılı seçenektir. Balonun yukarı çıkması için helyum gereklidir. Tavan balonları çok popülerdi. Çok güzel ve eşsiz görünüyor: Farklı renkleri birbiriyle birleştirerek odada özgün ve renkli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Daha fazla etki için, dekora bir tür çekicilik kazandırabilecek toplara spiral şeklinde şeritler bağlayabilirsiniz. Odada alçak tavan olması durumunda, oda görsel olarak çok sıkışık görüneceğinden, farklı bir dekor yöntemi seçmek en iyisidir. Ayrıca masanın üzerinde bulunan ayakta duran toplar ziyafet salonunun ana dekorasyonu olacaktır..

Ancak bu buketleri masaya koyarken, balonların kutlama konuklarının görüşünü kapatamaması için uzun bir kurdeleye bağlanması gerektiği de unutulmamalıdır..

Bir paketteki top sayısı 1 ila 7 arasında olabilir – daha fazla sayıda çirkin ve hantal görünecektir. Helyum balonlarının havalanmaması için üzerlerine küçük bir ağırlık bağlanır. İkincisi, az miktarda su ile doldurulmuş aynı topa hizmet edebilir..

kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

folyo balonlar.

Alüminyum filmden yapılmış, görünüşte folyoya biraz benzeyen güzel folyo balonlar. Bu topların ana özgünlüğü, şekillerinin normal ovalden farklı olması gerçeğinde yatmaktadır. Temel olarak, düğün kutlaması için kalp, yıldız, yüzük, gelin ve damadın harfleri şeklindeki folyo figürler seçilir. Bu topların gücü çok iyi. Buna dayanarak, güvenilirlikleri konusunda endişelenmemelidir. Folyonun doğasında bulunan güzel parlaklık, tatil havası verebilir.düğün salonunu balonlarla süsle

Modelleme için balonlar

Eğer karar verirsen düğün salonunu balonlarla süsle, o zaman bu makalenin önerilerine daha yakından bakmalısınız..

Bu topların ana özelliği şekilleridir. Hafifçe uzatılmıştır. Aynı zamanda sosis adını da taşır. Bu şekil sayesinde bu toplardan tatil için harika bir dekorasyon haline gelebilecek çeşitli figürleri modelleyebilirsiniz. Farklı boyutlarda olabilirler. Bu özellik, onlardan çeşitli hava harikaları yaratmayı mümkün kılar. Temel olarak, uzun toplardan çiçekler ve hatta büyük çiçek aranjmanları yapılabilir. Bunu yapmak için, gerekli yerlerde bükülmeleri ve bandajlanmaları gerekir..

Panoramik. Bu tip balonlar, ön kısmının şeffaf olması ve arka iç duvarda bir çizim olması nedeniyle çok sıradışı ve ilginç görünecek. Bu sayede panoramik bir etki yaratılır. Pompalama yöntemi helyumdur. Kutlamanın tüm konuklarının onlara hayran olabilmesi için bu topun nasıl doğru bir şekilde konumlandırılacağını önceden düşünmelisiniz..

Kendinden üfleyiciler. Kendiliğinden şişen balonlar misafirleriniz için hoş bir sürpriz olabilir. Basit folyo toplara benziyorlar, tabanlarına sadece bir çubuk bağlı. Bu tür topların içinde sihirli bir kapsül vardır, bastıktan sonra şişirme işlemi herhangi bir yardım almadan gerçekleşir..kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

LED. Bu tür balonlar, bir düğün kutlaması için harika bir dekorasyon olabilir. Bu sıradan bir top. İçine bir LED takılmıştır. Parıltı eşit olarak yayılmaya başlar. Bu durumda, renk topun gölgesine bağlı olacaktır. Düğün akşamının atmosferi, bu tür balonlarla hassasiyet ve romantizmle doldurulacak. Kuğular, figürinler, çelenkler, top sehpaları.

