Tam teşekküllü bir insan bile iyi bir sağlık hayal eder. Kısıtlı imkanlarla insanlar hakkında ne söyleyebiliriz. Tabii ki sağlık da dahil olmak üzere her hediye bizim elimizde değil, ancak engellilerin zor günlük yaşamını kolaylaştırmak ve aydınlatmak oldukça mümkün. Bunun için sadece bir tatil icat edildi – Engelliler Günü. Bu gün, kural olarak, sonunda insanlara hediyelerin dağıtıldığı bir tür etkinlikler düzenlenir. Bu nedenle, bugün engelli bir kişiye ne verebileceğinizi öğreneceğiz..

Engellilere hangi hediyelerin verilmesi uygundur?

Ortopedik yastık ve yatak.

Arkadaşınız sağlık nedenleriyle çok fazla yatmak zorunda kalan bir kişiyse, böyle bir hediye çok faydalı olacaktır..

Kitap.

Bu, her zaman için en iyi ve en faydalı hediyedir, iyi bir sanat kitabı, bir kişinin nihayet durumundan dikkatinin dağılacağı ve neredeyse hazineler, maceralar aramaya başlayacağı ile bağlantılı olarak ciddi ve uzun süre büyüleyebilir. egzotik ülkeler vb..

Çocuklar ansiklopedilere veya herhangi bir eğitim yayınına ilgi duyabilir. Diyelim ki en sevdiğiniz dergiye abone olmak da tatil için değerli bir hediye. Kesin kitap tercihlerini bilmiyorsanız, tatil tarihinden kısa bir süre önce sessizce öğrenmek daha iyidir..

Engelliler Günü için doğru hediyeyi seçmek

Masaj.

Günümüzde, gerekli terapötik masajın seyri için hemen ödeme yaparak evde bir uzmanı aramak sorun değil. Yatalak hastalar için durumları birçok sorun ve rahatsızlık getirir, bu nedenle böyle bir hediyeyi kesinlikle takdir edeceklerdir..

masaj.

Kural olarak, masaj kursları arasında bir mola verilmelidir. Şu anda, bir ev masajı, masörün yetenekli ellerini değiştirerek çok yardımcı olacaktır. Şimdi çeşitleri çok geniş, vücudun herhangi bir kısmı için kendinizinkini bulabilirsiniz, ancak evrensel olanlar da var. Elektrikli masaj cihazları, kompleksteki yorgunluğu ve stresi giderebilir.

Engelliler Günü için doğru hediyeyi seçmek

Pijama / Bornoz.

Bu makaleden Engelliler Günü için engelli bir kişiye ne verileceğini öğrenebilirsiniz. Sedanter insanlar evde çok fazla zaman geçirdikleri için rahat, konforlu ev kıyafetleri ve pijamalar hayatlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Yüksek kaliteli markalı giysilerle evde ve 100’de bile şık görünebilirsiniz..

Bir bilgisayar.

Gerçek bir sürpriz olacak ve sadece iletişim ve eğlence için değil, aynı zamanda iş için de faydalı olabilir. Bilgisayar, sağlıksız bir kişinin kendisini toplumun bir üyesi olarak gerekli ve yararlı hissetmesine, haber ve olaylardan haberdar olmasına ve belki de sağlıksız bir kişinin para kazanmasına ve ailesine fayda sağlamasına yardımcı olacaktır. Tabii ki, böyle bir hediye için tüm ekibi atmak daha iyidir..

Engelliler Günü için doğru hediyeyi seçmek

Tuvalet suyu / tıraş makinesi.

Sağlık durumu ve yetenekleri ne olursa olsun, herhangi bir kişi iyi görünmeli, hiçbir durumda elleriniz aşağıdayken kendinizi bitirmemelisiniz. Ve iyi eau de toilette gibi hediyeler bu konuda yardımcı olacaktır, hem erkeklere hem de kadınlara verilebilir ve herhangi bir erkek markalı bir tıraş bıçağını takdir edecektir..

Ev tıbbi cihaz.

Basınç ölçer özellikle yaşlılar için kullanışlıdır. Şimdi bu sadece elinize koymanız gereken bir cihaz, gerisini kendisi yapacak.

engelli arabası.

Böyle bir hediye yeni fırsatlar sunacak, örneğin, bir kişi sadece dairenin etrafında hareket etmekle kalmayacak, aynı zamanda evin yakınında yürüyüşe çıkabilecek, şehir içinde uygun bir ortam yarattıysa ufku genişletmek mümkün olacak. tekerlekli sandalyede ve ulaşımda, herhangi bir toplantı ve aktivitede hareket etmenin mümkün olduğu. Fiyatlar elbette ucuz değil, ancak birkaç yıl içinde tüm akrabalarınız için belirli bir miktar para biriktirebilir, ilgili arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı iş yerinde çekebilir veya hayır kurumlarına başvurmayı deneyebilirsiniz..

Bir tema partisi şeklinde bir tatil için bir sürpriz.

Bazen insanlar yalnızlığa o kadar alışırlar ki, yavaş yavaş vahşileşerek kendi içlerine çekilmeye başlarlar. Bu tür olumsuzluklardan kaçınmak için, bir parti – bir sürpriz yapmaya, akrabaları, arkadaşları – tanıdıkları toplamaya çalışabilir, onlardan genel temaya uygun kıyafetler giymelerini isteyebilir ve temalı gereçlerle bir ev tatili düzenleyebilirsiniz..

Herhangi bir gadget.

Hayata ayak uydurmak ve modern bir insan gibi hissetmek, tatil için bağışlanan bir gadget’a yardımcı olacaktır. Üstelik artık her zevke ve cüzdana uygunlar, örneğin aynı kitap elektronik olabilir. Ve tablet TV, telefon, kitap ve oynatıcının yerini alacak.

Engelliler Günü için doğru hediyeyi seçmek

Özel yemek takımı.

Böyle bir set, felç geçiren veya bir uzuvları eksik olan kişiler için özel olarak uyarlanmıştır. Hafif malzemelerden yapılmıştır ve kullanırken fiziksel olarak zayıflamış kişiler zorluk çekmez..

Engelliler Günü için doğru hediyeyi seçmek

Bir şaka dükkanından hediye.

Böyle bir hediye eğlendirecek ve sevindirecek, mizah anlayışı olan bir kişi bunu kesinlikle takdir edecektir. Önemsiz bir biblo gibi görünse de, örneğin tuvalet golfü, dünyadaki her şeyi unutturacak ve size iyi bir ruh hali verecektir. Bir hediye seçerken, her şeyden önce hassas olmayı unutmayın, çünkü engelli insanlar değerlerin yeniden değerlendirilmesini yaşayabilir ve bazıları için fiziksel özellikler nedeniyle tutumlarında ve ruhlarında bir değişiklik olabilir..

Özetliyor

Umarız Engelliler Günü’nde hangi hediyelerin verilmesinin uygun olduğunu öğrenmişsinizdir. Bir hediye seçerken, finansal yeteneklerinize güvenmeli ve yalnızca yararlı olabilecekleri seçmelisiniz..