Balon – kendi içinde – bir tatildir. Ancak havadar kompozisyon zaten bir başyapıt. Yetenekli ustalar, lateks malzemeden ve düz kağıttan ilginç çözümler üretebilir. Bu ürünler kayıtsız kimseyi bırakmayacak.kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

Düğün kutlaması için yapılabilecek figürler: melekler, büyük alyanslar, gelin ve damat, bebek arabası. Düğün sembollerini unutma – kuğular. Düğüne canlı kuğu davet etmek kolay olmadığı için balonlardan yapabilirsiniz. Dilerseniz bunları kendiniz yapabilirsiniz. Bu durumda maliyetler önemli değildir. Havadar kalpler bir düğünün ana özelliğidir. Onların da hatırlanması gerekiyor. Balon fıskiyeleri, tatil atmosferine belirli bir ruh hali verebilir. Bu kompozisyon, yukarı doğru patlayan çeşitli yükseklikteki toplardan oluşur. Havalı rafların kullanımı da ilginç ve özgün fikirlerden biridir. Geleneksel bir düğün, bu tür stantlarla en iyi şekilde tamamlanacaktır. Hava çelenklerinin etkisi hakkında da söylenmelidir. Tatile belirli bir şıklık verebilecekler: renklerin bir kombinasyonu ile çok güzel bir tasarım elde edebilirsiniz. Salon boyunca asılı olan hava çelenkleri, kutlamanın önemli bir dekorasyonu olabilir..

Bir kemeri, fotoğraf bölgesini, salonu, duvarları balonlarla nasıl dekore edebilirsiniz?

Bu makaleyi okursanız, kendi ellerinizle bir düğün için balonlarla süsleyebileceksiniz. Bu durumda önemli olan nokta, tüm düğün misafirlerinin sadece olumlu duygulara ve hatıralara sahip olmasıdır. Bu durumda, bir düğünü balonlarla ne kadar orijinal ve ilginç dekore edebileceğinizi görebilirsiniz: evet, bir süre sonra birçok detayın unutulabileceğini ve o eşsiz anları hatırlamak için sadece açmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. bir düğün fotoğraf albümü. Tüm fotoğrafların renkli ve parlak olması için fotoğraf bölgesinin tasarımını dikkatlice düşünmelisiniz..

fotozon.

Bir düğün kutlaması için balonlardan oluşan bir fotoğraf bölgesi orijinal ve parlak hale gelecektir. Fotoğraf çekimi için ayrılan alanın bayram kutlaması ile aynı tarzda olabileceği unutulmamalıdır. Gelin ve damadın baş harflerini veya aşk kelimesini içeren folyo balonlar fotoğraflarda harika görünecek. Balonlarla banyo yapan yeni evliler de ilginç bir seçenek olacaktır. Büyük toplar da güzel görünecek. Ayrıca kutlamanın sonunda, hazır bulunanların her birine birer balon verip aynı anda onları gökyüzüne fırlatabilir..

düğün salonunu balonlarla süsle

Kemer.

Balonlardan oluşan bir kemer harika bir dekorasyon olacaktır. Zıt renkteki toplardan yapılmış bir kemer, hemen hemen her tatilin, özellikle de bir düğünün görüntüsünü tamamlayabilir. Temel olarak, kemer ziyafet salonunun girişinde veya yeni evlilerin masasının üstünde bulunur. Evet, bu kompozisyonun güzelliğinin tek kelimeyle inanılmaz olduğunu belirtmekte fayda var – mükemmel hayal gücü ile usta balonlardan gerçek bir mucize yaratabilir. Sadece topların kompozisyonunun çok büyük ve hantal görünmediğini hatırlamanız gerekiyor. Sadece fotoğrafı mahvedebilir. Çerçevedeki topların miktarı ile elde edilebilecek havadarlık, hafiflik olmalıdır..

duvar.

Bir odayı dekore ederken kesinlikle tüm detaylara dikkat etmelisiniz. Odanın duvarları, genel tasarım çözümünden farklı olmamalıdır. Örneğin, salon değirmeni boyunca simetrik olarak yerleştirilmiş yatay sütunlar harika görünecek. Onları samana bağlayın. Aynı şekilde hava zincirleri ile odanın duvarlarını süsleyebilirsiniz..

kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

salon.

Dekore edilmiş bir oda kendine özgü bir tarza sahip olmalıdır. Topların dekorunu seçerken güvenmeniz gereken ona bağlıdır. Balonların şenlikli ve muhteşem görünmesine rağmen, yanlış yerleştirmenin veya orantı hissinin kaybolmasının her şeyi mahvedebileceği unutulmamalıdır..

Salonu balonlarla süslemek için iki ana renk kullanmak daha iyidir..

Oda boyunca dağınık ve kaotik bir şekilde topları asmamalısınız – tatsız ve ucuz görünecek.

Balonlardan nasıl iyi bir kalp yapabilirsiniz – bir ana sınıf

Tabii ki, en kolay ve en kolay yol, deneyimli bir ustadan hazır bir hava kompozisyonu sipariş etmektir. Ama neden hayatınızdaki önemli bir olay için kendi ellerinizle bir şeyler yapmaya çalışmıyorsunuz? Aşıklar bunun için kırmızı balonlar kullanarak kendi düğün kompozisyonlarını kalp şeklinde yapabilirler. Böyle bir kalp çok sevimli ve dokunaklı görünecek. Ek olarak, böyle bir kalp yaratma prosedürünün çok karmaşık olmadığı belirtilmelidir..balonlarla düğün salonunun dekorasyonu photo

Bir hava kalbi yapmak için yaklaşık olarak ihtiyacınız olacak:

  • iki paket normal top,
  • İskoç,
  • Tel,
  • şişirme ve misina için pompa.

İlerlemek:

  1. İlk önce telden kalp şeklinde bir çerçeve yapmanız gerekir. Telin uzunluğu yaklaşık üç metre olmalıdır.düğün salonunu balonlarla süsle
  2. O zaman topları şişirmeniz gerekir, böylece çapları yaklaşık on santimetre olur..
  3. Bundan sonra, 2 topu çiftler halinde bağlamanız gerekir. Büküm adı verilen yöntem kullanılarak 2 çift bilye birbirine bağlanmalıdır. Ve sonunda al 4.
  4. Ayrıca top çiftlerini birbirine bağlamaya devam ediyoruz. Toplamda, bu dörtlüden yaklaşık kırk tane alırsınız. Şimdi bu topları düz bir çerçeveye dizmeniz gerekiyor. Malzeme mutlaka birbirine sıkıca oturmalıdır. Boşluklar olmamalıdır. Bu nedenle, kalp şeklinde bir kompozisyon elde edene kadar yapmanız gerekir. Şimdi ortaya çıkan kompozisyonu duvara tutturmanız yeterli. Bu amaçlar için, bir oltadan bir ilmek yapabilirsiniz..balonlarla düğün salonunun dekorasyonu photo

Bu kompozisyon, sevgiyle yapılacağı için bir düğünün çok güzel ve ana dekorasyonu olabilir. Tüm konuklar bu şaheseri takdir edebilecek.

Bir ziyafet salonunu dekore etme seçimi tamamen bireysel bir konudur. Bu odanın tasarımında tercihinizi balonlara verirseniz, festival atmosferinin güzel olacağından tamamen emin olabilirsiniz. Balon dekorasyonu uzun zamandır bilinen ve geleneksel olmasına rağmen, hepimizi şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Çeşitli şekiller, zengin renkler – tüm bunlar bizi sevindirir ve sevindirir. Böyle güzel bir hava sahasına yakalanırsanız, peri masalını etrafınızda hissedebilirsiniz. Tatilinizi havadar ve muhteşem kılmak ister misiniz??

Fikir kataloğu: 

kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

kendi elleriyle bir düğün için balonlarla süsleme

balonlarla düğün salonunun dekorasyonu photo

balonlarla düğün salonunun dekorasyonu photo

düğün salonunu balonlarla süsle

düğün salonunu balonlarla süsle